Tavsiyeler

En İyi Biberon 2021 Sağlıklı Biberon Tavsiyeleri Marka ve Yorumlar

En İyi Biberon 2021 Sağlıklı Biberon Tavsiyeleri Marka ve Yorumlar, arayışı içine giren okurlarımız için En İyi Biberon 2021 Sağlıklı Biberon Tavsiyeleri Marka ve Yorumlar ile alakalı en iyi olanı siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. En İyi Biberon 2021 Sağlıklı Biberon Tavsiyeleri Marka ve Yorumlar ile alakalı en fazla tercih edilenler ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

En İyi Biberon 2021 Sağlıklı Biberon Tavsiyeleri Marka ve Yorumlar

İçindekiler

En İyi Biberon Hangisi?

Bebeklerin beslenmesinde en büyük yardımcılardan birisi olan biberonlar bebeklerin ağız ve diş sağlığında bi hayli mühimdir. Pek çok değişik çeşidi bulunan biberonlar içinde anneler ve babalar genelde en iyi biberonu bulmaya çalışmaktadır. Çünkü bebeğiniz dünyaya geldiktan sonra belirli bir yaşa kadar biberon ile beslenmeyi sağlamanız gerekir, bu da ilk biberon alımında doğal olarak akıllara ‘’En kaliteli biberon hangisi?’’ sorusunu getirmektedir.

Biberon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bebeğiniz için biberon seçerken dikkat etmeniz gereken birden fazla nokta bulunmaktadır. Bebeğinizin sağlığını ve beslenmesini etkileyen biberonları seçerken emzik kısmına dikkat etmeniz gerekir. Genelde emzik bölümündeki deliklere göre emzik akışının bi hayli hızlı yahut yavaş olduğu belirlenir, bu delikler de biberonun içine koyduğunuz yiyeceğin yahut içeceğin bebeğiniz aracılığıyla tüketilme şeklini etkiler.

Yeni doğan bebekler için genelde tek delikli biberonlar tercih edilir bunun sebebi 0-3 ay içindeki bebeklerin emme reflekslerinin daha düşük ve farklı olmasıdır. Olası bir boğulma ve benzeri bir kaza ile karşılaşmamak adına bebeğinizin yaşına ve gelişimine uygun biberonları tercih etmeniz gerekmektedir. 3.ayını doldurmuş bebekler için orta akışlı biberonlar tercih etmeye başlayabilirsiniz. 6.aydan sonra ise bi hayli hızlı akışlı biberonları emebilecekleri için onları tercih edebilirsiniz.

En kaliteli biberon tercihlerinde emzik akışları kadar mühim olan bir diğer şey ise biberon modellerinin silikon, cam ve plastik gibi türleridir. Tercih edeceğiniz biberonun BPA içermemesine ve kolay kırılmayacak, dayanıklı bir üründen yapılmasına dikkat etmelisiniz.

Bunun bunun yanında biberonunun boyutu da bebeğinizin tutabilmesi yönünden mühim olduğu için bebeğinizin gelişimini de göz önünde bulundurarak en iyi biberon tercihini uygulayabilirsiniz.

Yukarıda da söyledğimiz gibi BPA içermemesine dikkat etmelisiniz. Lakin biberon alırken genelde en sağlıklı ve en iyilerinin cam olduğunu aktarabiliriz.

Biberon Tavsiyesi

Biberon alırken nelere dikkat etmelisiniz sorusunu yanıtladık. Şimdi de en iyi biberon hangisi, annelerin biberon tavsiyeleri neler bir göz atalım!

 • En İyi Biberon ve Biberon Tavsiyesi
  • Philips Avent Philips Scf 051/17 Natural Cam Biberon
  • LANSINOH Natural Wave Biberon
  • Philips Avent Scf 033/17 Natural Pp Biberon
  • Chicco Natural Feeling Cam Biberon
  • Tommee Tippee Şeffaf Gelişmiş Antikolik Biberon

Philips Avent Philips Scf 051/17 Natural Cam Biberon

en iyi biberon

Yeni doğan akışlı biberon emziği olan Philips Avent Scf 051/17 Natural Cam Biberonu bebeğinizin doğumundan yani 0 ayından bu yana kullanabilirsiniz. 120 ml’lik kapasitesi ile yenidoğan bebekler için bi hayli uyumlu olan Philips cam biberonu esnek spiral tasarımı ile de bebeğinizin kolay bir biçimde emmesine olanak sağlamaktadır.

Isıya ve termal şoka dayanıklı natural cam yapısı ile en iyi biberon tercihlerinden birisi olan Philips Avent Cam Biberon BPA içermemesi sebebiyle de birden fazla anne aracılığıyla tercih edilmektedir.

Bebeğinizin gelişim aşamalarında da kullanmanıza olanak sağlamak maksadıyla farklı akış hızlarına ve yumuşaklıklarına sahip biberon emzikleri sunması da büyük bir avantaj olarak karşımıza çıkıyor.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Geniş boynu aracılığıyla kolay bir biçimde kullanım olanağı sunan Philips Avennt biberonu yine geniş boyun kısmı aracılığıyla kolay bir biçimde temizleyebilirsiniz.

Emzik kısmının da anne göğsünden etkilenerek tasarlanan geniş emziği şeklinde olması da bebeğinizin kolaylık ve sevgi ile emmesine olanak sağlar. Binlerce kişi aracılığıyla beğenilerek tercih edilen Philips biberonu gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

LANSINOH Natural Wave Biberon

en iyi biberon hangisien iyi biberon hangisi

Doğal emme etkisi ile bebeğinizin anne memesinden biberona geçişini kolaylaştıran LANSINOH Natural Wave 2’li Biberon emzik yapısı ile bebeğinizin çene gelişimini de destekler.

Kolik önleyici AVS hava sistemine sahip olan Lansinoh biberon bebeğinizin hava yutmasını ve kolik sancısı çekmesini önüne geçer. 2’li biberon seçeneği ile ekonomik bir alternatif olarak karşımıza çıkan Lansinoh Natural Wave biberon BPA ve BPS içermez.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Yavaş, orta ve bi hayli hızlı akış seçenekleri sunan Lansinoh biberon annelerin en iyi biberon tercihlerinden biri olarak görülmekte ve senelerdır beğenilerek tercih edilmektedir.

Bebeğinizin süt akışını kontrol edebilmesine olanak sağlar. Aynı zamanda kademeli eğim tasarımı ile bebeğinizin dili ile uyguladığı peristaltik hareketlerini kolaylaştırarak kolay bir biçimde tüketmesine de olanak sunar.

Koruyucu kapağı ile akıtmayı önüne geçerken kolay kullanım olanağı sunması ile birden fazla anne aracılığıyla tercih edilen Lansinoh biberonu bebeğiniz için tercih edebilirsiniz.

Philips Avent Scf 033/17 Natural Pp Biberon

biberon tavsiyesi

Kullanım kolaylığı ve rahatlığı ile ön plana çıkan Philips Avent Scf 033/17 Natural Pp Biberon anne göğsüne andıran biberon emziği ile anne memesinden biberona geçişi ve birlikte kullanımı kolay bir hale getirir. Bebeğinizin biberona alışmasını kolaylaştıran emzik başlığı aracılığıyla 3 aydan daha büyük bebeklerin tüketimi için uygundur.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

BPA içermeyen malzemeden üretilen yapısı ile gıda saklamaya uygun olan Philips Avent biberonu gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Emziğin içinde bulunan yaprakçıklar ve esnekliği aracılığıyla bebeğiniz emerken emziğin içeri göçmesini önüne geçer.

Söküp takması bi hayli basit olan Philips Avent portatif boyutu ile de rahatlıkla çantalarda taşınabildiği için ebeveynler aracılığıyla çok fazla tercih edilmektedir.

260 ml hacmi ile bebeğinizin gereksinimi olan tüm gıdalarda kullanabileceğiniz Philips Avent biberon tüm Philips Avent serisi ile uyumlu olduğu için de seneler boyunca kullanabilirsiniz.

Chicco Natural Feeling Cam Biberon

biberon onerileri

Eğimli biberon emziği ile yeni doğan bebekler için özel olarak tasarlanan Chicco Natural Feeling Cam Biberon bebeğinizin meme ile biberon içindeki geçişi zorlanmadan yapabilmesine olanak sağlar.

Termal şoklara ve sıcaklığa dayanıklı olacak biçimde dizayn edilmiş camı ile rahatlıkla kullanabileceğiniz Chicco biberon annelerin en iyi biberon tercihleri içinde bulunmaktadır. BPA içermeyen biberon ergonomik yapısı ile kolay bir biçimde tutulur.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Bebeğiniz için gereksiniminiz olan gıdaları rahatlıkla verebileceğiniz cam biberon 150 ml’lik olarak dizayn edilmiştır. Diğer tüm Chicco başlıkları ve kapakları ile uyumlu olduğu için de uzun süre kullanabilmenize olanak sağlamaktadır.

Üzerinde bulunan ölçek aracılığıyla bebeğinizin ihtiyacı kadar gıdayı ve sıvıyı ekleyerek karışımınızı yapabilmenize olanak sağlaması da artı özelliklerinden biridir.

Tasarlanan emzik başlığı aracılığıyla bebeğiniz emmediği sürece herhangi bir akma yapmaması da bu biberonu gönül rahatlığı ile kullanabileceğinizi ve yanınızda taşıyabileceğinizi gösteriyor.

Pek çok kişi aracılığıyla sevilerek kullanılan Chicco Natural Feeling Cam Biberonu uygun fiyatı ile bebeğiniz için rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Tommee Tippee Şeffaf Gelişmiş Antikolik Biberon

biberon onerisi

Diğer biberonlara göre %80 daha az kolik olarak tasarlanan Tommee Tippee Şeffaf Gelişmiş Antikolik Biberon bebeğinizin gıdaları sorunsuz bir biçimde tüketebilmesine olanak sağlamaktadır. Kolik sancıyı azaltırken daha az gaz ve kusma vaat eden Tomme Tippee biberon ile bebeğinizin daha huzurlu olması amaçlanmıştır.

Özellikle bebeklerin biberondaki en büyük sorunu olan gaz sancını engellemesi sebebiyle en iyi biberon seçenekleri içinde bulunan Tomme Tippee Şeffaf Gelişmiş Antikolik Biberonu gönül rahatlığı ile bebeğiniz için tercih edebilirsiniz.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Şık ve ergonomik tasarımı ile kolay kullanım ve taşıma olanağı sunan Tomme Tippee biberonunda kullanılan emzik de anne memesine en fazla andıran tasarımı ile ödül almıştır. Bunun yanında bebeğinizin memeden biberona geçişini kolay bir hale getirirken ikisini de birlikte emmesine de olanak sağlayabilirsiniz.

İçerisinde bulunan ısıya hassas hassas tüpü ile ısıyı algılayarak bebeğiniz için en uygun ısıyı ayarlayabilirsiniz. Isıya göre renk değiştirmesi ile size büyük bir kolaylık sağladığı için ekstra kullanım kolaylığı sunar.

Bunların bunun yanında sızdırmazlık garantisi veren Tomme Tippe biberon sütün tüpe karışarak yukarı sızmasını önüne geçer.

En kaliteli biberon hangisi diye soran ebeveynlerin çok fazla tercih ettiği biberonlardan birisi olan Tomme Tippee Antikolik Biberonu siz de gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Bu paylaşımımızda bebeğiniz için bi hayli mühim olan biberonları araştırmaya koyulduk. Sizden gelen en iyi biberon hangisi sorularına yönelik hazırladığımız bu öneri listesinde biberonları geniş bir şekilde bir biçimde siz değerli okurlarımıza açıkladığımızı düşünüyoruz.

Bebeğinizin gelişimine göre değişiklik gösteren biberon emziklerini ve biberonları anlattığımız bu yazı umarız ki en iyi biberon seçiminize yardım olabilmiştir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün