Biyografi

Emre Kızılırmak Kimdir? Evi Nerede?

Emre Kızılırmak Kimdir? – Emre Kızılırmak Evi Nerede? – Emre Kızılırmak Nereli?

Emre Kızılırmak kimdir?, Emre Kızılırmak kaç yaşında?, Emre Kızılırmak evi nerede?, Emre Kızılırmak nerelidir? Emre Kızılırmak ev adresi?, Emre Kızılırmak kaç yaşında?, Emre Kızılırmak nerede oturuyor?, Emre Kızılırmak nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Emre Kızılırmak hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 09.Mart.1983 senesinde doğan Emre Kızılırmak şu an için 38 yaşında ve Balık burcundandır. Emre Kızılırmak doğum yeri ise Ankara olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi OyuncusuSinema Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Emre Kızılırmak Kimdir?, evi nerede?

2015 senesinde “Bir Deniz Hikayesi” adlı dizide Hakan kişiliğini canlandırdı.

Emre Kızılırmak, 9 Mart 1983 tarihinde Ankara’da doğmuştur. İzmir’de büyümüştür. Esasen Sivas, Gemerek nüfusuna kayıtlıdır. Kendisinden 3 yaş büyük havacı abisi mevcuttur. Babası beden eğitimi öğretmeni ve bunun yanında basketbol antrenörüdür. 6 yaşında basketbola başlayan Emre Kızılırmak, İzmir’de DSİ, İzmirspor ve Balçova Belediyesi gibi kulüplerde 20 yaşına kadar basketbol oynamıştır. 18 yaşında iken anne babası boşanmıştır. İzmir’de Anadolu turizm meslek lisesinden mezun oldu. Üniversiteyi Eskişehir‘de Anadolu Üniversitesi Spor Yüksekokulu Reaksiyon Bölümünde okudu. Spor eğitmeni olarak mezun oldu. Bunun yanında Eskişehir Odun Pazarı Belediyesi’nin tiyatrosunun sınavlarına girdi ve kazandı. Orada okuduğu senelerda, İstanbul’da biryandan da modellik yapmaya başladı. Sokrates Erasmus öğrenci değiştirme programı ile Slovenya‘da bir sene Ljubljana Üniversitesi konservatuvarında okudu. Oyunculuğa başladıktan sonra yüksek lisansını Kadir Has Üniversitesi oyunculuk bölümünde yaptı, 2014 senesinde bitirdi.

İzmir’de lise senelerında dostları ile bir müzik grubu kurdu, okul konserleri ve şenliklerde solistlik yaptı, gitar çaldı.

İzmir Seferihisar’da babası ile beraber işlettikleri ve 6-12 yaş arası çocuklara ücretsiz basketbol kursu verdikleri “Kızılırmak” adlı bir spor salonu mevcuttur.

Küçüklüğünden beri oyunculuk dersleri alan Emre Kızılırmak, 2005 senesinde Neşe Erberk‘in yeni yüzler arıyoruz projesinde keşfedildi. 2007 senesinde “Best Model Türkiye” müsabakasında ikinci oldu. 2008 senesinde Güney Kore‘de gerçekleştirilen Manhunt İnternational müsabakasında 50 ülke içerisinden Türkiye’yi temsil ederek dünyanın en iyi podyum mankeni seçildi.

2009 senesinde “Aşk Bir Hayal” adlı dizide Asteğmen Altay rolü ile oyunculuğa başladı. Dizinin konusunu Mahinur Ergun yazarken başrollerinde Nehir Erdoğan, Orhan Kılıç, Emre Kızılırmak ve İpek Özkök oynamıştır.

1999 – 2002 senelerı içerisinde oynayan ve Memet Ali Alabora ve Meltem Cumbul’un başrolde olduğu “Yılan Hikayesi” adlı dizinin devamı olan 2011 senesinde “Dedektif Memoli” adlı dizide Özlem Yılmaz, Ayşen İnci, Demir Karahan ile birlikte oynamıştır.

2014 senesinde “Kara Para Aşk” dizisinde Tuba Büyüküstün, Engin Akyürek, Erkan Can, Nebahat Çehre, Saygın Soysal, Öykü Karayel, Bedia Ener ile birlikte rol aldı.

Emre Kızılırmak, 2015 senesinde yönetmenliğini Aydın Bulut’un yaptığı “Bir Deniz Hikayesi” adlı dizide Hakan kişiliğini canlandırırken Emir Berke Zincidi, Begüm Birgören, Caner Kurtaran ile birlikte rol aldı.

Emre Kızılırmak, 2012 senesinde Sevda Bayraktar ile evlendi.

Filmleri ve Dizileri :
2015 – Bir Deniz Hikayesi (Hakan) (TV Dizisi) 2015
2014 – Kara Para Aşk (Levent İnanç) (TV Dizisi)
2013 – Peri Masalı (Mert) (Sinema Filmi)
2012 – Atlılar (TV Dizisi)
2011 – Dedektif Memoli (Memoli) (TV Dizisi)
2009 – 2010 – Aşk Bir Hayal (Altay) (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün