En İyi Ekmek Yapma Makinesi 2021 Tavsiye ve Yorumlar

En İyi Ekmek Yapma Makinesi 2021 Tavsiye ve Yorumlar, arayışı içine giren okurlarımız için En İyi Ekmek Yapma Makinesi 2021 Tavsiye ve Yorumlar ile alakalı en iyi olanı siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. En İyi Ekmek Yapma Makinesi 2021 Tavsiye ve Yorumlar ile alakalı en fazla tercih edilenler ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

En İyi Ekmek Yapma Makinesi 2021 Tavsiye ve Yorumlar

İçindekiler

En İyi Ekmek Yapma Makinesi

Ekmek yapma makinesi şimdilerde her evde kullanılan bir mutfak ürünü olmasa da pandemi dönemiyle birlikte evinden çıkmak istemeyenler için iyi bir alternatif oldu diyebiliriz. İşte evinde ekmek yapmak isteyenler de son haftalarda Google’da en iyi ekmek yapma makinesi hangisi, ekmek yapma makinesi tavsiyeleri gibi sorguları aratmaya başladı. Biz de 15sey.com olarak siz değerli okurlarımıza ekmek yapma makineleri ile ilgili bir içerik bir araya getirdik.

Lakin listemizdeki ürünleri incelemeden önce ekmek yapma makinesi alırken nelere dikkat edilmeli sorusunu da yanıtlamamız gerekiyor. Çünkü bilinçli bir alışveriş yapmak için bu noktanın mühim olduğuna inanıyoruz.

Ekmek Yapma Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Ekmek yapma makinesi almadan önce dikkat etmeniz gereken ilk noktalardan birisi, alacağınız makinenin hacmidir. Eğer geniş bir aile iseniz ve ekmek tüketiminiz fazlaysa, kapasitesi yüksek modelleri seçmelisiniz.
 • Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise ekmek yapma makinenizin pişirme programlarıdır. Kaç tane pişirme programı var, makine ile neler uygulayabilirsiniz. Bazı makinelerde pizza modu dahi yer alıyor. Bazılarında ise program sayısı çok az ve yalnızca ekmek yapmaya yarıyor.
 • En mühim noktalardan birisi de şüphesiz ki makinenin markası. Peki makinenin markası neden mühim? Alacağınız ürünün markası ne kadar iyi ve bilindikse teknik servis ağının alanı de o kadar fazla olacaktır. Yani herhangi bir arıza durumunda günlerce teknik serviste sıra beklememeniz için bu özelliğin mühim olduğunu düşünüyoruz.
 • Ekmek yapma makinesinin temizlemesi de bir diğer mühim nokta. Eğer elde yıkamayım bulaşık makinesi kullanayım diyorsanız böyle bir model seçebilirsiniz.

Ekmek Yapma Makinesi Tavsiye

Evet en iyi ekmek yapma makinesi tercihi için dikkat etmeniz gereken noktalara da değindik. Şimdi de ekmek yapma makinesi tavsiyelerine ve modellerine bir göz atalım!

 • En İyi Ekmek Yapma Makinesi ve Tavsiyeler
  • TEFAL Pain Dore 1 Kg Ekmek Yapma Makinesi
  • Arzum AR2017 Panetti Ekmek Yapma Makinesi
  • TEFAL Pain Plaisir Ekmek Yapma Makinesi
  • HOMEND Breadfast 1503 Ekmek Yapma Makinesi
  • TEFAL Pain & Delices Ekmek
  • Fakir Pane Deluxe Ekmek Yapma Makinesi

TEFAL Pain Dore 1 Kg Ekmek Yapma Makinesi

en iyi ekmek yapma makinesien iyi ekmek yapma makinesi

En kaliteli ekmek yapma makinesi listemizin ilk sırasında Tefal marka bir model yer alıyor. Peki ürünün özellikleri neler ve kullanıcılar makineden tatmin mu?

Öncelikle ürünün ekmek yapma kapasitesi bir defada 1 kg kadar. Yani çok fazla ekmek tüketmeyen bir aile için uygun bir ağırlık olduğunu düşünüyoruz.

Diğer yandan Pain Dore’un 12 farklı pişirme programı yer alıyor. Bu programları kullanmak da bi hayli pratik. Yani yapmanız gereken yalnızca 3 adım var. Malzemeleri cihazın içine yerleştirmek, pişirme programını seçmek ve makineyi çalıştırmak. Yapmanız gerekenler bu kadar kolay!

Diğer yandan 12 farklı programdan bahsetmiştik. Bu programlar ile ekmek, kek, pizza ve makarna, reçel ve lapa, hatta çavdar ekmeği dahi uygulayabilirsiniz.

Ürünün en iyi özelliklerinden biri ise ılık tutma özelliğine sahip olması. Yani siz ekmeği makinenin içinde bıraksanız dahi ekmekler ve diğer gıdalar sıcak kalabiliyor.

Bunun yanı sıra ekmeğinizin kızarıklık durumunu da makine ile değiştirebiliyorsunuz. Eğer açık renkte ekmek istiyorsanız açık ekmekler uygulayabilirsiniz yahut orta ve kızargın ekmekler yapmak da yine sizin seçiminize bağlı.

Temizliğin mühim bir nokta olduğundan bahsettik ve bu makine de öyle. Çıkarılabilir yapışmaz ekmek sepeti aracılığıyla bulaşık makinesinde yıkanabilme özelliğine de sahip. Daha ne olsun! Yüzlerce kişi aracılığıyla satın alınan bir makine ve kullanıcılar bi hayli tatmin.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Arzum AR2017 Panetti Ekmek Yapma Makinesi

ekmek yapma makinesi tavsiyesiekmek yapma makinesi tavsiyesi

Ekmek yapma makinesi listemizin 2. sırasında Arzum marka Panetti modeli yer alıyor. Yukarıdaki makinede olduğu gibi bu makinenin de ekmek yapma kapasitesi 1 kg.

Farkı ise bu makinede 12 farklı pişirme programının yer alması. Bu programlar aracılığıyla glutensiz ekmekler dahi yapabiliyorsunuz.

Makinenin üzerinde bulunan düğmeler yardımıyla zaman ayarı yapabiliyor ve kabuk rengini seçebiliyorsunuz. Ekmeğinizin, somon ne kadar büyük olduğunu ise yine bu düğmeler yardımıyla ayarlayabilmek sizin elinizde.

Ürünün pişirme programları içinde beyaz ve tam buğday ekmeği yapmanıza yarayan programın bunun yanında bitki ve kuru üzüm yapmanızı sağlayan programlar da yer alıyor.

Diğer yandan makine ile reçel dahi yapabiliyorsunuz. Avrupa tipi ekmek yapmanızı sağlayan program da makinede bulunan bir diğer özellik.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın

TEFAL Pain Plaisir Ekmek Yapma Makinesi

en iyi ekmek yapma makinesi markasien iyi ekmek yapma makinesi markasi

En kaliteli ekmek yapma makinesi listemizin 2. sırasında da yine Tefal marka ama daha çok özelliği olan bir makine yer alıyor. Bu makinenin ise 17 farklı pişirme programı yer alıyor. Elbette glutensiz gıdalar tüketmek zorunda olanlar için de ayrı bir program makinede yer alıyor.

Yulaf lapası yapabilirken, reçel ve mısır gevreği de yapabileceğiniz bi makine olduğunu söylemeden geçmeyelim. Çıkarılabilir ve yapışmaz özellikte olan ekmek tavasının bulaşık makinesinde yıkanabilmesi yine pratik bir özellik diyebiliriz.

Diyelim ki ekmeğiniz sabah siz kalktığınızda hazır olsun istiyorsunuz. Gece uyumadan önce malzemeleri hazır edip, programı ayarlarsanız sabah uyandığınızda sıcacık ekmeğinizi hemen yiyebilirsiniz. Bu programı en fazla 15 saate kadar ayarlayabiliyorsunuz.

Glutensiz demişken, yalnızca glutensiz ekmekler yapmıyor. Ekmeğin yanında glutensiz içirmeyen kekler de yapabiliyorsunuz. Bu özelliklerin yanında 3 farklı kabuk rengi seçebiliyorsunuz. Açık, orta ve koyu kabuk rekleri yine sizin tercihinize bağlı. En son da ekmek yapma kapasitesi maximum 1 kilogram. Lakin daha az ekmek yapmak istiyorsnız 500 gram yahut 750 gram alternatiflerini de seçebilirsiniz.

Ekmek yapma makinesinde olan diğer özellikleri söylemeden geçmeyelim. Glutensiz tuzlu ve tatlı ekmek yaparken glutensiz kek de uygulayabilirsiniz. Beyaz ekmek için de iki program yer alıyor. Hızlı beyaz ekmek ve normal beyaz ekmek. Bu programlar dışında fransız ekmeği, tatlı ekmek, kepekli ekmek ve çavdar ekmeği programları da yer alıyor. Dilerseniz, mayalı hamur, makarna, mısır gevreği ve reçel de makine yardımıyla yapılabilir.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın

HOMEND Breadfast 1503 Ekmek Yapma Makinesi

ekmek yapma makinesi onerileriekmek yapma makinesi onerileri

Bu makinenin ekmek kapasite ise diğer modellere kıyasla biraz daha az. En fazla 900 gram ekmek yapabilirken en az 700 gram ağırlığında ekmekler uygulayabilirsiniz.

Diğer modellerde olduğu gibi bu modelde de ekmeğinizin kabuk rengini ayarlayabiliyorsunuz. Yani ekmeğiniz açık, orta veya kızarmış bir kabuğa sahip olabilir.

Diğer yandan makinede 12 farklı program yer alıyor. Bu programlar ekmek programı, kek programı, hamur karıştırme programı olarak sıralanabilir.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın

TEFAL Pain & Delices Ekmek Yapma Makinesi

en cok satan ekmek yapma makinesien cok satan ekmek yapma makinesi

En kaliteli ekmek yapma makinesi listemizin 2. sırasında Tefal marka Pain Delices modeli yer alıyor. Makinenin tam tamına 20 farklı programı yer alıyor.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bu 20 programı ise aşağıdaki listede gözlemleyebilirsiniz.

 • 20 Farklı Program
  • Pizza
  • Yulaf lapası
  • Mısır gevreği
  • Glutensiz tuzlu ekmek
  • Glutensiz tatlı ekmek
  • Glutensiz kek ve pasta
  • Beyaz ekmek
  • Hızlı beyaz ekmek
  • Fransız ekmeği
  • Tatlı ekmek
  • Kepekli ekmek
  • Hızlı kepekli ekmek
  • Çavdar ekmeği
  • Mayalı hamur
  • Makarna
  • Kek
  • Pişirme
  • Reçel
  • Yoğurt
  • İçilebilir yoğurt
  • Süzme peynir

Bizce makinede yoğurt ve süzme peynir programlarının olması bi hayli harika bir özellik! Makinenin en fazla yapabileceği ekmek ağırlı 1 kg iken, bu ağırlık en az 500 gram değerine sahip.

Yukarıdaki modellerde olduğu gibi bu modelde de önceden zaman programa özelliği yer alıyor.

Fakir Pane Deluxe Ekmek Yapma Makinesi

ekmek yapma makinesi guncel fiyatlariekmek yapma makinesi guncel fiyatlari

Listemizin 5. ve son sırasında Fakir Pane Deluxe yer alıyor. Bu modelin öne çıkma nedenlerinden biri ise paslanmaz ve dayanıklı çelik bir yapıya sahip olması diyebiliriz. Makinede 10 farklı pişirme programa yer alıyor. Pizza ve çörek hamuru yoğurma da yine makinede bulunan özellikler içinde.

Yukarıdaki modellerde olduğu gibi bu makinede de ekmek kabuğunun rengini seçebiliyorsunuz. Makinenin yaptığı ekmekler lezzetli olduğunu aktarabiliriz.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın

En kaliteli ekmek yapma makinesi yazımızın sonuna geldik. Bu paylaşımımızda ekmek yapma makinesi alırken önemle üstünde durulması gerekenler neler, hangi ekmek yapma makinesini almalıyım, ekmek yapma makinesi tavsiyeleri neler gibi soruları yanıtlamaya çalıştık! Daha fazla içerik için 15sey.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker