En İyi Düdüklü Tencere Hangisi? Tavsiyeler ve Yorumlar

En İyi Düdüklü Tencere Hangisi? Tavsiyeler ve Yorumlar, arayışı içine giren okurlarımız için En İyi Düdüklü Tencere Hangisi? Tavsiyeler ve Yorumlar ile alakalı en iyi olanı siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. En İyi Düdüklü Tencere Hangisi? Tavsiyeler ve Yorumlar ile alakalı en fazla tercih edilenler ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

En İyi Düdüklü Tencere Hangisi? Tavsiyeler ve Yorumlar

İçindekiler

Düdüklü tencereler, yemek pişirirken mutfaktaki en büyük yardımcılarımızdan birisi. Yani her evde olmazsa olmaz denilebilecek bir mutfak ürünü diyebiliriz. Bu nedenle de bir çok okurumuz aracılığıyla yeni bir düdüklü tencere alırken, en iyi düdüklü tencere hangisi, en iyi düdüklü tencere markası nedir, düdüklü tencere tavsiyesi gibi sorular bize gelmekte. Bu nedenle biz de bu konuyu ayrı bir başlık altında almak istedik.

Bildiğiniz gibi e-ticaret sitelerinde ve mağazalarda onlarca düdüklü tencere markası ve modeli yer alıyor. Bu sebepten ötürü de düdüklü tencere seçimi yapmak için kullanıcıların görüşlerini almak mühim. Diğer yandan düdüklü tencereler ne kadar güvenli olsa da haberlerde bu tencerelerin verdiği zararları farklı zamanlarda görebilinmekte. İşte bundan dolayı hem en iyi hem de güvenli bir düdüklü tencereye sahip olmak mühim.

Önemli olduğunu bildiğimiz için, düdüklü tencere alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini de siz değerli okurlarımıza açıklayacağız.

Düdüklü Tencere Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düdüklü tencere alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmek siz değerli okurlarımıza tencereyi alırken daha bilinçli bir alışveriş yapma olanağı sağlayacaktır. Birçok noktadan söz edeceğiz, emniyet kilidi, tencerenin yapıldığı madde gibi noktalar bunlardan bazıları

 • Düdüklü tencere alırken dikkat etmeniz gereken ilk nokta, düdüklü tencerenin bir emniyet kilidinin olup olmadığıdır. Günümüze düdüklü tencerelerde 2 tane güvenlik kilidi yer alıyor. Bu nedenle de bu modeller daha iyi diyebiliriz.
 • Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da tencerenin yapıldığı madde. Piyasada 3 çeşit düdüklü tencere yer alıyor. Bunlar paslanmaz çelik, alüminyum ve elektronik sistemli düdüklü tencereler. Bizce en iyi düdüklü tencere modellerinin hammadde çelik diyebiliriz. Çünkü alüminyum tencereler, çelik tencerelere göre sağlıksız denilebilir. Çizilmeler, kararmalara neden olacaktır. Bu da sağlınızı olumsuz etkileyebiliriz.
 • Elektronik tencereler ise şimdilerde daha popüler diyebiliriz. Bizim evimizde tercih ettiğimiz model elektronik ve çelik bir düdüklü tencere. Yemeğin ne zaman pişeceğini, hangi programda pişirmemiz gerektiğini vs. bize bildiriyor. Bu modelleri listemizde bulacaksınızdır.
 • Alacağınız ürünün değerini tespit eden en mühim nokta ise tabi ki bütçeniz. Bütçeniz ne kadar fazla olursa, en iyi düdüklü tencere modellerinden birine sahip olma olağınız da artacaktır. Özellikle son teknoloji düdüklü tencerelerin binlerce lira olduğunu düşündüğümüzde bu düşüncesimizin ne kadar doğru olduğunu görebilinmekte.
 • Düdüklü tencerenin hacmi de dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta. Aileniz ne kadar büyükse düdüklü tencerenin kapasitesi de o kadar yüksek olmalı. Eğer çekirdek bir aile iseniz sizin için en iyi düdüklü tencere daha ufak hacimli tencereler olabilir.

En İyi Düdüklü Tencere ve Düdüklü Tencere Tavsiyesi

Gördüğünüz gibi düdüklü tencere alırken dikkat etmeniz gereken bir çok mühim nokta yer alıyor. Bunlari size dile getirdik. Şimdi de en iyi düdüklü tencere hangisi ve en iyi düdüklü tencere markası hangisi sorularını yanıtlayalım.

En kaliteli düdüklü tencere markası hangisi?

Araştırmalarımız neticesinde ve kullanıcı yorumları neticesinde en iyi düdüklü tencere markasının Fissler olduğunu aktarabiliriz. Gerçekten en iyisi! Bu marka önceden Türkiye’de bu kadar bilinmemektedu fakat değeri ve yemekleri pişirmesi sebebiyle en iyi düdüklü tencere markası olduğunu düşünüyoruz.. Fissler marka düdüklü tencereleri listemizin sonlarında bulacaksınızdır.

 • En İyi Düdüklü Tencere
  • TEFAL Nutricook 4 Pişirme Programlı Düdüklü Tencere
  • KORKMAZ A156 Turbo 7.0 Lt Düdüklü Tencere
  • Karaca Perfect Gray 4+6 Lt Düdüklü Tencere Seti
  • Emsan Montana 4+6 Litre Düdüklü Tencere Seti 
  • Fissler Vitaquick Bluepoint Düdüklü Tencere
  • TEFAL Clipso + Precision 4’lü Düdüklü Tencere Seti
  • Fissler Vıtaquıck Redpoint 4,5lt Düdüklü Tencere

TEFAL Nutricook 4 Pişirme Programlı Düdüklü Tencere

en iyi düdüklü tencere hangisien iyi düdüklü tencere hangisi

En kaliteli düdüklü tencere listemizin ilk sırasında, Tefal marka bir düdüklü tencere yer alıyor. Bence listemizdeki en iyi modellerden birisi. Evimizde de tercih ettiğimiz için gayet tatmin olduğumuzu söyleyebilirim.

Öncelikle tencerenin kapasitesi 6 litre, yani geniş aileler için uygun dyebiliriz. 4 farklı pişirme programı yer alıyor. Sebzeler için ayrı, et ve balık için değişik, patates gibi nişasta içeren gıdalar için de farklı programı yer alıyor.

Diğer yandan temizlemesi de kolay. Biz ublaşık makinesinde de, elde de yıkayabilinmekte. Düdüklü tencerenin en beğendiğim özelliklerinden birisi ise buhar sepetine sahip olması oldu. Paslanmaz çelikten yapılan delikli buhar sepeti, balık ve diğer hassas yiyecekleri buharda pişirmenizi sağlıyor. Mesela caddelerde gördüğünüz bardakta mısırları bu buhar sepetinde yapabiliyorsunuz. Biz yaptık gayet lezzetli oldu.

Düdüklü tencerenin en sevdiğim özelliklerinden birisi de kapak bölümünde bulunan akıllı kontrol saati sistemi oldu. Pişirme programına göre süre ayarlıyor. Ateşi kısımanız gerektiğinde veya ateşi açmanız gerektiğinde sizi ikazyor. Mesela pişirme bittiğinde ötüyor ve ateşi kapatın diyor. Bence harika bir özellik. Yemekleri pişirmesini de gayet beğendik. Lakin bu elektronik bir kısım olduğu için kapağı dikkatli yıkamalısınız. Zaten akıllı saat kapaktan çıkabiliyor.

Tencerenin yapıldığı malzeme ise paslanmak çelik. İç kaplaması pürüzsüz paslanmaz çelik iken dış kısmı da göz alıcı ve pürüssüz paslanmaz çelik.

Düdüklü tencereyi biz hemen hemen olarak 3 senedir kullanıyoruz ve bu zamana kadar tercih ettiğimiz en iyi düdüklü tencere diyebiliriz. Fiyatı ise tabi ki 3 sene önce daha uygundu (güncel fiyatın hemen hemen 3’te 1’i) fakat bütçeniz varsa almanızı öneririz.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın

KORKMAZ A156 Turbo 7.0 Lt Düdüklü Tencere

düdüklü tencere tavsiyesidüdüklü tencere tavsiyesi

Düdüklü tencere önerileri listemizin 2. sırasında Korkmaz marka bir düdüklü tencere yer alıyor. 7 litre hacmi bulunan bir düdüklü tencere. Gözde malzeme ise paslanmaz çelikten yapılmış. Ürünü aldıktan sonra, yani ilk kullanımdan önce sıcak su ve detarjan ile temizlemeniz gerekiyor. Lakin sert metal fırçalar kullanmanız ürünün ömrünü etkileyecektir.

Ürünü daha kapsamlı bir şekilde incelediğimizde mercimeği 9 dakikada, nohut ve fasülye gibi baklagilleri ise 30 dakika civarında pişirdiğini göze çarpıyor. Zaten binlerce kişi aracılığıyla satın alınan ve gayet başarılı bir düdüklü tencere olduğunu söylemek olabilecek.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Karaca Perfect Gray 4+6 Lt Düdüklü Tencere Seti

duduklu tencere onerileriduduklu tencere onerileri

Şimdi de karaca marka bir düdüklü tencere modelini inceleyeceğiz. Bu tencere setinde 2 tencere yer alıyor. Birisinin kapağı düdüklü tencere kağağı iken diğerininki normal cam tencere. Lakin bu iki kapak da, her iki tencere için uygun.

Küçük tencere 4 litre ve büyük tencere 6 litrelik hacimleriyle karşımıza çıkıyor. Düdüklü tencere kapağında bir çok değişik program yer alıyor. Sebze, et, balık ve baklagiller için değişik pişirme programları yer alıyor.

Ürünün malzemesi ise paslanmaz çelik. Bulaşık makinesinde yıkanabilir bir ürün ve 2 yıl garantisi mevcut.

Kullanıcı yorumlarını incelediğimizde de başarılı bir ürün olduğunu göze çarpıyor. Kullanıcılar 30 dakikada kemikli eti pişirebildiğini dile getiriyor.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Emsan Montana 4+6 Litre Düdüklü Tencere Seti 

en guvenli duduklu tencereen guvenli duduklu tencere

Listemizde şimdi de Emsan’ın Montana modelini inceleyeceğiz. Yukarıdaki modelde olduğu gibi bu tencerede setinde 2 farklı tencere ve 2 farklı kapak yer alıyor. Düdüklü tencere kapağının kırmızı ve siyah renklere sahio olması hoş bir detay.

Tencelerin kapasitesi 4 ve 6 litre olmak üzere gayet yeterli diyebiliriz. Cam kapak ve düdüklü kapak 2 tencere için de kullılabiliyor. Yani ikisi için de uygun.

Düdüklü kapak dışında, diğer tencere parçalarını ve tencereyi bulaşık makinesinde yıkayabiliyorsunuz. Bunların yanında 2 sene de garantisi mevcut.

Ürünün kutusundan bir de kullanma klavuzu çıkıyor. Eğer ürünü bu klavuza uygun bir biçimde kullanırsanız gayet lezzetli yemekler pişirebilirsiniz!

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Fissler Vitaquick Bluepoint Düdüklü Tencere

en iyi duduklu tencere markasien iyi duduklu tencere markasi

Evet, şimdi de en iyi düdüklü tencere markası olarak söylenebilecek Fissler marka bir düdüklü tencereyi inceleyeceğiz. Fissler’in tercih edilmesinin en büyük sebebi güvenlik. Kullanıcılar ciddi anlamda bu düdüklü tencerelerden tatmin. Lakin fiyatı biraz pahalı.

Bizce düdüklü tencere hususunda fiyattan kaçınılmamalı. Neden diye soracak olursanız düdüklü tencere hususunda en mühim noktanın fiyattan çok güvenlik ve sağlık olduğunu aktarabiliriz.

Paslanmaz çelikten üretilmiş bir düdüklü tencere. İç hacmi ise 6 litre değerine sahip. Paslanmaz çelikten üretilmiş dedik ama taban iç yapısı farklı. En alt çelik katman ile, tencerenin iç katmanı içinde alüminyum dolgu yer alıyor. Bu da ısının tencere içerisine iyi gitmesini sağlıyor. Bunun yanında de daha bi hayli hızlı bir biçimde yemekler pişiyor.

Tencerenin bu kadar popüler olmasının sebebi ise güvenlik sistemi diyebiliriz. Aşırı ısınma neticesinde basınç artarsa kapaktaki lastik düşüyor ve fazla basınç tahliye ediliyor.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın

TEFAL Clipso + Precision 4’lü Düdüklü Tencere Seti

tehlikesiz duduklu tenceretehlikesiz duduklu tencere

Listemizin ilk sırasında Tefal’den bahsetmiştik. Şimdi de yine hemen hemen aynı kalitede ve bir çok özelliği olan bir düdüklü tencereyi inceleyeceğiz.

Tencere yine akıllı kontrol saatine sahip. Tencerenin içi ve dışı paslanmaz çelikten yapılmış. İç kısım pürüzsüz paslanmak çelikken, dış kısım hem pürüzsüz hem de göz alıcı, paslanmaz çelikten imal edilmiş.

Yukarıkdia modelde 4 farklı pişirme programı yer alıyordu fakat bunda 2 tane yer alıyor. Güvenlik katman sayısı ise tam 6 tane. Zaten tefalin mutfak ürünlerinde ne kadar iyi olduğunu belirtmemize gerek dahi yok diye düşünüyoruz.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın

En kaliteli düdüklü tencere yazımızın sonuna geldik. En kaliteli düdüklü tencere hangisi, düdüklü tencere markaları, düdüklü tencere tavsiyesi ve düdüklü tencere alırken nelere dikkat edilmeli sorularının hepsini yanıtladık. Eğer bir çeyiz tamamlama hazırlığındaysanız, en iyi çelik tencere yazımızı okuyabilirsiniz.

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker