Biyografi

Emre Soncan Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Emre Soncan kimdir?, Emre Soncan kaç yaşında?, Emre Soncan evi nerede?, Emre Soncan nerelidir? Emre Soncan ev adresi?, Emre Soncan kaç yaşında?, Emre Soncan nerede oturuyor?, Emre Soncan nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Emre Soncan hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1982 senesinde doğan Emre Soncan şu an için 39 yaşında ve burcundandır. Emre Soncan doğum yeri ise Bursa olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise GazeteciYazar olarak devam ettirmektedir.

Emre Soncan Kimdir? – Emre Soncan Evi Nerede? – Emre Soncan Nerede Oturuyor?

Emre Soncan Kimdir?, evi nerede?

Son Akıncı – Muhsin Yazıcıoğlu’nun Sır Ölümü kitabının yazarıdır.

Emre Soncan, 1982 senesinde Bursa’da doğmuştur. Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesinden mezun oldu. Yüksek Lisansını, Marmara Üniversitesi‘nde yaptı. Emre Soncan, Güvenlik Stratejileri dalında Doktora çalışmalarına sürüyor.

Emre Soncan, Zaman Gazetesi‘nde Cumhurbaşkanlığı ve Savunma Muhabiri olarak görev yaptı. Bunun bunun yanında askeri projeler, istihbarat, yolsuzluk, ihaleler ve yakın tarih üzerine haberler yazdı.

Zaman Gazetesi’ne el konulmasının sonrasında, yeni yönetim tarafından işine son verildi.

Emre Soncan’ın 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül‘ün Köşk’te geçirdiği senelerın perde arkasını anlatan “Araf’ta 7 Yıl” ve Merhum BBP önderi Muhsin Yazıcıoğlu‘nun yaşamını kaybettiği helikopter kazasıyla alakalı, içinde ilk kez yayımlanan belgelerin bulunduğu ‘Son Akıncı – Muhsin Yazıcıoğlu’nun Sır Ölümü’ isimli kitapları yer alıyor.

15 Temmuz 2016 tarihindeki darbe girişimi kapsamı içinde, 25 Temmuz 2016 tarihinde İstanbul Sulh Ceza Hâkimliği, aralarında Nazlı Ilıcak’ın da bulunduğu, Emre Soncan ve 41 gazeteci hakkında tutuklama kararı çıkardı.

Kitapları :
2015 – Son Akıncı – Muhsin Yazıcıoğlu’nun Sır Ölümü
2015 – Araf’ta 7 Yıl
2011 – Keş Dağı’nda Bir Alperen

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün