Biyografi

Ekrem Dumanlı Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Ekrem Dumanlı kimdir?, Ekrem Dumanlı kaç yaşında?, Ekrem Dumanlı evi nerede?, Ekrem Dumanlı nerelidir? Ekrem Dumanlı ev adresi?, Ekrem Dumanlı kaç yaşında?, Ekrem Dumanlı nerede oturuyor?, Ekrem Dumanlı nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Ekrem Dumanlı hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1964 senesinde doğan Ekrem Dumanlı şu an için 57 yaşında ve burcundandır. Ekrem Dumanlı doğum yeri ise Yozgat olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Gazeteci olarak devam ettirmektedir.

Ekrem Dumanlı Kimdir? – Ekrem Dumanlı Evi Nerede? – Ekrem Dumanlı Nerede Oturuyor?

Ekrem Dumanlı Kimdir?, evi nerede?

Zaman Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmenidir.

Ekrem Dumanlı, 1964 senesinde Yozgat‘ta doğmuştur. Annesi Makbule Dumanlı’dır. Lise biri bitirene kadar Yozgat’ta okudu sonra Ankara’ya giderek lise tahsiline orada devam etti. 16 yaşındayken 12 Eylül1980 senesinde askeri darbe ile tutuklanmış, yargılanmasına kadar geçen 1 yıllık sürede cezaevinde yatmış, yargılanmasının sonrasında tahliye edilmiş ve daha sonra da beraat etmiştir.

1987 senesinde İstanbul Üniversitesi Türk Dili Ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Bir süre İstanbul‘da Türkçe-Edebiyat öğretmenliği yaptı. 1993 senesinde Zaman Gazetesi Kültür Sanat Servisi’nde muhabir olarak çalışmaya başladı. Daha sonra sırasıyla Kültür Sanat Servisi Editörlüğü ve Genel Yayın Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu.

1997 senesinde Amerika‘ya Boston’a giderek Emerson College’de medya uzerine master yaptı ve 11 Haziran 2001 tarihinde Türkiye’ye döndü, sonrasında Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. Ekrem Dumanlı, 2001 senesinden beri Zaman Gazetesi`nin Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütmektedir.

Ekrem Dumanlı, 1997 senesinde “Son Duruşma” adlı bir tiyatro eseri yazmıştır.

Ekrem Dumanlı, Medya Derneği Başkan Yardımcısı, WAN (World Association of Newspapers) üyesi ve bunun bunun yanında BJK kongre üyesidir. Bir dönem Fatih Üniversitesi’nde de ders vermiştir.

Ekrem Dumanlı, ilk evliliğini Aker eşarplarının sahibinin kızı ile yaptı. 2009 senesinde ilk eşinden boşanarak ikinci evliliğini öğretmen Esra Dumanlı ile yaptı. İlk eşinden İki kız, bir oğlu mevcuttur. İkinci eşinden 19 Aralık 2014 tarihinde Saadet adında bir kız çocuğu olmuştur.

Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni olan Ekrem Dumanlı, 14 Aralık 2014 tarihinde ‘paralel yapı’ iddialarıyla alakalı olarak gözaltına alınarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Vatan caddesindeki Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne getirildi.

19 Aralık 2014 tarihinde mahkemece aralarında Zaman gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı’nın da olduğu 8 kişi adli kontrol şartı ve yurtdışı çıkış yasağı ile serbest bırakıldı.

5 Ekim 2015 tarihinde Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliğinden istifa etti.

11 Ekim 2015 tarihinde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü Paralel Devlet Yapı ana soruşturması kapsamı içinde, Ekrem Dumanlı tekrar Akın İpek ve halen tutuklu bulunan Hidayet Karaca‘nın da içerisinde bulunduğu 65 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Ardından adli kontrol şartıyla (yurt dışı yasağı) serbest bırakıldı.

03 Ağustos 2016 tarihinde Ekrem Dumanlı hakkında darbe suçundan tutuklama kararı çıkarıldı.

Kitapları:
1997 – Son Duruşma
2003 – 28 Şubat Gölgesinde Amerika
2003 – Medya
2008 – Üç Mesele : İktidar Medya Ergenekon
2007 – Kronik Gündemlere Pratik Çözümler
2009 – Anlık Hikâyeler
2011- Haber Kılavuzu – Gazetecinin El Kitabı

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün