Ekin Olcayto Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Ekin Olcayto kimdir?, Ekin Olcayto kaç yaşında?, Ekin Olcayto evi nerede?, Ekin Olcayto nerelidir? Ekin Olcayto ev adresi?, Ekin Olcayto kaç yaşında?, Ekin Olcayto nerede oturuyor?, Ekin Olcayto nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Ekin Olcayto hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 01.Temmuz.1975 senesinde doğan Ekin Olcayto şu an için 46 yaşında ve Yengeç burcundandır. Ekin Olcayto doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise SpikerTV sunucusu olarak devam ettirmektedir.

Ekin Olcayto Kimdir? – Ekin Olcayto Evi Nerede? – Ekin Olcayto Nerede Oturuyor?

Ekin Olcayto Kimdir?, evi nerede?

Haber Global‘de çalışmalarına devam ediyordir.

Ekin Olcayto, 1 Temmuz 1975 tarihinde İstanbul’da doğmuştur.

Ekin Olcayto, 1993 senesinde Best FM’de radyoculuk ile işinde uzman yaşamına başladı. Ertesi yıl önce Star TV’de program yapmaya başladı. 2009 yılına kadar 16 yıl boyunca Show Radyo‘da “Abuk Prenses” programını yaptı. Aynı zaman içinde öte yandan Star TV, Kanal D ve Show TV kanallarında programcılık, Kandemir Konduk tiyatrosunda oyunculuk yaptı. Burada TRT’nin dikkatini çeken Ekin Olcayto, TRT’de Sabah Kuşağı, Yılbaşı, Eurovision ve Haftasonu programlarını yaptı.

2000 senesinde NTV’den aldığı teklif ile haberciliğe başladı. 3 yıl boyunca NTV’de haberleri sundu. Cine 5’te ve Kanal 1’de Ana Haber spikerliği yaptı. 2000 senesinde “DİALOG BAŞARI ÖDÜLÜ”ne layık görüldü.

Ardından Cine 5’te ve Kanal 1’de Ana Haber spikerliği yaptı.

Ekin Olcayto, 6 Temmuz 2011 tarihinde reklamcı Levent Yıldırımtürk ile evlendi. 2014 senesinde boşandı.

2008-2016 senelerı içerisinde Kanaltürk Ana Haber Spikerliği yaptı. Can Gürzap ve Arsen Gürzap’ın kurucusu olduğu Dialog Anlatım ve İletişim Okulu’nda eğitmenlik yapmaktadır. Ayrıca İpek Üniversitesi’nin içinde açılan İstanbul Sinema Akademisinde de spikerlik ve sunuculuk dersine öğretmen olarak girmektedir.

2016 senesinde CNN Türk‘de aktüel konuların ele alındığı “Bazı Şeyler” adlı Sohbet-Tartışma programını hazırlayıp sundu.

2018 senesinden beri Haber Global ailesinde Sanat Durağı isimli Kültür Sanat programını sunmaya sürüyor.

Aynı zamanda 2009 senesinden beri, Dialog Anlatım ve İletişim Okulu’nda eğitmenlik yaparak 25 yıllık deneyimini öğrencileriyle paylaşıyor.

1 Mart 2019 tarihinden beri vizyona giren filmlerin, sergilerin, yeni albümlerin ve yeni çıkan kitapların bulunduğu Sanat Durağı isimli Kültür Sanat programını Haber Global kanalında sundu.

Ekin Olcayto, Haber Global‘de dünden bugüne insanlığın merak ettiği tüm soruların yanıt bulduğu Başka Şeyler programı ile seyirci ile buluşuyor.

Ekin Olcayto ve arkadaşı Zuhal Karadeniz, 1 Eylül 2019 tarihinde İstanbul Cihangir’de Cici Papu adlı bir ‘anne yemekleri’ lokantası açtı. İşletmeciliğini de kendileri yapmaktadır.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün