Emilia Clarke Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Emilia Clarke kimdir?, Emilia Clarke kaç yaşında?, Emilia Clarke evi nerede?, Emilia Clarke nerelidir? Emilia Clarke ev adresi?, Emilia Clarke kaç yaşında?, Emilia Clarke nerede oturuyor?, Emilia Clarke nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Emilia Clarke hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 23.Ekim.1986 senesinde doğan Emilia Clarke şu an için 35 yaşında ve Akrep burcundandır. Emilia Clarke doğum yeri ise Londra, İngiltere olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Sinema Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Emilia Clarke Kimdir? – Emilia Clarke Evi Nerede? – Emilia Clarke Nerede Oturuyor?

Emilia Clarke Kimdir?, evi nerede?

Emilia Clarke, 23 Ekim 1986 tarihinde İngiltere’de Londra’da doğmuştur. Tam adı Emilia Isabelle Euphemia Rose Clarke’dir. Berkshire’de büyümüştür. Babası bir tiyatroda ses mühendisi, annesi iş kadını, erkek kardeşi ise politika okumaktadır. Londra’da önce Oxford St Edward’s okulunda okudu ve sonra Rye St Antony (katolik okulu) Lisesinden mezun oldu. Daha sonra da Londra Drama Merkezinde tiyatro eğitimi alarak Üniversitesi’nden 2009 senesinde mezun oldu.

Clarke, alanında ün salmış Londra Tiyatro Merkezi’nde eğitim görürken çeşitli oyunlarda da rol aldı. Bu roller ona BBC‘nin Doctors adlı dizisinde konuk oyuncu olarak yer aldırdı ve büyük TV çıkışını yapma olanağı sağladı.

Oyunculuğa ilk başladığı senelerda irili ufaklı bir çok projede rol aldı. Televizyondaki ilk rolü ise 2010 senesinde ülkemizde de gösterime giren Dinazor Saldırısı (Triassic Attack) filmindeki “Savannah” kişiliğiyle olmuştur.

HBO televizyonunun 2011 senesinde başlayan “Game of Thrones” adlı dizisindeki Daenerys Targaryen (khaleesi-ejderha annesi) kişiliğiyle dünya çapında tanınmıştır. 2011 – 2018 senelerı içerisinde HBO kanalı için çekilen Game of Thrones dizisinde khaleesi kişiliğini canlandırırken Nikolaj Coster Waldau, Lena Headey, Emilia Clarke, Peter Dinklage, Kit Harington, Charles Dance, Iain Glen, Sibel Kekilli gibi oyuncular da bu dizide oynadı.

2011 senesinde bir Amerikan dergisi olan Entertainment Weekly tarafından en iyi yardımcı kadın oyuncu EWwy Ödülü kazandı.

Müzik bölgesindeki kabiliyetleri hemen hemen oyunculuğunun önüne geçecek kadar kapsamlı olan Emilia Clarke, şarkı söylüyor, piyano, flüt ve gitar çalabiliyor.

Ödülleri :
2011 – EWwy Awards- en iyi yardımcı kadın oyuncu, Game of Thrones’deki rolü için

Filmleri :
2019 – Bir Şans Daha (Kate)(Sinema Filmi)
2018 – Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi (Kira)(Sinema Filmi)
2018 – Above Suspicion (Sinema Filmi)
2016 – Voice from the Stone (Sinema Filmi)
2016 – Senden Önce Ben (Louisa Clark)(Sinema Filmi)
2016 – Bas Gaza (Sinema Filmi)
2015 – Terminator: Genisys (Sarah Connor)(Sinema Filmi)
2013 – Dom Hemingway (Evelyn)(Sinema Filmi)
2012 – Spike Island (Sally) (Sinema Filmi)
2011 – 2018 – Game of Thrones (Daenerys Targaryen)(TV Dizisi)
2010 – Dinozor Saldırısı (Triassic Attack)
2009 – Doctors

Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker