Biyografi

Elizabeth Hurley Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Elizabeth Hurley kimdir?, Elizabeth Hurley kaç yaşında?, Elizabeth Hurley evi nerede?, Elizabeth Hurley nerelidir? Elizabeth Hurley ev adresi?, Elizabeth Hurley kaç yaşında?, Elizabeth Hurley nerede oturuyor?, Elizabeth Hurley nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Elizabeth Hurley hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 10.Haziran.1965 senesinde doğan Elizabeth Hurley şu an için 56 yaşında ve İkizler burcundandır. Elizabeth Hurley doğum yeri ise Hampshire, İngiltere olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise ModelSinema OyuncusuProdüktör olarak devam ettirmektedir.

Elizabeth Hurley Kimdir? – Elizabeth Hurley Evi Nerede? – Elizabeth Hurley Nerede Oturuyor?

Elizabeth Hurley Kimdir?, evi nerede?

Elizabeth Jane Hurley, 1965 doğumlu İngiliz oyuncu, model ve yapımcı. Düşük bütçeli filmlerle başladığı oyunculuk yaşamında fazla başarı elde edemeyen, fakat uzun süreli bir ilişki yaşadığı Hugh Grant’le birlikteyken galada giydiği bir elbiseyle medyanın gündemine düşen Hurley, bu tarihten beri Estee Lauder’la çalışıyor.

Elizabeth Hurley, 10 Haziran 1965’te Hampshire, İngiltre’de dünyaya geldi. Babası, İngiliz ordusunda görev yapan İrlanda kökenli bir katolikti. Annesi ise bir öğretmendi. Katie adında bir ablası ve Michael adında bir erkek kardeşi vardı. Küçük yaşta bale dersleri almaya başladı. 12 yaşında, notları kötü olduğu halde bir yatılı okuldan burs kazandı. Daha sonra Harriet Costello, Queen Mary’s College ve sonra da London Studio Centre okullarına kayıt yaptırdı.

1980lerin sonunda, İngiltere’dek yerel bir gazetenin gerçekleştirdiği “yılın yüzü” yarışmasını kazandı ve ödül olarak Londra’da prestijli bir ajansla 1 yıl süreyle çalışma olanağı kazandı. Bu sırada oyunculuk alanında da bir kariyer çizmeye karar veren Hurley, bir çok düşük bütçeli İngiliz ve Hollywood yapımında rol aldı. Bunlardan bir tanesi 1992 tarihli “Passenger 57“ydi. Oyuncu bu filmde bir teröristi canlandırdı.

Bu senelerda İngitere’de çok bi hayli beğeni alan ünlü oyuncu Hugh Grant’le birlikte olmaya başlamıştı. 1994’te Grant’in rol aldığı “Dört Nikah Bir Cenaze” adlı filmin galasına Grant’le birlikte katıldı. O gece giydiği siyah Versace marka elbise, basının bir hayli dikkatini çekmişti. Ancak Grant’in tüm dünya çapında büyük ses getiren, bir fahişeyle birlikteyken polis tarafından basılması olayının sonrasında Hurley’nin ne yapacağı çok konuşuldu. Hurley, Hugh Grant’i affetmeyi tercih etti.

1995’te Hurley, halen çalışmakta olduğu dünyaca ünlü kozmetik markası Estee Lauder ile çalışmaya başladı. Grant ve Hurley, bu sırada “Simian Films” isimli bir yapım şirketi kurdu. Bu şirket, 1996 yapımı Hugh Grant’in de rol aldığı “Extreme Measures” ve 1999 yapımı “Mickey Blue Eyes” isimli iki film üretti. 2004 senesinde ise Hurley, kendisinin de rol aldığı “Method” filminin yapımcılığını üstlendi. Bu şirket 2006 senesinde tasfiye edildi ve ikili başka projelere odaklanmaya karar verdi.

Hurley’nin rol aldığı filmlerin en fazla dikkat çekenlerinden biri, bir Mike Myers komedisi olan “Austin Powers” oldu. Bu yapımın başarısının sonrasında, Hurley “EdTV“, “Bedazzled“, “Double Whammy“, “Serving Sara” gibi filmlerde rol aldı. Ayrıca bir reality serisi olan “Project Catwalk“un ilk sezonunun sunuculuğunu üstlendi.

Hurley, 2005 senesinde “Elizabeth Hurley Beach” adı altında bir mayo koleksiyonunu piyasaya sürdü. 2006 senesinde ise koleksiyonun satışı Avrupa’ya, Orta Doğu’ya, Avustralya’ya ve Asya’ya sıçradı.

Elizabeth Hurley, Hugh Grant’le uzun süren bir ilişki yaşadı (19872001). Bu ilişkinin bitmesinin sonrasında oyuncu, multimilyoner Stephen Bing’le birlikte olmaya başladı. 2001’de Bing’den hamile kalan Hurley, 4 Nisan2002’de Damian Charles Hurley’yi dünyaya getirdi. Ancak hamilelik süreci Hurley için çok zor geçti. Stephen Bing, çocuğun babasının o olmadığını, Hurley’nin onu aldattığını ve çocuğun başka birinden olduğunu iddia etti. Ancak yapılan DNA testlerinin sonrasında çocuğun Bing’den olduğu yaşandı. 2003 senesinden beri oyuncu, Hintli tekstil kralı Arun Nayar ile birlikte. İkili, 2007 senesinde 3 Mart’ta evleniyor. Düğünün şeref konuklarından bir diğeride, Hurley’nin en yakın dostlarından biri ve çocuğunun vaftiz babası olan Hugh Grant olacak.

Hurley, şu anda Hugh Grant’in birlikte olduğu birinin eski kocası Imran Khan’la çok yakın arkadaş. Londra’da, İngiltere’de bir köyde ve Beverly Hills’de evleri var. Estee Lauder ile çalışmaya başladıktan beri göğüs kanseri için yardım çalışmalarına katılıyor. Bu markanın ürettiği “Elizabeth Pink” isimli rujdan elde edilen gelirlerin bir kısmı göğüs kanseri yardım vakıflarına bağışlanıyor. En son rol aldığı film 2004 yapımı “Method”. Oğlunun 7 tane vaftiz babası var, bunlardan bir tanesi Hugh Grant, diğeri ise Elton John. 1979’dan beri hiç televizyon seyretmediğini iddia ediyor. Victoria Beckham ve David Beckham’ın oğulları Brooklyn ve Romeo’nun vaftiz annesi. 1.75 metre boyunda ve “Marilyn Monroe kadar şişman olsaydım intihar ederdim!” diyor.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün