Biyografi

Eda Özülkü Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Eda Özülkü kimdir?, Eda Özülkü kaç yaşında?, Eda Özülkü evi nerede?, Eda Özülkü nerelidir? Eda Özülkü ev adresi?, Eda Özülkü kaç yaşında?, Eda Özülkü nerede oturuyor?, Eda Özülkü nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Eda Özülkü hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 02.Haziran.1966 senesinde doğan Eda Özülkü şu an için 55 yaşında ve İkizler burcundandır. Eda Özülkü doğum yeri ise Gölcük, İzmit olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Müzisyen olarak devam ettirmektedir.

Eda Özülkü Kimdir? – Eda Özülkü Evi Nerede? – Eda Özülkü Nerede Oturuyor?

Eda Özülkü Kimdir?, evi nerede?

Eda Özülkü, 2 Haziran 1966 tarihinde asker olan babasının görev nedeni ile bulunduğu İzmit Gölcük’te doğmuştur. Esasen Mersinlidir. Annesi ise öğretmen olan Eda Özülkü eğitiminin ilk ve orta okul senelerını İzmit’te, Liseyi İstanbul’da bitirdi. Marmara Üniversitesi Müzik Bölümü’nden mezun oldu. Aynı üniversitede şan eğitimi üzerine yüksek lisans yaptı.

Eda Özülkü, Işık Lisesinde ve Marmara Üniversitesinde Öğretim görevlisi olarak çalıştı. Bilfen Çamlıca ilköğretim Okullarında da müzik öğretmenliği görevi yaptı. Ancak 1993 senesinde albüm çalışmalarına başlamasıyla birlikte öğretim görevinden ayrıldı.

Eda Özülkü, öğretmenliğinin yanında müzik çalışmalarına eşi Metin Özülkü ile birlikte devam etti. Eşinin bestelediği birden fazla şarkının sözlerini yazdı.

Eda Özülkü, 1988 senesinde müzisyen Metin Özülkü ile evlendi. 2004 senesinde Baran ve Volkan adlarında ikiz çocukları oldu.

2015 senesinde eşi ile birlikte İlker Ayrık’ın sunduğu “Ben bilmem eşim bilir” yarışmasına katılıp kazandılar.

Eda Özülkü Albümleri:
1993 – Parolayı Söyle
1994 – Dalgacı
1995 – Uçurdum Da Uçurdum
1997 – Al Beni
1999 – Böyle Aşk Olmaz – (Metin Özülkü ile birlikte)
2003 – İnce Sızım
2010 – Issız Ada – (Metin Özülkü ile birlikte)
2017 – Discoriental – (Metin Özülkü ile birlikte)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün