Biyografi

Emrullah İşler Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Emrullah İşler kimdir?, Emrullah İşler kaç yaşında?, Emrullah İşler evi nerede?, Emrullah İşler nerelidir? Emrullah İşler ev adresi?, Emrullah İşler kaç yaşında?, Emrullah İşler nerede oturuyor?, Emrullah İşler nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Emrullah İşler hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 07.Ocak.1960 senesinde doğan Emrullah İşler şu an için 61 yaşında ve Oğlak burcundandır. Emrullah İşler doğum yeri ise Kızılcahamam, Ankara olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise AkademisyenSiyasetçiMilletvekili olarak devam ettirmektedir.

Emrullah İşler Kimdir? – Emrullah İşler Evi Nerede? – Emrullah İşler Nerede Oturuyor?

Emrullah İşler Kimdir?, evi nerede?

Akademisyen ve siyasetçi, başbakan yardımcısı.

Emrullah İşler, 7 Ocak 1960 tarihinde Ankara Kızılcahamam Kuşçuören köyünde doğmuştur. Babasının adı Abdullah, annesinin adı Zeliha’dır. İlk, orta ve lise tahsilini Ankara’da bitirdi.

Üniversiteyi Kral Suud Üniversitesi Eğitim Fakültesi İslami İlimler Bölümünde okuyarak 1985 senesinde lisans eğitimini aldı. Yüksek lisansını ve doktorasını Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Bölümü Tefsir Anabilim Dalında bitirdi.

Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Bölümünde Tefsir alanında yardımcı doçent olarak çalıştı. Daha sonra Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Arap Dili Eğitimi Anabilim Dalında yardımcı doçent, doçent ve profesör unvanıyla görev yaptı. Kazakistan ve Suudi Arabistan‘da misafir öğretim kullanıcı hesabı görevinde bulundu.

Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Arap Dili Eğitimi Anabilim Dalı Başkanlığı yaptı. Çok sayıda bilimsel kitap, makale ve bildirileri bulunmaktadır.

2006 yılı Nisan ayında Başbakan Başmüşaviri olarak çalışmaya başladı. Milletvekili seçilene kadar bu görevde kaldı.

2011 senesinde Türkiye genel seçimlerinde 24. Dönemde AKP, Ankara milletvekili seçildi. İslam Konferansı Örgütü Parlamento Birliği (İKÖPAB) Türk Grubu Başkanlığı yaptı.

25 Aralık 2013 tarihinde yapılan kabine değişikliği ile Hatay‘dan Belediye başkan adayı olan Sadullah Ergin‘den boşalan Adalet bakanlığına atanan Bekir Bozdağ’ın yerine de Recep Tayyip Erdoğan tarafından kurulan 61. Türkiye Hükûmeti’ne 25 Aralık 2013 tarihinde Başbakan Yardımcısı olarak Emrullah İşler atanmıştır.

Bu görevini 29 Ağustos 2014 tarihine kadar sürdüren Emrullah İşler, Dışişleri komisyon üyesi olarak görev yaptı ve İslam Konferansı Örgütü Parlamento Birliği Başkanlığı görevinde bulundu. 14 Ekim 2014 tarihinde Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor komisyonu başkanı seçildi. Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri’nde tekrar AK Parti, Ankara milletvekili seçildi. 10 Ekim 2018 tarihinde Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor komisyonu başkanı olarak tekrar seçildi.

Emrullah İşler, Türkiye’nin Libya Özel Temsilcisidir.

Çok iyi düzeyde Arapça ve iyi düzeyde İngilizce bilen Emrullah İşler, Ayşenur İşler ile evlidir ve 3 çocuğu mevcuttur.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün