Biyografi

Elif Sümbül Sert Kimdir? Evi Nerede?

Elif Sümbül Sert Kimdir? – Elif Sümbül Sert Evi Nerede? – Elif Sümbül Sert Nereli?

Elif Sümbül Sert kimdir?, Elif Sümbül Sert kaç yaşında?, Elif Sümbül Sert evi nerede?, Elif Sümbül Sert nerelidir? Elif Sümbül Sert ev adresi?, Elif Sümbül Sert kaç yaşında?, Elif Sümbül Sert nerede oturuyor?, Elif Sümbül Sert nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Elif Sümbül Sert hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 27.Şubat.1982 senesinde doğan Elif Sümbül Sert şu an için 39 yaşında ve Balık burcundandır. Elif Sümbül Sert doğum yeri ise Balıkesir olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Tiyatro OyuncusuDizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Elif Sümbül Sert Kimdir?, evi nerede?

Elif Sümbül Sert, 27 Şubat 1982 tarihinde Balıkesir’de doğmuştur. İki abisi mevcuttur. Anne ve babası öğretmendi, Elif daha küçükken boşandılar. Abileri babası ile kaldı kendisi annesi ile kaldı, babası ve abileri ile bir daha görüşmedi.

1994-1996 senelerı içerisinde Bursa’da Ahmet Vefik Paşa Bursa Devlet Tiyatrosunda açılan Tiyatro kurslarına devam etti.

2000 senesinde girdiği Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Ana Sanat Dalından 2005 senesinde mezun oldu.

İsmail Tarman İlk Öğretim Okulunda Yaratıcı Drama Eğitmenliği yaptı. TİYATRO-Z’de Yetişkinlere yönelik drama eğitmenliği yaptı. Tiyatro-Z De Görev Yapmakta, bunun yanında “If Cast” Ajansının Kurucusudur ve Drama Eğitmenidir.

Elif Sümbül Sert, 2013 senesinde Yapımcılığını Timur Savcı, yönetmenliğini Çağan Irmak ile Doğan Ümit Karaca’nın üstüne aldığı Reşat Nuri Güntekin‘in aynı adlı eserinden bir araya getirilen “Çalıkuşu” adlı dizide Fahriye Evcen, Burak Özçivit, Begüm Kütük Yaşaroğlu, Mehmet Özgür, Elif İskender, Hande Soral, Hilmi Cem İntepe ile birlikte oynadı.

2014 senesinin Eylül ayında başlayan, konusunu Mahsun Kırmızıgül’ün yazdığı ve başrollerini İlker Aksum, Hamdi Alkan, Cihat Tamer, Tarık Papuççuoğlu, Metin Yıldız ve Murat Eken, Arif Erkin Güzelbeyoğlu gibi isimlerin paylaştığı “Kadim Dostum” adlı dizide mahallenin meraklısı Sevgi kişiliğine can verdi.

Elif Sümbül Sert 2006 senesinde evlendi. 2012 senesinde boşandı. Tutku (d.2008) ve Peri (d.2010) adında iki kız çocuğu mevcuttur.

Çoğu insanın yapamadığı şeyleri yapmak hoşuna giden Elif Sümbül Sert, Eyersiz ata biniyor, silah kullanıyor, motosiklet tutkunu, pole dance (direk dansı) yapıyor.

Tiyatro:
2004 – Üç Kuruşluk Opera- Bertolt Brecht – Mimar Sinan Ünv. Devlet Kons.
2005 – Üç Kız Kardeş – Anton Çehov– Mimar Sinan Ünv. Devlet Kons.

Filmleri ve Dizileri :
2014 – Kadim Dostum
2013 – Çalıkuşu (TV Dizisi)
2011 – Bir Kadın Tanıdım (TV Dizisi)
2011 – Her Şeye Rağmen Aşk (TV Dizisi)
2010 – 2011 – Küçük Sırlar (TV Dizisi)
2010 – Doktorlar (TV Dizisi)
2008 – İstiklal: Karboğazlı Hatice Bacı (Hatice Bacı) (TV Filmi)
2007 – Sözün Bittiği Yer (Ülker Öğretmen ) (Sinema Filmi)
2007 – 2008 – Asi (TV Dizisi)
2006 – Eksik Etek (Terörist Aslı) (TV Dizisi)
2006 – Binbir Gece (TV Dizisi)
2005 – 2006 – Şöhret (TV Dizisi)
2005 – Emret Komutanım (Fadime) (TV Dizisi)
2004 – Aliye (Aynur) (TV Dizisi)
2003 – Lise Defteri (Spiker) (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün