En İyi Çelik Tencere Hangisi? Set Tavsiyeleri Markalar ve Yorumlar

En İyi Çelik Tencere Hangisi? Set Tavsiyeleri Markalar ve Yorumlar, arayışı içine giren okurlarımız için En İyi Çelik Tencere Hangisi? Set Tavsiyeleri Markalar ve Yorumlar ile alakalı en iyi olanı siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. En İyi Çelik Tencere Hangisi? Set Tavsiyeleri Markalar ve Yorumlar ile alakalı en fazla tercih edilenler ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

En İyi Çelik Tencere Hangisi? Set Tavsiyeleri Markalar ve Yorumlar

İçindekiler

En İyi Çelik Tencere Seti

Aileniz için en sağlıklı ve en lezzetli yemekleri hazırlamak için müthiş bir çelik tencere setine mi gereksiniminiz var? Cevabınız evet ise doğru adrestesiniz. Sizler için en iyi çelik tencere markasını araştırmaya koyulduk ve en iyi tencere setlerini bir araya getirdik. Diğer yandan çelik tencere almak basit bir iş gibi dursa da kesinlikle öyle değil. Dikkat etmeniz gereken bir çok nokta yer alıyor. Bahsedeceğimiz durumları öğrendiğimizde biz de çok şaşırmıştık.

Bunun yanı sıra en iyi yemek pişirme araçları şüphesiz ki çelik tenreceler. Bu durumu inceleyecek olursak döküm demir tencerelerin, toprak güveçlerin ve çelik tencelerin en sağlıklı pişirme araçları olduğunu aktarabiliriz. İşte bu yüzden de çelit tencere seti alırken fazla dikkatli olmak gerekiyor.

Çelik tencereler bir evin olmazsa olmazları içinde bulunmaktadır. Bu nedenle siz de kaliteli bir biçimde üretilen çelik tencere setlerini geniş bir şekilde bir biçimde inceleyerek kendiniz için en uygun olanı en iyi biçimde tercih edebilirsiniz. Şimdi gelin en iyi tencere markası ile alakalı yaptığımız bu geniş bir şekilde araştırmayı hep birlikte gözlemleyelim.

Çelik Tencere Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Çelik tencere alırken dikkatli olmanız gereken ilk nokta tencrenin taban kalınlığı. Peki neden taban kalınlığı mühim? Tabanı kalın olan bir tencerenin ısınması uzun sürecektir. Lakin ısınması fazla sürerken, ısıyı depolama özelliği de fazla olacaktır. Peki bu ne demek? Isıyı fazla depoladığı için geç soğuyup, yemekleri uzun süre sıcak tutacaktır.
 • Evet tencerenin taban kalınlığı mühim dedik. Lakin tenceriyi kullanırken, yani temizlerken de dikkatli olmalısınız. Çelik tencelerin alt katmanlarında alüminyum kullanılmıştır. Bunun nedeni de tabana ısının eşit dağılması gerektiği için. Alüminyum katmana zarar vermemek için de tencerenizin içi tel ile temizlenmemeli. Yoksa tencerenzi yıpranacaktır. İşte bu yüzden tencereyi temizlerken de dikkatli olmalısınız.
 • En kaliteli çelik tencereyi seçerken tencerenizin gövdesine de dikkat etmelisiniz. Nasıl yani? Bazı tencereler var, yukarıdan aşağıya doğru büyüyorlar. Daha açıklayıcı olması için, ince belli bardağı tersten düşünebiliriz. Bardağın beli inceliyor değil mi? İşte burda da bardağın belinin yukarıdan ve aşağıdan kalın olduğunu düşünün. İşte söz ettiğimiz tencere modeli bu. Peki bu modelin ne zararı var. Bu tombik kısımlara ateş çok rahat ulaşabilir, çünkü taban geniiliği az. İşte bu yüzden tencerenizin duvarları ateşe maruz kalmaktan yanacaktır. Tencerenizin yan kısımları yandığı için de bu kısımlar sararacaktır. Yani uzun süreli kullanımlarda tencerenizin görüntüsü bozulabilir.

Çelik Tencere Seti Tavsiyesi

Evet en iyi çelik tencere seçimi için dikkat etmeniz gerekenleri listeledik. Büyük ihtimalle bu ayrıntılara birçoğumuz dikkat etmiyordu. Lakin şimdi daha bilinçli bir alışveriş yapabiliriz. Listemizde 8 tane çelik tencere seti yer alıyor. Bunlar genelde en fazla satılan ve en yüksek puanı alan modeller.

 • En İyi Çelik Tencere
  • Karaca Sofya 13 Parça Çelik Çeyiz Seti
  • Emsan Cemre 8 Parça Çelik Tencere Seti C13
  • Karaca Everest Gold Çeyiz Set
  • Aryıldız King Cam Kapak İdeal 22 Parça Tencere Takımı Rose Gold
  • Karaca Perfect Gray 4+6 Lt Düdüklü Tencere Seti
  • KORKMAZ A1738 Kappa 18 Parça Hiper Set
  • Karaca Platinum 17 Parça Çeyiz Tencere Seti
  • Jumbo Modena 8 Parça Çelik Tencere Seti

Karaca Sofya 13 Parça Çelik Çeyiz Seti

en iyi celik tencereen iyi celik tencere

Karaca’nın en fazla öne çıkan ürünleri içinde bulunan Karaca Sofya 13 Parça Çelik Çeyiz Seti 18 cm tencere, 22 cm tencere, 24 cm karnıyarık tenceresi, 6 lt düdüklü tencere ve çaydanlık takımından bir araya gelen bir settir. Karaca markasının mühim ve son derece yoğun bir biçimde talep gören ürünleri içinde bulunan Karaca Sofya, paslanmaz çelikte üretilmiştir.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Homojen ısı iletimini sağlayan ürün, tüm gereksinimlerinizı karşılayabilecek yapıya sahiptir. Marka aracılığıyla yedek parça temini yapılabilen ürün, elimizde patlayacak gibi durmuyor.

Emsan Cemre 8 Parça Çelik Tencere Seti C13

en iyi celik tencere setien iyi celik tencere seti
Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Şık görünümü ve ergonomik yapısı ile tüm gözleri üzerine çeken Emsan Cemre, paslanmaz çelik gövde ve ergonomik saplı cam kapağa sahiptir. Isıyı uzun zaman zarfında hapseden bir yapıya sahip olan Emsan Cemre, bulaşık makinesinde yıkabilmekte olup indüksiyon dahil hemen her ocakta rahatlıkla kullanılmakta.

Emsan Everest Gold Çeyiz Seti

en iyi celik tencere markasien iyi celik tencere markasi
Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Gold renk ile çelik tencerelerin muhteşem uyumunu görülmektediran Karaca Everest Gold Çeyiz Seti; 20 cm / 2.5 lt derin tencere, 22 cm / 3 lt derin tencere, 24 cm / 4 lt derin tencere, 24 cm / 3 lt derin tencere, 7 lt düdüklü tencere, çaydanlık seti ve 3’lü cezve takımından buluşmaktedir.

Son derece şık ve göz kamaştırıcı bir görünüme sahip olan Karaca Everest Gold Çeyiz Seti, Karaca güvencesi ve değeri ile siz değerli okurlarımıza sunulan en şık ürünler içinde bulunmaktadır. Bulaşık makinesinde rahatlıkla yıkanabilen bu ürün paslanmaz bir yapıya sahiptir. Ürünün fiyatı ise 1699 TL’dir.

Aryıldız King Cam Kapak İdeal 22 Parça Tencere Takımı Rose Gold

celik tencere seti tavsiyelericelik tencere seti tavsiyeleri
Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Mutfağınız için en şık çelik tencere setini arıyorsanız Aryıldız King, tam size göre. Aryıldız değeri ve bunun bunun yanındalıkları ile mutfağınıza gelen çelik tencere seti geniş içeriği ile tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

Setin içeriği ise şu biçimdedir: 8 parça tencere seti 20 cm – 22 cm – 24 cm – 24 cm basık, 4 parça sahan seti 18 cm – 20 cm, 4 parça büyük çaydanlık seti, 2 parça düdüklü tencere 5 lt, 4 parça cezve. 304 kalite paslanmaz çelikten imal edilen ürün son derece şık ve kullanışlı bir yapıya sahiptir. Tencerelerin kulplarının çelik olmaması el yakma ihtimalini de ortadan kaldırmaktadır. Ürünün fiyatı 2.297 TL’dir.

Karaca Perfect Gray 4+6 Lt Düdüklü Tencere Seti

en iyi tencere markasıen iyi tencere markası
Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Düdüklü tencere dendiğinde ilk akla gelen markalar içinde bulunan Karaca, bu ürünü ile de dikkatleri üzerine çekiyor. İki tencereden bir araya gelen düdüklü tencere setinde tencerelerin biri 4 lt, diğeri ise 6 lt’dir. Bunun bunun yanında ürünün içinde 1 adet normal kapak 1 adet ise düdüklü kapağı bulunur.

Bu kapaklar her iki tencere için de uyumludur. Enerjiden ve zamandan büyük bir tasarruf elde etmenize kolaylık sağlayan Karaca Perfect Gray, ergonomik ve farklı açma kapama sistemi ile son derece kolay kullanım sağlamaktadır. 

KORKMAZ A1738 Kappa 18 Parça Hiper Set

en iyi çelik tencere markalarıen iyi çelik tencere markaları
Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Korkmaz değeri ve güvencesi ile yemeklerinizi en iyi biçimde pişirmenize kolaylık sağlayan KORKMAZ, ile muhteşem sofralara merhaba diyebilirsiniz. 20 cm 3,14 lt derin tencere, 24 cm 4,5 lt derin tencere, 26 cm 3,5 lt derin tencere, 26 cm pilav tencere ile muhteşem yemekler pişirebilirsiniz. 1.161.75 TL ödeyerek bu muhteşem sete sahip olabilirsiniz.

Karaca Platinum 17 Parça Çeyiz Tencere Seti

celik tencere seti onerisicelik tencere seti onerisi
Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Karaca Platinum, geniş kullanım alanı ve şık tasarımı ile gönülleri fethediyor. Klasik çelik tencere tasarımından değişik bir görünüme sahip olan tencere seti, çelik kapakları ile şık bir görünüm sunuyor. 20 cm tencere, 22 cm tencere, 24 cm tencere, 24 cm karnıyarık tenceresi, 7 lt düdüklü tencere, çaydanlık takımı ve 3’lü cezveden bir araya gelen çelik tencere setine sahip olmak için 1.499 TL ödemeniz yeterli gelmektedir.

Jumbo Modena 8 Parça Çelik Tencere Seti

celik tencere markalaricelik tencere markalari
Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Jumbo’nun en kaliteli ve en şık ürünleri içinde bulunan Jumbo Modena 8 Parça Çelik Tencere Seti ile mutfağınızın tüm gereksinimlerini en iyi biçimde karşılayabilirsiniz. 16 cm derin tencere, 20 cm derin tencere, 24 cm derin tencere, 24 cm basık tencereden yaşanan set paslanmaz çelikten üretilmiş olup son derece kullanışlıdır. Uygun fiyatlı bir ürün olan Jumbo Modena, 799 TL fiyata sahiptir.

Siz de kendiniz için en uygun çelik tencere setini arıyorsanız yukarıda sözü edilen setlerden birine sahip olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
porno

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün