En İyi Koşu Bandı Hangisi? 2021 Her Bütçe İçin Koşu Bandı Tavsiyesi

En İyi Koşu Bandı Hangisi? 2021 Her Bütçe İçin Koşu Bandı Tavsiyesi, arayışı içine giren okurlarımız için En İyi Koşu Bandı Hangisi? 2021 Her Bütçe İçin Koşu Bandı Tavsiyesi ile alakalı en iyi olanı siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. En İyi Koşu Bandı Hangisi? 2021 Her Bütçe İçin Koşu Bandı Tavsiyesi ile alakalı en fazla tercih edilenler ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

En İyi Koşu Bandı Hangisi? 2021 Her Bütçe İçin Koşu Bandı Tavsiyesi

İçindekiler

En İyi Koşu Bandı 2021

En İyi Koşu Bandı Hangisi? İçerisinde olduğumuz Covid-19 zamanında yaşamımızın hiçbir zamanında olmadığı kadar evlerimize kapandık. Haliyle spor salonlarına gidemez ve hareket edemez olduk. Elbette spor salonlarının yerini tutmasa da koşu bandı da hareket etmemiz ve sağlığımıza dikkat etmemiz için iyi bir alternatif. Diğer yandan koşu ve yürüyüş bantlarına olan talep artınca fiyatlar da arttı. Sonuçta ticaret de bir arz, talep dengesi içinde yürüyor. Fiyatlar ve ihtiyaçlar artması neticesinde da bir çok okurumuzdan en iyi koşu bandı hangisi, hangi koşu bandını almalıyım, koşu bandı tavsiyeleri neler gibi soruları da almaya sürdürmekteuz. Bu nedenle siz değerli okurlarımız için bir rehber bir araya getirdik! Bakalım kendiniz için en iyi koşu bandı hangisi sorusuna yanıt bulabilecek misiniz?

Koşu Bandı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sağılığınız için koşu bandı alacaksınız ama bilinçli bir biçimde alışveriş yapmak her zaman daha iyi olacaktır. Koşu veya yürüyüş bandı alırken nelere dikkat etmelisiniz, hangi noktalara önem vermelisiniz bunlara göz atacağız.

Koşu veya yürüyüş bandı alırken önemle üstünde durulması gereken ilk nokta koşu bandının kapasitesidir. Alacağınız koşu bandı maksiumum kaç kilo taşıyabilir? Siz kaç kilosunuz veya diğer kullanacak kişler kaç kilo? İlk olarak bu duruma dikkat etmelisiniz. Elbette koşu bantlarının kilo kapasitesi arttıkça fiyat aralıkları da artıyor.

Dikkat etmeniz gereken ikinci nokta da alacağınız bandın size sunduğu yürüyüş alanı. Sizin vücut ölçülerinize daha doğrusu boyunuza uygun bir koşu bandı seçmelisiniz. Sonuçta koşacaksınız, bacaklarınızın biri ileriye giderken diğeri geriye gidecek. Bu koşu bandını kullanırken, sorunsuz bir biçimde koşmanızı veya yürümenizi sağlayacaktır. Pandeminin hemen hemen olarak 2. ayın da biz de evimizi koşu bandı aldık. Lakin koşu bandı benim için rahat değildi. Çünkü ebatları boyuma değildi ve sorunsuz bir biçimde koşamadım. Dikkat dağınıklında da geride kalan bacağımın koşu bandının sonuna çıkmasına az kaldığını fark ettim. Bu durum neticesinde bir yerlerimizi sakatlamamız veya canımızın yanmaşı işten bile değil.

Diğer bir nokta da koşu bandının hızı. Bize göre koşu bandı için saatte 11-13 km arası bir hız değeri normal. Elbette sürekli olarak 13 km bi hayli hızlı koşmayacaksınız fakat 13 km değerine çıkmanız gereken noktalar da olacaktır.

Bildiğiniz gibi bazı koşu bantları eğime sahip oluyor. Bu eğimin amacı, yürüyümeyi veya koşmayı zorlaştırarak hem farklı kas gruplarını çalıştırmak hem de kalori yakımını arttırmaktır. Eğim sizin için mühim bir noktaysa eğimli makineleri almanızı öneririz.

Koşu bandının kapladığı alana da dikkat etmeniz gerekir. Uzun boyluysanız, daha kapsamlı alan sunan bir makineye ihtiyaç duyacaksınız. Lakin daha kapsamlı bir alan daha fazla yer demektir. Bu nedenten ötürü katlanabilir koşu bantları evlerinizde daha az alan kaplayacaktır.

Koşu Bandı Çeşitleri

Aslına bakacak olursak koşu bantları üç kısıma ayrılıyor. Otomatik eğime sahip koşu bantları, manuel eğimli koşu bantları ve eğimsiz koşu bantları.

Otomatik eğimli koşu bantlarında, cihazın üzerinde bulunan butonlar yardımıyla bandın eğimini arttırabilirsiniz. Yani butona bastığınızda eğim otomatik olarak artar.

Lakin manuel eğime sahip bantlarda, cihazı kullanmadan önce koşu bandını manuel olarak ayarlamak durumundasınız. Bu nedenle otomatik eğime sahip koşu bantları daha pratiktir denilebilir.

Koşu Bandı Tavsiyesi

Evet koşu bandı alırken nelere dikkat etmelisiniz sorusuna da yanıt verdiğimize göre sizin için en iyi koşu bandı hangisi gözlemleyelim! Listemizde 8 farklı koşu ve yürüyüş bandı yer alıyor. Eğer katlanabilir ve yer kaplamayan bir model istiyorsanız, yürüyüş bantları sizin için daha pratik bir çözüm olacaktır. Listemizde bulunan modellerin isimlerini aşağıda gözlemleyebilirsiniz.

Voit Combo Plus Koşu Bandı

en iyi koşu bandıen iyi koşu bandı

Listemizin ilk sırasında Voit marka bir koşu bandı yer alıyor. Voit, spor malzemeleri ve spor elektroniği hususunda ciddi anlamda iyi bir marka. Gelin ayrıntı kısmını de gözlemleyelim.

Öncelikle koşu bandının yürüyüş alanı 42 cm’e 122 cm boyutlarına sahip. Bizce yeterli bir alan. Motor gücüne incelediğimizde da 2.5 HP güce sahip olduğunu göze çarpıyor. Yukarıda dikket etmeniz gereken noktalar içinde da dile getirdiğimiz gibi 2.5 HP koşu bantları için gayet ideal.

Koşu bandının eğim sistemi manuel olarak yapılıyor. Yani eliniz ile banda binmeden önce eğimi ayarlamanız lazım ve bu eğim 3 kademeli biçimde.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Makinenin ağırlığı 58 kilogram olmasının yanında, 120 KG da maksiumum taşıma kapasite yer alıyor. Tüm bu özelliklerin yanında makinenin bluetooth özelliği de yer alıyor. Bu özellik aracılığıyla, tablet veya telefonunuzu, koşu bandına bağlayabiliyorsunuz.

Diğer yandan cihazda, masaj ve mekik aparatları yer alıyor. USB, MP3 girişi ve bluetooth hoparlör bağlantısı da cihazda bulunan özelliklerden.

Bize kalırsa listemizdeki en iyi koşu bandı modellerinden birisi. Maksiumum hızı da saatte 17 km. Bu değerin bu kadar yüksek olması, bi hayli hızlı koşmak isteyenler için gayet yerinde bir özellik.

 • Voit Combo Plus Özellikleri

  • Yürüyüş Alanı (En x Boy): 42 cm ve 122 cm
  • Motor Gücü: 2.5 HP
  • Eğim Kademe Sayısı: 3
  • Eğim Tipi: Otomatik Eğim
  • Hız Programı: 25 Tane Hazır Program
  • Koşu Bandının Kurulu Boyutları (Boy x En x Yükseklik): 175 cm, 75 cm, 135 cm
  • Katlanma Özelliği:Katlanabilir
  • Taşıma Kapasitesi: 120 Kg
  • Bluetooth: Var
  • Maksimum Hız: 17 km/h

Ultima Dc4000 Masajlı Koşu Bandı

en iyi koşu bandı hangisien iyi koşu bandı hangisi

Listemizin ikinci sırasında Ultima’nın DC-4000 modeli yer alıyor. Yukarıdaki modele göre daha uygun bir fiyatli bir koşu bandı olduğunu aktarabiliriz.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Öncelikle makine özellikleri yönünden gayet yeterli. Maksimumum hızı saatte 14 km’ye kadar ulaşabiliyor. Motor gücü ise 2,76 HP değerine sahip. Yukarıdaki modele kıyasle 110 kg taşıma kapasitesi yer alıyor ve katlanabilir bir koşu bandı. Yani çok fazla yer tutmamasını istiyorsanız, katlanabilir olması gayet iyi.

Diğer yandan koşu bandının otomatik eğim özelliği de yer alıyor. Bizce özellikleri gayet yeterli. Zaten en fazla önerilen koşu bantlarından birisi.

Koşu bantları ile ilgili bilmeniz gerekenlerden birisi de, bandı belirli aralıklarla yağlamanız gerektiğidir. Çünkü bant ile zemin içindeki sürtünmenin az olması bi hayli mühimdir. İşte bu koşu bandında bulunan bir özellik, otomatik olarak yağlamayı sağlıyor.

 • Ultima DC 4000 Özellikleri
  • Yürüyüş Alanı: 126 Cm bant boyu, 43 cm genişlik
  • Motor Gücü: 2,76 HP
  • Eğik Kademe Sayısı: %15 Eğim Derecesi
  • Katlanma Özelliği: Var
  • Taşıma Kapasitesi: 110 Kg
  • Bluetooth: Yok
  • MP3-USB Girişi: Var
  • Maksimum Hız: 14 Km/h

Xiaomi Walkingpad A1 Pro Katlanabilir Koşu Bandı

koşu bandı önerisikoşu bandı önerisi

Koşu bandı tavsiye listemizin 3. sırasında evlerinde çok fazla kalabalık olmasını istemeyenler için bir yürüyüş bandı yer alıyor. Makinenin markası, Xiaomi. Xiaomi’nin ev ürünleri teknolojisi hususunda çok iyi bir marka olduğunu söylemeliyiz.

Yürüyüş bantları, koşu bantlarına kıyasla daha az detaya sahip fakat ergonomik olarak tasarlanması sebebiyle kapladıkları alan bi hayli az. Diğer yandan katlanabilir olması da bir diğer artı.

Lakin çok bi hayli hızlı koşmak isteyen okurlarımız için uygun olduklarını söyleyemeyiz. Çünkü ne motor gücü ne de maksiumum hızı buna izin vermeyecektir. Gelin şimdi ayrıntı kısmına bakalım.

Öncelikle makinenin maksiumum hızı saatte 6 km’ye kadar ulaşabiliyor. Motor gücü de bunu ispatlar nitelikte ve 1,25 HP motor gücü yer alıyor. Diğer yandan makinenin maksimum taşıma kapasitesi 100 kg.

Koşu bandının yürüme alanının boyutları, 120 cm’e 41,5 cm değerlerine sahip. Bandın net ağırlığı ise 27 kg değerine sahip.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Bandın en sevdiğimiz özelliklerinden birisi ise şüphesizki katlanabilir olması ve çok az yer kaplaması oldu. Bu yer kaplaması tasarımına da yansımış diyebiliriz. Çünkü bandın gövdesinin kalınlığı ise 12,9 cm.

Makineyi kontrol etmek için, uzaktan kumandası ile birlikte geliyor. Bu kumanda ile kontrol edebiliyorsunuz. Eğer katlanabilir, fazla yer kaplamayan bir koşu bandı arıyorsanız, Xiaomi sizin için en iyi koşu bandı modellerinden birisi olabilir.

 • Xiaomi Walkingpad A1 ProÖzellikleri

  • Yürüyüş Alanı (Boy x En):1 120 cm, 41,5 cm
  • Motor Gücü: 1,25 HP
  • Eğik Kademe Sayısı: Eğim yer almıyor
  • Hız Programı: Yok
  • Koşu Bandının Kurulu Ebatları: 12,9 cm kalınlık, 120 cm boy, 41,5 cm en
  • Katlanma Özelliği: Var
  • Taşıma Kapasitesi: 100 kg
  • Bluetooth: Bulunmuyor
  • Maksimum Hız: 6-7 km/h

Ultima DC500 Koşu Bandı

koşu bandı en iyisikoşu bandı en iyisi

Listemize daha düşük fiyatlı modeller ile sürdürmekteuz. Elbette fiyat düşerken, özellikler de azalıyor. Lakin yine de yeterli özelliklere sahip bir koşu bandı olduğunu düşünüyoruz.

Masajlı bir koşu bandı olan DC-500, eğimsiz bir model olarak karşımıza çıkıyor.

Koşu bandının bant alanı, 40 cm iken, boyu ise 103 cm. Kontrol paneli de yine klasik olarak bildiğimiz fibi. LDC ekranda; hız, zaman, mesafe, kalori ve nabız ölçümlerini görebiliyorsunuz.

Diğer yandan MP3 ve USB girişleri de yer alıyor. Masaj motoru da yer alıyor. Bizim tecrübelerimize göre bu masaj motoru gerçekten işe yarıyor. Yani ekstra bir yağ yakımı beklemeyin ama kaslarınızı rahatlatabilir. Diğer yandan selülitler için de yararlı olduğu yorumlarda bilgisi yer alıyor.

Motor gücü 2 HP ve maksiumum hız saatte 10 km’ye ulaşıyor. Maksiumum taşıyabileceği ağırlık miktarı ise 100 kg.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Ürünü değerlendirecek olursak, katlanma özelliği vs. her koşu bandında yer alıyor. Ekstra biz özelliği yer almıyor. Tek artısının fiyatının daha uygun olduğunu söylemeliyiz. Yani iyi bir koşu bandı.

 • Voit Combo Plus Özellikleri

  • Yürüyüş Alanı (En x Boy): 40 cm, 103 cm
  • Motor Gücü: 2 hp
  • Eğik Kademe Sayısı: Eğim Bulunmuyor
  • Hız Programı: Hız Programı Bulunmuyor
  • Koşu Bandının Kurulu Ebatları: Yükseklik 110 cm, En 65 cm, Boy 135 cm
  • Katlanma Özelliği: Var
  • Taşıma Kapasitesi: 100 KG
  • Bluetooth: Yok
  • USB-MP3: Var
  • Maksimum Hız: 10 km/s

Walkingpad R1 Pro 1.25 Hp Katlanabilir Koşu Bandı

en iyi yürüyüş bandıen iyi yürüyüş bandı

Yukarıdaki yürüyüş bandında olduğu gibi bu model de katlanabilir ve az yer kaplayan bir model. Katlanabilirlik, tasarım ve yer kaplama yönünden listemizdeki en iyi koşu bandının Walkingpad R1 pro olduğunu söylemeliyiz. Katlandığında adeta bir bavula dönüşüyor ve şık bir dizayna sahip oluyor.

Makinenin net ağırlığı 33 kg, bavul dediysek ağır bir bavula dönüşüyor. 🙂 Katlanması sebebiyle, diğer koşu bantlarına kıyasla %90 daha az yer kaplıyor.

Yürüyüş bandında bulunan tutma kolu aracılığıyla tablet veya telefonunuzu, tutma kolunun üst bölmesine yerleştirerek dizi, film veya canlı yayınları izleyebilirsiniz.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Yukarıdaki modelde olduğu gibi bu model de uzaktan kumandaya sahip. Diğer yandan telefonunuza indireceğiniz uygulama ile uygulama üzerinden de kontrol sağlayabilirsiniz.

Makinen en iyi özelliklerinden birisi, koşma bölgenize göre hızını belirlemesi. Eğer makinenin son kısmına doğru ağırlık verirseniz, makine yavaşlıyor. Ayaklarınız orta bölümdeysa, makinenin hızı ortalam bir düzeyye çıkıyor. Ayaklarınız en ön bölümde ise daha bi hayli hızlı bir yürüyüş deneyimini siz değerli okurlarımıza sunuyor.

Diğer yandan makine ufak durmasına rağmen maksiumum ulaşabildiği hız değeri saatte 10 km.

Fiyatına, performansına, ayrıntı kısmına ve tasarımına göre en iyi koşu bandı Walkingpad R1 Pro diyebiliriz.

 • Walkingpad R1 Pro Özellikleri

  • Yürüyüş Alanı: 120 cm, 44 cm
  • Motor Gücü: 1,12 HP
  • Eğik Kademe Sayısı: Yok
  • Hız Programı: Yok
  • Koşu Bandının Kurulu Ebatları: 14 cm Kalınlık, 145 cm Boy
  • Katlanma Özelliği: Var
  • Taşıma Kapasitesi: 110 kg
  • Bluetooth: Yok
  • Maksimum Hız: 10 km/s

Hattrick Expert Pro 3 Hp Yeni Nesil Koşu Bandı

yürüyüş bandı önerisiyürüyüş bandı önerisi

Yine katlanabilir ve çok şık bir koşu bandıyla en iyi koşu bandı listemize sürdürmekteuz. Küçük, yer kaplamayan ve katlanabilir bir dizayna sahip olmasına rağmen motoru çok kuvvetli.

Hattrick marka koşu bandının, motor gücü maksiumum 6 HP’ye kadar çıkıyor. Hız değeri ise saate 1 km ve 12 km’ye kadar ayarlanabiliyor.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Bandın zeminin esnek ve darbe emici özellikle olması çok ama çok iyi. Bluetooth özelliği de bi hayli başarılı. Lakin fiyatı biraz pahalı. Elbette bu kadar katlanma, yer kaplamama, motor gücü gibi ayrıntı kısmının iyi olması sebebiyle fiyatının fazla olması çok garipsenecek bir durum değil.

Koşu bandının ayrıntı kısmının tatmin edici düzeyde olduğunu aktarabiliriz. Eğer bütçeniz fazla ve yer kaplamayan bi hayli hızlı bir koşu bandı istiyorsanız tam size göre bir koşu bandı olacaktır. Koşu bandının hız ayarını yine yukarıdaki katlanabilir bantlarda olduğu gibi kumanda yardımıyla yapabiliyorsunuz.

 • Hattrick Expert Pro Özellikleri

  • Yürüyüş Alanı: 42 cm genişlik, 115 cm boy
  • Motor Gücü: 5 HP
  • Eğim Kademe Sayısı: Eğim Yok
  • Hız Programı: Yok
  • Katlanma Özelliği: Var
  • Taşıma Kapasitesi: 100 KG
  • Bluetooth: Var
  • Maksimum Hız: 12 KG

Evet sevgili okurlarımız en iyi koşu bandı hangisi, koşu bandı alırken nelere dikkat edilmeli, koşu bandı önerileri gibi soruların yanıtlarını siz değerli okurlarımıza vermeye çalıştık. Umarız başarılı olabilmişizdir.

porno izle cm to inches
bestnich altyazılı porno porno nulled script