Biyografi

Ekrem Pakdemirli Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Ekrem Pakdemirli kimdir?, Ekrem Pakdemirli kaç yaşında?, Ekrem Pakdemirli evi nerede?, Ekrem Pakdemirli nerelidir? Ekrem Pakdemirli ev adresi?, Ekrem Pakdemirli kaç yaşında?, Ekrem Pakdemirli nerede oturuyor?, Ekrem Pakdemirli nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Ekrem Pakdemirli hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 13.Nisan.193931.Aralık.2015 senesinde doğan Ekrem Pakdemirli şu an için 76 yaşında ve Koç burcundandır. Ekrem Pakdemirli doğum yeri ise İzmirManisa olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise SiyasetçiMilletvekiliBakan olarak devam ettirmektedir.

Ekrem Pakdemirli Kimdir? – Ekrem Pakdemirli Evi Nerede? – Ekrem Pakdemirli Nerede Oturuyor?

Ekrem Pakdemirli Kimdir?, evi nerede?

Türk siyasi yaşamının mühim isimleri içerisinde yer almıştır.

Ekrem Pakdemirli, 13 Nisan 1939 tarihinde İzmir’de doğmuştur. ODTÜ Makine Mühendisliği’ni bitirdi. Aynı okulda Master derecesi aldı. Londra Imperial College Üniversitesi’nde doktorasını bitirdi.

DPT Müsteşar Yardımcılığı, 9 Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcılığı, Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı, Başbakanlık Baş Danışmanlığı, Büyükelçilik, XVIII., XIX., XX. ve XXI. Dönem Manisa Milletvekili ile Ulaştırma, Maliye ve Gümrük, Devlet Bakanlığı ve Başbakan Yardımcılığı yaptı.

Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. ve Ülker markasının sahibi Yıldız Holding Yönetim kurulu kullanıcı hesabı yaptı. Aynı zamanda Zorlu Holding’te yönetimde idi.

Ulaştırma, Maliye, Gümrük ve Devlet Bakanlığı görevlerinde de bulunan Ekrem Pakdemirli Nuran Hanım ile evli ve 5 çocuk babasıydı. 9 Temmuz 2018 tarihinde Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Tarım ve Orman Bakanı olarak atanan Bekir Pakdemirli oğludur.

Turgut Özal döneminin ileri gelen isimlerinden eski bakan Ekrem Pakdemirli, anılarını “Özal’ın Mirası” adıyla kitaplaştırmıştı. Pakdemirli, Turgay Yavuz’un kaleme aldığı ve Ufuk Yayınları’ndan çıkan kitapta Pakdemirli, tartışma yaratacak bir çok konuyu da gündeme taşımıştı.

Star Gazetesinde yazılar yazdı.

Ekrem Pakdemirli, 21 Ekim 2015 tarihinde Manisa‘nın Akhisar beldesindeki bahçesinde kendi icadı/üretimi olan zeytin toplama aparatının tanıtımı için zeytin üreticileriyle bir arayla geldiğinde, başına traktörün yük kaldırmak için kullanılan parçasının çarpması sonucu ağır yaralı olarak kurtuldu. Ardından Manisa’da Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Tıp Fakültesi Hafsa Sultan Hastanesine kaldırıldı.

Ekrem Pakdemirli, 31 Aralık 2015 tarihinde Manisa‘da tedavi gördüğü hastanede 76 yaşında ölmüştür.

Kitapları :
2013 – Özal’ın Mirası

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün