Tavsiyeler

En İyi Diş Macunu Hangisi? Öneriler Markalar ve Yorumlar

En İyi Diş Macunu Hangisi? Öneriler Markalar ve Yorumlar, arayışı içine giren okurlarımız için En İyi Diş Macunu Hangisi? Öneriler Markalar ve Yorumlar ile alakalı en iyi olanı siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. En İyi Diş Macunu Hangisi? Öneriler Markalar ve Yorumlar ile alakalı en fazla tercih edilenler ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

En İyi Diş Macunu Hangisi? Öneriler Markalar ve Yorumlar

İçindekiler

En İyi Diş Macunu

En kaliteli diş macunu hangisi? Ağız ve diş sağlığı için en mühim araçlardan birisi de hiç şüphesiz diş macunlarıdır. Lakin piyasada yüzlerce diş macunu tipi yer alıyor. Peki siz hangisini kullanmalısınız, en fazla satılan diş macunları ve diş macunu önerileri neler bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bir biçimde söz edeceğiz.

Yukarıda da dediğimiz gibi diş macunu olmazsa olmaz bir ağız bakım ürünü. Günde en az iki kere dişlerinizi fırçalamak ve diğer ağız bakım ürünlerini kullanmak da yine ağız ve diş sağlığınız için bi hayli mühim.

Dişler hususunda diğer bir mühim durum ise, dişlerinizin rengi. Eğer çay, kahve ve sigarayı çok fazla tüketiyorsanız dişlerinizin sararkması ve renk değiştirmesi kaçınılmazdır diyebiliriz. Lakin beyazlatıcı diş macunu almadan önce de dikkat etmeniz gereken noktalar var.

Eğer ağız ve diş sağlığı hususunda titiz davranmak istiyorsanız, diş macununuzu, diş ipinizi, diş fırçanızı ve ağız çalkalama suyunuzu iyi seçmeniz gerekiyor. Lakin unutmamalısınız ki, bu yazıda yalnızca çok kullanılan ve kullanıcıların binlerce kez satın aldığı ürünleri listeledik. Ağız ve diş bakımı, sağlığınızla alakalı olduğundan bir diş hekimine danışmanız siz değerli okurlarımız için daha iyi olacaktır.

Bu konu ile ilgiliki diğer içeriklerimiz için, yazı içinde vereceğimiz bağlantılara tıklayabilirsiniz. Gelin şimdi hep birlikte sizin için en iyi diş macunu hangisi ve tüketicilerin diş macunu önerileri neler bir bakalım!

Diş Macunu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Diş sağlığınız için en iyi diş macunu hangisi karar vermeden önce dikakt etmeniz gereken bir çok nokta yer alıyor. Bunlardan birisi de diş macununun içeriği. Peki bu ne anlama geliyor? Aldığınız diş macununun flor içerdiğine dikkat etmeniz gerekiyor.
 • Peki flor diş sağlığınız için ne anmalama geliyor. Dişlerimizin katmanlarından birisi olan mine tabakası, kristallerden meydana gelir. Diş çürüğüne neden olan zararlı mikroorganizmalar ise, bu kristallere zarar vererek, mine tabakasını bozmaya başlarlar. İşte flor, bu kristallere bağlanarak bir tabaka oluşturuyor. Bu tabaka ise, mine yapısının bozulmasını zorlaştırırken, dişlerin de çürümesini engelliyor.
 • Diş hassasiyetine sahipseniz, hassas dişler için üretilen macunları kullanmalısınız. Yukarıda mine yapısından bahsetmiştik. Bu yapının altında ise dentin tabakası yer alıyor. Sağlıklı bir ağız ve dişlere sahip olan insanlarda bu dentin tabakası, mine tabakası aracılığıyla örtülmüştür.
 • Lakin iyi bakım yapılmazsa bu dentin tabakası açığa çıkar ve dişleriniz normalden daha hassas hale gelebilir. Yani soğuk, sıcak; ekşi veya tatlı besinler sizleri rahatsız edebilir. İşte bu hassas diş macunları da dentin tabakasında, açıkta bulunan kanalları tıkayarak, hassasiyeti durdurmaya çalışır.
 • Diş renginizden şikayetçiyseniz de, beyazlatıcı güce sahip diş macunu kullanmak yine mühim bir noktadır diyebiliriz. Lakin beyazlatıcı diş macunları, dişlerinizi beyazlatırken, dişlerinizde çizikler oluşturabilir. Bu nedenle, anında beyazlık diye pazarlama stratejileri üreten markalara dikkat etmekte yarar var.
 • Peki bitkisel diş macunları nedir? Bu konu bizce mühim çünkü bitkisel diş macunu diye tabir edilen ağız bakım ürünlerinde flor yer almıyor. Lakin flor elementi yukarıda da söz ettiğimiz gibi diş sağlığı yönünden bi hayli mühimdir.

Diş Macunu Önerileri

Evet, diş macunu alırken nelere dikkat etmeniz gerektiği ile ilgili bilgi sahibi olduysanız şimdi de diş macunu önerileri kısmına geçebiliriz.

 • En İyi Diş Macunu ve Diş Macunu Önerileri
  • Sensodyne Diş Macunu Florürlü
  • Colgate Gelişmiş Beyazlık Beyazlatıcı Diş Macunu
  • Sensodyne Tam Koruma Beyazlatıcı Diş Macunu
  • Opalescence Beyazlatıcı Diş Macunu
  • Sensodyne Hasassiyet Ve Diş Eti Diş Macunu
  • İpana 3 Boyutlu Beyazlık Luxe Diş Macunu
  • Signal White Now Anında Beyazlık Sağlayan Diş Macunu
  • Splat White Plus Beyazlatıcı Diş Macunu
  • Colgate Optic White
  • Marvis Marvıs Smokers Whıtenıng Mınt

Sensodyne Diş Macunu Florürlü

en iyi diş macunu

Diş macunu önerileri listemizin ilk sırasında Sensodyne marka bir diş macunu yer alıyor. Hassas dişler için üretilen diş macunu, düzenli fırçalama ile diş üzerindeki plakaları yok ediyor ve diş eti sağlığınızı da iyi hale getiriyor.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Diğer yandan yukarıda da söz ettiğimiz gibi içinde bulunan florür ile dişlerinizin çürümesini de engelliyor. Sensodyne’in kullanma talimatlarına göre, macun ile dişlerinizi günde 2 kere fırçalamak yeterli olacaktır. Lakin 3 kereden fazla kullanım önerilmiyor. 12 yaşından ufak çocuklar için de kullanımı uygun değil.

 • Aktif Bileşimler
  • Potasyum Nitrat
  • Sodyum Florit
  • Florit İyonu

Macunu kullanan birisi olarak izlenirimlerimden söz etmek gerekirse, ağzınızı ve dişinizi ferahlatan bir macun. Lakin beyazlatıcı etkisi yok, bir çay tiryakisi olarak beyazlatıcı diş macunları bu hususta daha iyi diyebilirim.

Sensodyne Tam Koruma Beyazlatıcı Diş Macunu

dis macunu onerileri

Listemizin ikinci sırasında yine Sensodyne marka bir diş macunu yer alıyor. Yukarıdaki diş macununda olduğu gibi bu üründe de hassas dişler için tam koruma sağlanıyor.

Naneli bir tada sahip olan macun, düzenli kullandığında, diş etlerinizi de korumanızı sağlıyor. Yine yukarıdaki üründe olduğu gibi bu ürünün bileşenleri içinde Flor yer alıyor.

 • Aktif Bileşimler
  • Potasyum Nitrat
  • Sodyum Florit
  • Flor İyonu
Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Opalescence Beyazlatıcı Diş Macunu

en iyi beyazlatici dis macunu

Evet şimdi de beyazlatıcı güce sahip diş macunlarını gözlemleyelim. Ürünü incelediğimizde piyasada en fazla satan beyazlatıcı diş macunları içinde olduğu gördük.

Diş hekimi aracılığıyla geliştirilen macun, hem dişlerinin beyazlamasını isteyenler hem de hassas dişlere sahip bireyler için uygun. Yine açıklamalarda gördüğümüz kadarıyla diş macunu düzenli olarak kullanıldığında, 1 ay içinde 2 tona kadar dişlerinizi beyazlatıyor.

Eğer dişlerinizde lekelet varsa onları da temizlemenizi sağlıyor. Dikkat edilmesi gereken noktalarda beyazlatıcı diş macunlarının dişe zarar verebileceğini söylemiştik fakat bu macun, dişlerinizi aşındırmadan dişlerinizi beyazlatıyor. Bu da yine bi hayli iyi bir özellik. Zaten dediğimiz gibi binlerce kişi aracılığıyla kullanılan bir macun.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Daha önce de dediğim gibi, benim de beyazlatıcı bir macuna ihtiyacım var. Lakin halen denemedim. Yorumlara baktığımda ise gayet iyi olduğunu gördüm. Fiyatı biraz fazla ama kullanmaya değer diye düşünüyorum.

Sensodyne Hasassiyet Ve Diş Eti Diş Macunu

en iyi dis macunu markasi

Şimdi bakacağımız macun ise, diş eti poblemleri olanlar için bi hayli iyi performans gösteren bir macun. Eğer diş etlerinizde kanama, şişlik gibi sorunlar var ise kullanmanız gereken bir macun diyebiliriz. Hassas dişler için de içeriği aracılığıyla, hassasiyeti en aza indiriyor. Günde 2 kez, düzenli olarak fırçalandığında hem beyazlatıcı tesirini hem de hassasiyet giderici tesirini gözlemleyebilirsiniz.

Hassas dişler üzerinde uygulandığı zaman, bu hassas bölgelerin üzerine koruyucu bir tabaka oluşturuyor ve bu poblemleri engellemenize olanak sağlıyor. Yine beyazlatıcı etkisi de düzenli fırçalama ile gözle görülebilir biçimde ortaya çıkmakta diyebiliriz.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Signal White Now Anında Beyazlık Sağlayan Diş Macunu

en iyi dis macunu 2021

Signal, önceden kullandığım beyazlatıcı diş macunlarından birisi. Beyazlatıcı tesirinin iyi olduğunu söyleyebilirim. Dişleriniz parlıyor resmen. Karar vermeden önce ayrıntı kısmına de bir bakalım.

Signal aracılığıyla söylenene göre, ilk fırçalamadan bu yana dişlerde 3 kat beyazlık sağladığı söylenmiş. Lakin 3 kat biraz abartı bence. Yani ben o kadar büyük bir etki görmedim. Ama diş lekeleri hususunda da başarılı diyebiliriz.

Beyazlatıcı diş macunlarında önemle üstünde durulması gereken nokta içeriğiyle dişlerin yapısını bozmaması gerektiği. Yine tecrübelerime göre dişlerimde herhangi bir çizilme veya bozulma olmadı.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Splat White Plus Beyazlatıcı Diş Macunu

en iyi dis macunu onerisi

Bu diş macunu da önceden kullandığım macunlardan birisi. Ne kadar çok macun değiştirmişsin diyebilirsiniz fakat bazı macunlar ağzımın kenarlarında yara yaptı. Alerjik bir sıkıntı olabilir ama burda olanların birçoğunu denedim diyebilirim.

Macuna incelediğimizde beyazlatıcı güce sahip olması sebebiyle ve fiyatının uygun olmasıyla ön planda gözüküyor. Kullanıcılara göre de bi hayli iyi bir beyazlatma ve leke temizleme performansı var.

Zaten dişleri inci gibi yapmaya, dişi koruyan tabakaya zarar vermenin anlamı yok. Çünkü diş hekimlerinin yaptığı diş beyazlatma işlemi de dişin üst tabakasını temizleyerek yapılıyor. Durmadan bu işlemleri uygularsaniz diş sağlığınız kötü etkilebilir.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Colgate Optic White

en iyi dis macunu markalari

Beyazlatıcı diş macunlarının genelinde olduğu gibi zarar verici bir özelliği yer almıyor. Sahip olduğu beyazlatıcı mikro kristaller aracılığıyla dişinizin üzerindeki lekeleri ve tartarı engelliyor.

Düzenli kullanımda ise 1 haftada dişlerinizin renginde gözle görülebilir bir renk açılması gözlemleyebilirsiniz.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!
En kaliteli diş macunu markası hangisi?

Bizce listemizdeki en iyi diş macunu markası Sensodyne diyebiliriz. Hem geliştirdiği teknolojiler hem de diş macunlarının üyelerine verdiği etkiler bi hayli iyi diyebiliriz.

Diş beyazlatma için hangi diş macunu kullanılmalı?

Listemizde incelediğim macunlar içinde en iyi beyazlatıcı macunun, Opalescence Beyazlatıcı Diş Macunu olduğunu aktarabiliriz. Hem dişlere zarar vermiyor hem de düzenli kullanıldığında gözle görülür bir ton değişimi sağlıyor.

Diş macunu hangi renk olmalı?

Diş macununun renginin genelde beyaz olması tavsiye edilir. Çünkü mavi veya diğer renklere sahip diş macunlarının, herhangi bir diş veya diş eti kanamasında bunu farketmenizi engelleyebileceğini aktarabiliriz.

Diş macunu seçerken nelere dikkat etmeliyiz ve diş macunu seçimi nasıl olmalı?

Özetleyecek olursak, diş macunu seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar:
-Diş macununun markası
-Macunun içeriği
-Kullanıcı yorumları ve alerjik etkileri
-Dişlerinize nasıl bir katkı sağlayacak, hassas dişler için mi yoksa beyazlatıcı güce sahip
diş macunu alırken bu noktalara dikkat edilebilir.

Diş macunu markası mühim mi?

Evet diş macunun markası bi hayli mühimdir. Ağız ve diş sağlığı hususunda kendini geliştirmiş markaların ürünleri, diş macunu hususunda tercih edilebilir.

Diş macununda florür olmalı mı?

Evet diş macununda florür olmalı çünkü florür dişler için vazgeçilemez bir elementtir.

Hassas dişler için en iyi diş macunu hangisi?

Listemizde bulunan macunlar içinde hassas dişler için en iyi diş macununun, Sensodyne Tam Koruma Beyazlatıcı Diş Macunu olduğunu aktarabiliriz. Hem içerdiği elementler sebebiyle hem de koruyucu tesirinin yüksek olması sebebiyle bi hayli iyi bir diş macunu.

Evet sevgili 15sey.com okurları, siz değerli okurlarımız için en iyi diş macunu hangisi, diş macunu alırken nelere dikkat edilmeli, beyazlatıcı ve hassas dişler için hangi macun kullanılmalı sorularına yanıt verdik. Umarız sizin için yararlı bir yazı olmuştur.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün