Biyografi

Emrah Kaman Kimdir? Evi Nerede?

Emrah Kaman Kimdir? – Emrah Kaman Evi Nerede? – Emrah Kaman Nereli?

Emrah Kaman kimdir?, Emrah Kaman kaç yaşında?, Emrah Kaman evi nerede?, Emrah Kaman nerelidir? Emrah Kaman ev adresi?, Emrah Kaman kaç yaşında?, Emrah Kaman nerede oturuyor?, Emrah Kaman nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Emrah Kaman hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 05.Ağustos.1985 senesinde doğan Emrah Kaman şu an için 36 yaşında ve Aslan burcundandır. Emrah Kaman doğum yeri ise Sivas olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise SenaristDizi OyuncusuSinema Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Emrah Kaman Kimdir?, evi nerede?

Kardeş Payı dizisinin Emrah kişiliğini canlandırmıştır.

Emrah Kaman, 5 Ağustos 1985 tarihinde Sivas’da doğmuştur. İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Murat Emre Kaman adında senaristlik yapan bir abisi mevcuttur.

Emrah Kaman, senaristliğe abisi Murat Emre Kaman aracılığıyla başlamış. Abisi reklamcılık okumuş ve yazmaya karar vermiş kardeşine beraber yazalım demiş ve Emrah Kaman’ın senaristlik macerası öyle başlamıştır.

2010 senesinde Orhan Kemal‘in aynı adlı hikayesinden bir araya getirilen ve başrollerinde Özgü Namal, Caner Cindoruk, Ebru Özkan, Fikret Kuşkan ve Mehmet Aslantuğ‘un bulunduğu “Hanımın Çiftliği” adlı televizyon dizisinde dizinin senaristleri içerisinde yer aldı.

Emrah Kaman, 2014 senesinde konusunu yazdığı ve yönetmenliğini Selçuk Aydemir’in yaptığı “Kardeş Payı” dizisinde Sivas’lı Emrah kişiliğini canlandırırken, Ahmet Kural, Murat Cemcir, Seda Bakan, Sinasi Yurtsever, Ayşe Kökçü, İhsan Varol ile birlikte oynamıştır. Emrah Kaman, dizide rol aldığı Emrah kişiliği ile geniş kitleler tarafından tanınmaya başladı. Aynı yıl Bana Masal Anlatma isimli filmde Övünç kişiliğini canlandırdı. Film, rastlantı sonucu tanıştığı Ayperi isimli genç ve güzel bir kıza aşık olan Rıza’nın yaşadıklarını gülünç bir halde anlatıyor. Filmin başrollerinde ise Fatih Artman, Hande Doğandemirler, Burcu Biricik, Erdal Tosun, Cengiz Bozkurt, Gökçe Bahadır ve Gürkan Uygun yer aldı.

Daha sonra 2014 senesinde Hadi İnşallah isimli filmde yer aldı. Film, hayattan umudunu kestiği anda yaşamının aşkı ile karşılaşan bir kadının yaşadıklarını gülünç bir halde anlatıyor. Filmin başrollerinde Büşra Pekin, Murat Boz, Aydan Taş ve Müjde Uzman yer aldı.

2015 senesinde konusunu abisi Murat Emre Kaman ile beraber yazdığı “Kaçma Birader” filminde bunun yanında Erdinç Kolçak kişiliğini canlandırırken Zafer Algöz, Melek Baykal, Cihan Ercan, Algı Eke, Nursel Köse, Nejat Uygur II, Alina Boz, Necip Memili, Melek Baykal ile beraber oynadı.

Ödülleri :
2017 – 22. Sadri Alışık Ödülleri – En kaliteli yardımcı erkek oyuncu (Kaçma Birader)

Filmleri ve Dizileri :
Senaryo :
2017 – Deli Aşk (Sinema Filmi)
2016 – Kaçma Birader (Sinema Filmi)
2014 – Kim O! (Tv Programı)
2014 – 2015 – Kardeş Payı (TV Dizisi)
2014 – Hadi İnşallah (Sinema Filmi)
2012 – İbret-i Ailem (TV Dizisi)
2010 – Güneydoğudan Öyküler Önce Vatan (TV Dizisi)
2010 – Hanımın Çiftliği – 2. Sezon (TV Dizisi)
2009 – Balkan Düğünü (TV Dizisi)

Oyuncu:
2017 – Deli Aşk (Ekrem)(Sinema Filmi)
2015 – Kaçma Birader (Erdinç Kolçak) (Sinema Filmi)
2014 – Hadi İnşallah (Eski Sevgili) (Sinema Filmi)
2014 – Bana Masal Anlatma (Övünç Ünal) (Sinema Filmi)
2014 – Kardeş Payı (Emrah) (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün