Elif Atakan Kimdir? Nerelidir?

Elif Atakan Kimdir? – Elif Atakan Evi Nerede? – Elif Atakan Nereli?

Elif Atakan kimdir?, Elif Atakan kaç yaşında?, Elif Atakan evi nerede?, Elif Atakan nerelidir? Elif Atakan ev adresi?, Elif Atakan kaç yaşında?, Elif Atakan nerede oturuyor?, Elif Atakan nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Elif Atakan hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 22.Nisan.1993 senesinde doğan Elif Atakan şu an için 28 yaşında ve Boğa burcundandır. Elif Atakan doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi OyuncusuSinema OyuncusuDublaj Sanatçısı olarak devam ettirmektedir.

Elif Atakan Kimdir?, evi nerede?

Elif Atakan, 22 Nisan 1993 tarihinde İstanbul‘da doğmuştur. Babası Selim Atakan, annesi Zeynep Özbatur’dur. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Keman Bölümünde okudu.

Daha önce Harry Potter gibi filmlerde Türkçe seslendirmeler yapan Elif Atakan, 2009 senesinde Pınar Altuğ ve Emre Kınay‘ın başrolde oynadığı “Aile Reisi” dizisindeki “Eylül” rolü ile oyunculuğuna ilk adımını atmış oldu.

2012 senesinde “Suskunlar” dizisinde “Gülten” rolünü canlandırken Murat Yıldırım, Sarp Akkaya, Güven Murat Akpınar, Aslı Enver, Berk Hakman, Pelin Akil ile birlikte oynadı.

2014 senesinde TRT1’de yayına giren “Büyük Sürgün Kafkasya” adlı dizinin başrollerinde Melis Birkan, Tolga Sarıtaş, Elif Atakan, Nilüfer Açıkalın, Alpay Kemal Atalan, Luran Ahmeti ve Ertan Saban oynadı.

2014 senesinde Tomris Giritlioğlu’nun geliştirdiği “Her Sevda Bir Veda” adlı dizide Nik Xhelilaj, Devrim Evin, Cemal Hünal, Melisa Aslı Pamuk, Gizem Ayaz, Civan Canova ile beraber oynadı.

Haziran 2015 ayında Muğla’nın Menteşe beldesinde çekimlerine başladıkları, konusunu Onur Ünlü‘nün yazdığı ve Yağmur Ünal’ın yapımcılığını üstüne aldığı “Uzaklarda Arama” adlı filmin yönetmenliğini Türkan Şoray yapacak. Yağmur Ünal, bunun bunun yanında bir hayat kadınını canlandıracağı bu filmde ilk defa oyunculuk da yapacak. Filmin oyuncuları ise Sevda Erginci, Doğa Konakoğlu, Eşref Kolçak, Tanem Sivar, Fırat Tanış, Kaan Urgancıoğlu, Suna Selen, Elif Atakan, Ekin Türkmen, Pınar Göktaş, Sercan Badur, Mehtap Bayri gibi oyuncular olmuştur.

Filmleri ve Dizileri :
2015 – Uzaklarda Arama (sinema)
2015 – Evli ve Öfkeli (TV Dizisi)
2014 – Her Sevda Bir Veda (filiz) (TV Dizisi)
2014 – Büyük Sürgün Kafkasya (TV Dizisi)
2013 – Muhteşem Yüzyıl 4. Sezon (TV Dizisi)
2012 – Uzun Hikaye (Feride) (Sinema Filmi)
2012 – Suskunlar (Gülten) (TV Dizisi)
2012 – Avni Amca (Kısa Film)
2011 – Yıllar Sonra (Aslı) (TV Dizisi)
2010 – 2011 – Dürüye’nin Güğümleri (Nazife) (TV Dizisi)
2009 – Aile Reisi (Eylül) (TV Dizisi)
2008 – Harry Potter ve Melez Prens (Türkçe Seslendirme) (Sinema Filmi)
2005 – Minik Fil Heffalump (Türkçe Seslendirme) (Sinema Filmi)
2005 – Charlie nin Çikolata Fabrikası (Türkçe Seslendirme) (Sinema Filmi)
2004 – İnanılmaz Aile (Türkçe Seslendirme) (Sinema Filmi)
2002 – Harry Potter ve Sırlar Odası (Seslendirme) (Sinema Filmi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker