En İyi Çim Biçme Makinesi 2021 Öneriler ve Kullanıcı Yorumları

En İyi Çim Biçme Makinesi 2021 Öneriler ve Kullanıcı Yorumları, arayışı içine giren okurlarımız için En İyi Çim Biçme Makinesi 2021 Öneriler ve Kullanıcı Yorumları ile alakalı en iyi olanı siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. En İyi Çim Biçme Makinesi 2021 Öneriler ve Kullanıcı Yorumları ile alakalı en fazla tercih edilenler ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

En İyi Çim Biçme Makinesi 2021 Öneriler ve Kullanıcı Yorumları

İçindekiler

En İyi Çim Biçme Makinesi

En kaliteli çim biçme makinesi hangisi? Çim biçme makineleri yaşadığınız çevreyi daha estetik bir hale getirmenin belki de en iyi yoludur. Diğer yandan bu makineler estetik görünüme katkı sağlarken, dağınık, göze uygun görünmeyen fotoğrafları yok etmek için de ideal makinelerdir. Peki sizin için ve bahçeniz için en iyi çim biçme makinesi hangisi sorusuna bir yanıt vermek için saatler süren incelemelerde bulunduk.

Evet, siz de bir araştırma yaptıysanız piyasada ne kadar çok marka ve ne kadar çok model olduğunu görmüşsünüzdür. Elektrikli çim biçme makineleri, yakıt ile çalışan çim biçme makineleri, şarjlı çim biçme makineleri derken, en iyi çim biçme makinesi hangisi sorusuna yanıt almak da zorlaşıyor. Çünkü dikkat etmeniz gereken bir çok nokta yer alıyor. Kullanıcıların çim biçme makinesi tavsiyeleri neler bakmadan önce gelin, dikkat etmeniz gereken noktaları da gözlemleyelim!

Çim Biçme Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bahçeniz için en iyi çim biçme makinesi hangisi sorusuna yanıt bulmak için, bahçenizin kapladığı alan ve şekli bi hayli mühim. Şekilden kasıt ne peki? Eğer eğimli bir bahçeniz varsa, sarfedeceğiniz fiziksel güç de artacaktır. Fiziksel güç artacağı için de zamandan tararruf edemeyeceksiniz. Yani ne kadar kuvvetli bir çim biçme makinesi alırsanız sizin için o kadar iyi olacaktır.

Çim biçme makinesi alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da çimlerin depolanacağı alanın büyüklüğü de mühimdir. Eğer büyük bir bahçeniz varsa veya oturduğunuz site için çim biçme makinesi arıyorsanız atıkların depolanacağı alan da mühimdir. Büyük olması, çimleri durmadan boşaltmamanızı sağlayacaktır.

Evet marka da çim biçme makinesi alırken önemle üstünde durulması gereken bir nokta. Çünkü güvenilir bir markanın garantisi de güvenilir olacaktır. Herhangi bir arızalanma durumunda ilk gideceğiniz yer tabi ki markanın servisi olacaktır.

Bir de çim biçme makinelerinin çeşitleri var.

Kablolu ve elektrikli çim biçme makineleri, diğer modellere göre daha iyi bir fiyata sahiptir diyebilirizi. Bu uygun fiyatının yanında hafif ve sessiz olması da makinenin artıları içinde yer alıyor. Bu elektrikli makineler için ya bir şarj etme yerine sahip olmalısınız da veya kablosunu da peşinizide sürüklemelisiniz. Çim biçme makineleri bıçağa sahip olduğu için elektrik kablosu yolunuza çıktığında istenmeyen sonuçlar olabilir.

Benzinle çalışan çim biçme makineleri de yine sizin için bir alternatiftir. Çim biçme makineleri içinde en kuvvetli modellerin benzinle çalışanlar olduğunu aktarabiliriz. Hem kuvvetlidür hem de çimleri çok iyi bir biçimde biçer. Lakin bu makinelerin de bazı sıkıntıları var. Misal verilecek olursa benzinle çalışan çim biçme makineleri hem ağırlardır hem de çok gürültülü makinelerdir. Benzinle çalışmaları sebebiyle de çevre dostu olduğunu söylemek zor. Diğer yandan yıllık bakım yapılması da bu cihazlar için mühimdir. Benzin ve yağa ihtiyaç duydukları için meşakkatli diyebiliriz.

Şarjlı çim biçme makineleri daha düşük fiyatlı çim biçme makinesi arayanlar için uygundur. Lakin şarjlı, yani pille çalıştıkları için diğerleri kadar kuvvetli değildir. Bu özelliklerin yanında hafif ve kullanımının kolay olduğunu söylemek olabilecek.

Evet çim biçme makinesi alırken önemle üstünde durulması gereken noktaları araştırmaya koyulduk şimdi de çim biçme makinesi önerileri kısmına geçelim!

Çim Biçme Makinesi Önerisi

 • En İyi Çim Biçme Makinesi ve Öneriler
  • Hyundai Hym460p Eco 141 Benzinli Çim Biçme Makinesi
  • Bosch Arm 32 Elektrikli Çim Biçme Makinesi
  • Black Decker Elektrikli Çim Biçme Makinesı
  • Bosch Afs 23-37 Misinalı Çim / Kenar Kesme Makinesi
  • Bosch AdvancedRotak 770 Çim Biçme Makinesi
  • Hyundai C3200 Elektrikli Çim Biçme Makinesi
  • Bosch Easygrasscut 23 Kenar Kesme Makinesi
  • Attlas Gt450 Elektrikli Misinalı Çim Biçme Makinesı

Hyundai Hym460p Eco 141 Benzinli Çim Biçme Makinesi

çim biçme makinesi önerisi

Listemizin ilk sırasında Hyundai marka benzinli bir çim biçme makinesi yer alıyor. İtmeli bir çim biçme makinesi olduğunu söylemeliyiz.

Makinenin kesim alanı 46 cm boyutunda. Kesim yükseliği ise 25 mm ve 75 mm içinde 7 kademeden oluşuyor. Çim biçme makinesinin, çim sepetinin hacmi ise 55 litre. Makinenin ağırlığı ise 26,5 kg. Tabi bu ağırlık, çim sepetinin dolmasıyla birlikte artacaktır.

Makinenin kuvvetli bir motorunun olduğunu göze çarpıyor. Çünkü 141 cc benzinli bir motora sahip. Boyutları, 2,5 cm’den 7,5 cm’ye kadar olan çimleri, ayar kolu yardımıyla kesebiliyorsunuz.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Kullanıcı yorumlarına incelediğimizde da kurulumunun kolay olduğunu, kargolamanın da gayet iyi olduğunu göze çarpıyor. Kullanıcılar genelde kurulumunun kolay olduğunu orta boyutlu ve çok büyük olmayan bahçelerde iyi performans göterdiğini dile getiriyor.

Lakin benzinli ve itmeli bir makine olduğu için çok büyük makinelerde kullanmanızı pek önermeyiz. Çünkü 55 litrelik sepet hacmi büyük bahçeler için yorucu olacaktır.

Bosch Arm 32 Elektrikli Çim Biçme Makinesi

en iyi çim biçme makinesi hangisi

Bosch’un elektronik hususunda çok iyi bir marka olduğunu söylememize gerek yok heralde! Özellikle tadilat, tamirat gibi işler için ürettiği cihazlar da çok iyi gücüne sahip. Gelin şimdi hep birlikte fiyatıyla öne çıkan bu makineyi gözlemleyelim.

Makinenin motor gücü 1200 Watt değerine sahip. Bizce bu güç miktarı bir çim biçme makinesi için bi hayli ideal. Makinenin ağırlığının 6,8 kg olması ise çok ama çok iyi. Dikkat ettiyseniz yukarıdaki makine hemen hemen 30 kilograma varan bir ağırlığı sahipti. 24 kilogramlık bir fark mevcut.

Çim biçme makinesinin çim sepetinin hacmi 31 litre. Bu 31 litre ufak ve orta boy bahçeler için ideal diyebiliriz. Lakin büyük bahçeler için tercih edilmemesi iyi olacaktır. Diğer yandan büyük bahçeler için kullanmakta çok büyük bir problem bulunacağını söyleyemyiz çünkü hafif bir makine.

Kesme yükseliğine bakacak olursak, 20 mm ve 60 mm içinde 3 farklı kesme yüksekliği ayarı yer alıyor. 2 cm’den, 6 cm’ye kadar olan çimleri rahatlıkla kesebiliyorsunuz. Makinenin kesme alanı ise 32 cm. Düz kenarlar için de uygun bir makine olduğunu göze çarpıyor.

Kullanıcı yorumlarına incelediğimizde yüzlerce yorumla karşılaşıyoruz. Ve hemen hemen hepsi makinenin ideal çok iyi performans gösterdiğinden bahsetmiş.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Black Decker Elektrikli Çim Biçme Makinesı

cim bicme makinesi tavsiye

Black and Decker çok fazla adı duyulmayan bir marka olmasa da binlerce kişi aracılığıyla kullanılan çim biçme makinelerini üretiyor.

Makinenin motoru elektrikle çalışıyor ve 1600 Watt güce sahip. Watt gücü ne kadar yüksek olursa motorun gücü de bir o kadar artıyor. Makinenin kesme alanı 38 cm boyutlarında ve yüksekliği de 6 kademeden oluşuyor. Sırayla 20, 30, 40, 50, 60 ve 70 mm uzunluğunda olan çimleri gayet iyi bir biçimde biçiyor.

Makinenin çim toplama haznesi 45 litre hacmine sahip. Eğer çimler çok uzamamışsa 450 metre kare ve 600 metre karelik alanları bir defada temizleyebiliyor. Hafif olması da yine kullanan kişi için bir avantaj.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Bosch Afs 23-37 Misinalı Çim / Kenar Kesme Makinesi

cim bicme makinesi onerileri

Şimdi de dar alanlar için de kullanılabilecek bir çim biçme makinesini inceleyeceğiz. Bildiğiniz gibi çimlerin büyüdüğü bölgelerde taşlarla veya bunlara benzer önüne geçerle karşılaşabilirsiniz. Bu bölgeleri de iyi temizlemek için kesme bıçağının ufak olduğu makineleri tercih etmek daha iyi olacaktır.

Lakin dar alanlar için kullanılabildiği bu makineyi güçsüz yapmıyor.

Makinenin motor gücü 950 Watt değerine sahip. Ağırlığı ise 5,4 kilogram kadar. Makinenin dairesel kesme çapı, yani bıçağının çapı 23 cm. Elbette büyük bahçeler için böyle ufak bir cihaz kullanmak yorucu olacaktır. Hem de herhangi bir tekere sahip değil. Lakin estetik açıdan ve yer kaplamaması yönünden tercih edilebilir.

Kullanıcı yorumlarına incelediğimizde bu denli ufak bıcağa sahip olan bir makinenin 800 metre kare bir bahçe için dahi uygun olduğunu göze çarpıyor. Malzeme değeri sert plastik ve metal olması sebebiyle gayet iyi. Lakin çok büyük bir bahçeniz varsa uzatma kablosunu da birlikte almanızı öneririz.

Çim biçme makinesinin yanında bir de askılık geliyor, omzunuza takmanız ve kollarınızdan gücü olması için.

Makinenin motoru ve kesme performansı çok iyi. Yabani otları sert dikenleri dahi sıkıntısız bir biçimde kesiyor.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Bosch AdvancedRotak 770 Çim Biçme Makinesi

en güçlü çim biçme makinesi

En kaliteli çim biçme makinesi listemizin belki de en iyi çim biçma makinesi Bosch Advancedrotak diyebiliriz.

Hem motor gücüyle, sepet kapasitesiyle, kesme alanı ve yüksekliğiyle en iyisi olduğunu aktarabiliriz. Büyük bahçeler, geniş siteler için en iyi denilebilir.

Öncelikle makinenin motor gücü çok iyi. 1800 Watt güce sahip. Makinenin kesme alanı ise 46 cm boyutunda. Kesme yüksekliği 2 cm ile 8 cm içinde değişen 7 farklı kademeye sahip. Toplam sepet hacmi 50 litre. Yani dediğimiz gibi en iyi çim biçme makinesi hangisi sorusu için vereceğimiz yanıt Bosch Advancedrotak 770. Zaten kullanıcılar da bunu belirtiyor.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Hyundai C3200 Elektrikli Çim Biçme Makinesi

çim biçme makinesi en iyisi

Çim biçme makinesi tavsiye listemize elektrikli bir çim biçme makinesi olan Hyundai ile sürdürmekteuz. Bu model de yine bi hayli hafif ve ağırlığı 9,4 kg. Hafif kıyaslamamızı benzinli modellere göre yaptık.

Makinenin yükseklik ayarını tekerlekten yapıyorsunuz ve iterek çimlerinizi biçebiliyorsunuz. Lakin makineyi çok büyük bahçeler için kullanmanızı önermiyoruz çünkü motoru ve malzeme değeri bunu kaldıracak nitelikte değil. Motor gücü 1000 Watt.

Makinenin kesim alanı ise 32 cm. Kesim yüksekliğini dediğimiz gibi tekerlek bölümünden yapıyorsunuz ve 25 mm ile 55 mm içinde değişen kesim yükseklikleri yer alıyor. Unutmadan altını çizelim çim biçme sepetinin hacmi 35 litre.

Bu özelliklerden de anlayacağınız gibi 600-800 metre kare kadar büyük bahçeler için uygun değil. Eğer biçmeye çalışırsanız motoru yoracaksınız denilebilir. Lakin düşük bütçeniz ve ufak bir bahçeniz varsa ideal denilebilir.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Bosch Easygrasscut 23 Kenar Kesme Makinesi

hangi cim bicme makinesi en iyi

3. sırada yine böyle bir makineden bahsetmiştik. Lakin bu makine onun kadar kuvvetli değil. Yani bu makine ile çok büyük alanları veya yabani, sert otları kesmenizi tavsiye etmiyoruz. Çünkü motor gücü 280 Watt değerinde.

Gördüğünüz gibi çok kuvvetli bir motora sahip değil. Zaten makinenin üretilme amacı çok büyük bahçeleri temizlemek de değil. Kenarları, dar alanları temizlemek için ideal.

Makinenin ağırlığı 1,9 kg. Oldukça hafif ve bıçakların kesme çapı 23 cm değerine sahip.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Attlas Gt450 Elektrikli Misinalı Çim Biçme Makinesı

Uygun fiyatlı çim biçme makinesina sahip olmak isteyenler için diğer bir alternatif de Attlas GT 450. Uygun fiyatlı olmasıyla birlikte performansı da fiyatına göre gayet uygun diyebiliriz. Lakin çok büyük bahçeler için önermiyoruz. Küçük bahçeler ve büyük bahçelerin kıvrımlı köşeleri için uygun bir makine diyebiliriz.

Makinenin kesme alanı 28 cm ve motor gücü de 450 Watt değerinde. Zaten yukarıdaki makinelere göre kıyaslandığında performansının çok yüksek olmadığını görebiliyorsunuz. Lakin 2,2 kg ağırlında olması da almak için bir diğer neden.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Evet sevgili 15sey.com okuları siz değerli okurlarımız için en iyi çim biçme makinesi hangisi, çim biçme makinesi alırken önemle üstünde durulması gereken noktalar neler, çim biçme makinesi tavsiyeleri gibi sorulara yanıt vermeye çalıştık. Umarız başarılı olabilmişizdir.

porno izle cm to inches
altyazili porno bestnich