En İyi Çamaşır Kurutma Makinesi 2021 Öneriler ve Yorumlar

En İyi Çamaşır Kurutma Makinesi 2021 Öneriler ve Yorumlar, arayışı içine giren okurlarımız için En İyi Çamaşır Kurutma Makinesi 2021 Öneriler ve Yorumlar ile alakalı en iyi olanı siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. En İyi Çamaşır Kurutma Makinesi 2021 Öneriler ve Yorumlar ile alakalı en fazla tercih edilenler ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

En İyi Çamaşır Kurutma Makinesi 2021 Öneriler ve Yorumlar

İçindekiler

En İyi Çamaşır Kurutma Makinesi

Mağazalardan alabileceğiniz herhangi bir çamaşır kurutma makinesi işinizi görecektir. Lakin hem enerji tasarruf, hem performans hem de fiyat yönünden en iyi çamaşır kurutma makinesine sahip olmak siz değerli okurlarımız için daha iyi olacaktır. Özetlemek gerekirse piyasada alınabilecek yüzlerce çamaşır kurutma makinesi modeli var fakat sizin için en iyi çamaşır kurutma makinesi hangisi buna göz atacağız.

Çamaşır kurutma makinelerine baktığımız zaman bir çok avantajı olduğunu göze çarpıyor. Çamaşırları yıkadıktan sonra, kurutma makinesi yardımıyla hem yumuşak hem de en az kırışıklığa sahip olan, çamaşırları gözlemleyebilirsiniz. Diğer yandan çamaşır kurutma makinesi alırken dikkat etmeniz gereken bir çok nokta yer alıyor.

Biz de siz değerli okurlarımıza çamaşır kurutma makinesi önerileri vermeden önce bir çok noktaya dikkat ettik. Elbette çamaşırlar için fazladan bir elektronik cihaza ihtiyaç varsa gerçekten iyi olması ve verilen paranın hakkını vermesi lazım. Gelin şimdi bir kurutma makinesi almadan önce hangi noktalara dikkat etmelisiniz bir bakalım.

Eğer çamaşır makinesine de gereksiniminiz varsa, en iyi çamaşır makinesi yazımızı okumanızı öneririz.

Çamaşır Kurutma Makinesi Çeşitleri

Çamaşır kurutma makinelerinin 3 farklı çeşidi var. Kurutma makinesi almadan önce bunları da bilmenizde yarar var.

Bacalı Kurutma Makinesi Nedir?

Bacalı kurutma makineleri, ısı ve havayı değiştirerek yıkadığınız giysilerinizi kurutur. Makinenin içinde biriken sıcağı ve çamaşırlardan çıkan nemi dışarıya üfler. Aslını söylemek gerekirse bacalı kurutma makineleri için klasik kurutma makineleri diyebiliriz.

Isı Pompalı Kurutma Makinesi Nedir?

Isı pompalı kurutma makineleri, kompresör yardımıyla çamaşırlarınızı kurutmaya yarayan makinelerdir. Yani bu tip kurutma makinelerinde enerji tüketimi daha azdır. Çünkü enerji tüketimi yüksek miktarda olan ısıtıcı bu modellerde yoktur. Isı pompalı kurutma makinelerinin çalışma şeklini klimalara benzetebiliriz.

Kompresör içindeki gaz içerde sıkışıyor ve bu sıkışmayla birlikte bir miktar ısı ortaya çıkmakta. Bu ısı ise çamaşırlarınızın üzerine gönderilerek, çamaşırlarınızın nemi alınıyor.

Yoğuşmalı Kurutma Makinesi Nedir?

Yoğuşmalı kurutucular diğer kurutucu tiplerinde olduğu gibi özel bir havalandırma bacasına ihtiyaç olmayan kurutma makineleridir. Bu makinelerin boruya ihtiyaçları olmadığı için evinizin her yerinde bu kurutucuları kullanabilirsiniz.

Makine, çamaşırlarınızı kuruturken yaşanan nemli hava, suya dönüştürülür ve bu su, makinedeki bir kapta toplanır.

Çamaşır Kurutma Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çamaşır kurutma makinesi alırken ilk dikkat etmeniz gereken nokta, kurutucunuzu koyacağınız yerin eni ve boyu olacaktır. Yani alışveriş yapmadan önce, koyacağınız yerin enini ve boyunu iyice ölçün ki sonradan bir sorun yaşamayın.

Çamaşır kurutma makinesi alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da alacağınız makinenin enerji verimliliğidir. Bildiğiniz gibi çamaşır makinesi, ütü, fırın ve kurutma makinesi gibi elektrikli cihazlar diğer cihazlara göre daha fazla elektrik tüketimine sahiptir. Lakin alacağınız cihazın enerji verimliliği yüksek olursa elektrik faturalarınızın tutarı da bir o kadar düşük olacaktır.

Kurutma makinelerinin bir bölümünde bulunan bir özellik de havalandırma özelliğidir. Bu özellik bazı durumlarda bi hayli yarayışlıdır diyebiliriz. Peki nasıl? Diyelim ki çok sigara içilen bir odada bulundunuz ve kıyafetleriniz sigara koktu. İşte havalandırma özelliğine sahip olan çamaşır kurutma makineleri, çamaşırlarınıza ısı vermeden yalnızca hava üfleyerek pis kokuların gitmesini sağlayabilir.

Sessiz çalışma da önemle üstünde durulması gereken bir nokta. Zamandan tasarruf etmek isterken evde gürültü çıkaran bir makineyi kimse istemez diye düşünüyoruz. İşte bundan dolayı de alacağınız kurutma makinesinin desibel değerine dikkat etmelisiniz.

Çamaşır makinelerinin bir kapasitesi olduğu gibi kurutma makinelerinin de bir kapasitesi var. İşte bu yüzden ailenizin kaç kişi olduğuna ve çamaşır yıkama sıklığınıza göre bir kurutma makinesi almanızda yarar var.

Çamaşır Kurutma Makinesi Önerileri

Evet çamaşır kurutma makinesi tipleri nelermiş, çamaşır kurutma makinesi alırken nelere dikkat etmek lazımmış sorularına yanıt verdik. Şimdi de sizin için en iyi çamaşır kurutma makinesi hangi ve tüketicilerin çamaşır kurutma makinesi tavsiyeleri neler bir bakalım.

Bildiğiniz gibi teknoloji gelişmeye sürdürmekte. Çamaşır makineleri de bu gelişmeden nasibini almış durumda. Wi-Fi ile uzaktan kontrol edilebilen kurutma makineleri de var. Lakin fiyat aralıkları biraz daha pahalı. Zaman kaybetmeden kurutma makinelerini incelemeye başlayalım.

 • En İyi Çamaşır Kurutma Makinesi ve Önerileri
  • Siemens WT45W410TR Çamaşır Kurutma Makinesi
  • Hoover DX C10DCE-Sg Çamaşır Kurutma Makinesı
  • Samsung DV90M5000QW OptimalDry Çamaşır Kurutma Makinesi
  • Bosch WTW85410TR Çamaşır Kurutma Makinesi
  • Altus AL 80 IC Çamaşır Kurutma Makinesi
  • Hoover HL H9A2DE-S Çamaşır Kurutma Makinesi
  • Electrolux EW7H4824EB Çamaşır Kurutma Makinesi

Siemens WT45W410TR A++ 8 kg Çamaşır Kurutma Makinesi

en iyi çamaşır kurutma makinesi 2021

En kaliteli kurutma makineleri listemizin ilk sırasında Siemesn marka bir kurutma makinesi yer alıyor. Eğer bilmiyorsanız altını çizelim, Siemens ev elektroniğinde bi hayli iyi bir marka ve teknolojileri de her geçen gün gelişiyor. Vakit kaybetmeden ürünün ayrıntı kısmına bakalım.

Öncelikle ürünün boyutları; 84,2 cm yükseklik, 59,8 cm genişlik ve 59,9 cm derinlik şeklinde. Kurutma makinesinin, kapasitesi ise 8 kg ile sınırlı. Bu kapasitesinin 3-4 kişilik aileler için ideal olduğunu düşünüyoruz. Eğer enerji verimlilik konusu siz değerli okurlarımız için mühimyse, A++ enerji sınıfına ait bir kurutma makinesi.

Diğer yandan makinenin 10 farklı programı yer alıyor. Yünlü çamaşırlar için, spor kıyafetleri için ve havluları kurutmak için değişik programı yer alıyor. Diğer yandan yukarıda söz ettiğimiz bir özellik olan havalandırma özelliğine de sahip. Diğer programları ise, süreli kurutma, iç giyim kurutma, gömlek ve bluz kurutma olarak sıralayabiliriz.

Peki bu makine hangi tip kurutma makinesi sınıfına ait. Elbette ısı pompalı bir kurutma makinesi. Bu nedenle de enerji verimliliği bi hayli yüksek.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Kullanıcı yorumlarına incelediğimizde ise, kullanıcıların bu zamana kadar almadıkları için pişman olduklarını dile getirdiklerini göze çarpıyor. Performansı da beğeniliyor. Bir aktif üyenin yorumunda dediğine göre; makine kurutma işlemini yerine getirirken çamaşırların dokusuna zarar vermiyorve bi hayli hızlı bir biçimde görevini yerine getiriyor.

Unutmadan altını çizelim, makineyi kullanmanız gereken alan ise tezgah altı.

Hoover DX C10DCE-S 10 Kg Çamaşır Kurutma Makinesi

en iyi çamaşır kurutma makinesi hangisi

En kaliteli kurutma makilerini incelediğimiz yazımıza Hoover marka bir ürünle sürdürmekteuz. Kurutma makinesi yüzlerce kişi aracılığıyla yorumlanmış ve gerçekten işlevini yerine getiren en iyi çamaşır kurutma makinesi modellerinden birisi.

Makinenin kurutma kapasitesi 10 kg değerine sahip. Yani geniş aileler için gayet yeterli bir kurutma kapasitesi var. Enerji verimliliğine incelediğimizde da B sınıfına ait bir makine olduğunu göze çarpıyor.

Makinenin boyutları 85 cm yükseklik, 59,7 cm genişlik ve 60 cm derinlik değerlerine sahip. Makinenin maksimum ses düzeysi 68 dB.

Kurutma makinesinin, kurutma şekli ise yoğuşturmalı kurutma makineleri sınıfına giriyor. Çamaşırlarınız kururken yaşanan buhar uya dönüştürülerek, kapakta bulunan su tankında depolanıyor. Tankın su düzeysini şeffaf olması sebebiyle görebiliyorsunuz. Bu su tankı dolduğunda ise suyu boşaltmanız gerekiyor.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Kurutma makinesinin göze çarpan bir diğer iyi özelliği ise, çalıştırmaya gecikmeli başlatabiliyorsunuz. 23 saate kadar çalışma zamanını bekletebiliyorsunuz. Yani ne zaman isteğe göre kurutma işlemi o zamana göre planlanabiliyor.

Hoover DX C10DCE-S 10 Kg Çamaşır Kurutma Makinesi için yapılan kullanıcı yorumları da bi hayli pozitif. Bizce fiyatı ve performansı yönünden çok kaliteli bir makine. Söylemeden geçmeyelim makinenin, 16 farklı kurutma programı yer alıyor.

Samsung DV90M5000QW OptimalDry Çamaşır Kurutma Makinesi

camasir kurutma makinesi tavsiyesi

Ev elektroniği konuunda en iyi markalardan birisi Samsung. Bu kurutma makinesinde de Samsung’un ne kadar iyi bir marka olduğunu göze çarpıyor.

Ürünün fiyatı diğer modellere göre biraz pahalı ama özellikleri gerçekten iyi. Öncelikle telefonunuza indireceğiniz bir Samsung uygulamasıyla, makinenizde bir araya gelen poblemleri görebiliyorsunuz. Eğer sizin tarafınızdan halledilebilecek bir problem varsa, uygulamada bu size belirtiliyor.

Ürünün en iyi özelliklerinden birisi, çamaşırları kurutmak için 35 dakikalık bir programının bulunması. Yani aceleniz var ve temiz giysilere gereksiniminiz varsa, 35 dakikalık bu kurutma sizin için çok pratik bir çözüm olabilir.

Yukarıdaki makinede olduğu gibi bu makine de yoğuşmalı bir kurutma makinesi. Yani bu makinede de su tankı yer alıyor ve bu tankın su düzeysini, ön bölümde bulunan bir gösterge aracılığıyla görebiliyorsunuz. En kaliteli çamaşır kurutma makinesi modellerinden birisi diyebiliriz. Enerji verimliliği de bi hayli yüksek.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Ürünün kurutma kapasitesi 9 kg ve bir çok kurutma programı yer alıyor. Gömlekler, pamukluluk ve sentetik giysiler için değişik programlar makinede yer alıyor.

Bosch WTW85410TR Çamaşır Kurutma Makinesi

camasir kurutma makinesi onerileri

Kurutma makinesi tavsiye listemize Bosch marka bir makine ile sürdürmekteuz. A++ enerji verimliliğine sahip makinenin 8 kg kurutma kapasitesi yer alıyor. Bosch’un bu modeli ise pompalı kurutma makinesi sınıfına ait.

Makinenin boyutları standart diyebiliriz. 84,2 cm yükseklik, 59,8 cm genişlik ve 59,9 cm derinliği yer alıyor. Kontrol paneli ise dijital. Makinenin ses düzeysi 64 dB değerinde ve kullanıcıların geneli bu durumdan tatmin.

Makinenin en iyi özelliklerinden birisi AutoDry özelliğine sahip olması. Yıkadığınız çamaşırların kilosunu ve nemini otomatik olarak hissediyor ve bu duruma göre kurutma zamanını kendisi belirliyor.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Eğer en sessiz kurutma makinesi hangisi diyorsanız, tasarımı sebebiyle Bosch WTW85410TR modelinin en sessiz modellerden birisi olduğunu aktarabiliriz. Yan duvar tasarımının, titreşimleri azaltması sebebiyle makinedeki gürültü de azaltılmış.

Altus AL 80 IC Çamaşır Kurutma Makinesi

en iyi kurutma makinesi

Yukarıda incelediğimiz modellerden daha düşük fiyatlı bir model ile listemize sürdürmekteuz. Isı pompalı bir kurutma makinesi olmasıyle birlikte elektrik tüketimi de bi hayli düşük. Verimlilik hususunda da başarılı ve A+ verimlilik sınıfına ait bir makine.

Ses düzeysine değinmemiz gerekirse, 67 dB ses düzeysi ile biraz gürültülü bir makine fakat çok fazla değil. 8 kg kurutma makinesi sahip ve 15 farklı kurutma programı mevcut.

Kullanıcılar makineden aşırı derecede tatmin! Daha önce almadıklarına pişmanlar ama aldıklarında da çok rahat etmişler.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Hoover HL H9A2DE-S Çamaşır Kurutma Makinesi

kurutma makinesi tavsiyesi

En kaliteli kurutma makinesi listemize Hoover ile sürdürmekteuz. 2. sıradaki kurutma makinesinde olduğu gibi bu modelin de kapağında su tankı yer alıyor ve bu tank yine sayfam bir görünüme sahip. 23 saate kadar gecikmeli başlatabiliyorsunuz, yani siz evde olmasanız bile çamaşırlarınız kurumaya sürdürmekte.

Toplamda 16 farklı programı yer alıyor. Enerji verimlilik sınıfı ise fiyatına göre gayet iyi ve A++ verimlik değerine sahip. Söylemeden geçmeyelim. Isı pompalı bir kurutma makinesi ve 9 kg kapasitesi yer alıyor.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Electrolux EW7H4824EB Çamaşır Kurutma Makinesi

en iyi kurutma makinesi markasi

En kaliteli çamaşır kurutma makinesi listemizde Electrolux ile sürdürmekteuz. 8 kg kurutma kapasitesine sahip bir makine. Kurutma teknolojisi ise ısı pompalı.

66 dB ses düzeysine sahip olmasının bunun yanında 85 cm yükseklik, 60 cm derinlik ve 60 cm yüksekliğe sahip.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Isı pompalı olması sebebiyle hem performansı hem de verimliliği gayet iyi. Klasik kurutma makinelerine kıyasla enerji tüketimi %50 daha az.

Makinenin performansı gayet iyi ve yeterli. Çamaşırlar kuruduktan sonra kırışık olmuyor ve yumuşak bir dokuya sahip oluyorlar.

Çamaşır kurutma makinesi almak mantıklı mı?

Çamaşır kurutma makinesi alanların yorumlarını incelediğimizde, çamaşır kurutma makinesi almanın çok mantıklı olduğunu göze çarpıyor. Çünkü makine sizi büyük bir yükten kurtarıyor. Bazılarınız ipe bazılarınız da çamaşırlığa, yıkadığı çamaşırları asarken kurutma makineleri bunu 45 dakika içinde çözüyor.

Kurutma makinesi dolaba konur mu?

Evet çamaşır makinesi dolaba konulabilir fakat alacağınız makinenin hangi tipte olduğu da mühimdir.

En sessiz kurutma makinesi hangisi?

Kurutma makinesi tavsiye listemizdeki, en sessiz çamaşır kurutma makinesinin Bosch WTW85410TR olduğunu göze çarpıyor. Eğer en sessiz makineyi arıyorsanız bu modeli inceleyebilirsiniz.

Hangi kurutma makinesi alınmalı?

Bu soru bütçenize göre değişkenlik gösterecektir fakat listemizde bulunan
-Siemens WT45W410TR Çamaşır Kurutma Makinesi
-Hoover DX C10DCE-Sg Çamaşır Kurutma Makinası
-Samsung DV90M5000QW OptimalDry Çamaşır Kurutma Makinesi
-Bosch WTW85410TR Çamaşır Kurutma Makinesi
-Altus AL 80 IC Çamaşır Kurutma Makinesi
-Hoover HL H9A2DE-S Çamaşır Kurutma Makinesi
-Electrolux EW7H4824EB Çamaşır Kurutma Makinesi
modelleri sizin için bir alternatif oluşturabilir.

Evet sevgili okurlarımız bu paylaşımımızda en iyi kurutma makinesi hangisi, çamaşır kurutma makinesi önerileri neler, hangi kurutma makinesini almalıyım ve kurutma makinesi alırken nelere dikkat edilmeli sorularına yanıt verdik. Umarız yardımcı bir içerik oluşturabilmişizdir.

porno izle cm to inches
altyazili porno bestnich