Tavsiyeler

En İyi Netflix Dizileri ve Netflix Dizi Önerileri 2021

En İyi Netflix Dizileri ve Netflix Dizi Önerileri 2021, arayışı içine giren okurlarımız için En İyi Netflix Dizileri ve Netflix Dizi Önerileri 2021 ile alakalı en iyi olanı siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. En İyi Netflix Dizileri ve Netflix Dizi Önerileri 2021 ile alakalı en fazla tercih edilenler ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

En İyi Netflix Dizileri ve Netflix Dizi Önerileri 2021

İçindekiler

En İyi Netlix Dizileri

 En kaliteli Netflix dizileri hangileri? Son bir senedir tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını sebebiyle evlerimizde daha çok vakit geçirmekteyiz. Bu zamanda en fazla tercih ettiğimiz uygulamalardan birisi şüphesiz Netflix. Bu nedenle seyirciler en iyi Netflix dizilerini araştırmayı bu sürede bir hayli arttırdı. İzleyiclerin en beğendikleri ve vakit harcadıkları dizilerden bir araya gelen en iyi Netflix dizilerine biz de 15şey.com olarak kayıtsız kalmak istemedik. En kaliteli Netflix dizileri neler, Netflix dizisi önerir misiniz gibi sorulara birbirinden harika dizilerle yanıt vermek istedik. Sizler için Netflix’te bulunan ve milyonlarca birinin beğenisini kazanan 36 diziyi bir araya getirdik. Peki, En kaliteli Netflix dizileri hangileri? Hep birlikte bir göz atalım.

Russian Doll

 • IMDb: 7,9
 • Google: %94

   Son zamanların en iyi Netflix dizileri içinde bulunan Rus yapımı Russian Doll, kısa bir sürede geniş seyirci kitlesine ulaşmayı başardı.

   Sıradışı ve bi hayli keyifli olması sebebiyle seyircilerden tam not almayı başaran Russin Doll, Nadia’nın başından geçen sıradışı bir döngüyü konu alıyor. Kendi doğum günü partisine katılan Nadia, kedisini aramak için dışarı çıkar ve o sırada talihsiz bir kaza geçirir. Oracıkta ölen Nadia, adeta ölmemiş gibi gözlerini tekrar partinin verildiği evin banyosunda açar ve bu durumun hayal veya rüya olup, olmadığına karar veremez.

    Nadia, bu durumun sürdüğini ve yalnızca bir başlangıç olduğunu fark eder. Kendisini birdenbire bu sıradışı döngüde bulan Nadia, zamanla bu durumdan bi hayli rahatsız olmaya başlar.

    En uzun bölüm 30 dakikadan oluşuyor. Yani bir günde bir sezon bile bitirebilirsiniz.

Dear White People

 • IMDb: 6,2
 • Google: %77

   Yakın gelecekte ABD’de başlayan George Floyd protestoları sebebiyle dünya gündemini tekrardan sarsan ırkçılık problemi, halen güncelliğini korumaya sürdürmekte. Bu nedenle ırkçılık temalı dizilere merak artıyor.

   Bu nedenle Netflix’te de ırkçılık konulu diziler bi hayli ilgi çekmeye başladı. Bunlardan en bi hayli beğeni alanlerinden birisi olan Dear White People, maruz kaldıkları ırkçılığa karşı ses çıkarmak isteyen dört üniversiteli siyahi gencin öyküsünü ele alır. Bu dört genç, beyazların sayıca daha üstün olduğu bir üniversitede öğrenim görmektedirler. Haliyle sorunlar da kaçınılmaz olur. Irkçılık her alanda kendisini hissettirir ve sonunda bu dört genç isteklerini dile getirmek için mücadele etmeye karar veririr.

   Siyahilerin geçmiş zamanlarda yaşadıkları ırkçılığın hangi boyutlara ulaştığına da ışık tutan Dear White People, farkındalık yaratması yönünden kesinlikle izlenmesi gereken dizilerin başında yer alıyor.

Stranger Things

 • IMDb: 8,7
 • Google: %96

   En kaliteli Netflix bilim-kurgu dizileri dediğimizde, çoğumuzun aklına gelen dizilerden birisi tabi ki Stranger Things’dir. İlk sezonu 15 Temmuz 2016’da yayına giren dizi, 80’li senelera ait müzikleri ve bi hayli beğeni alan oyunculuk performanslarıyla ön planda gözüküyor. Özellikle bilim-kurgu meraklılarının öve öve bitiremediği Stranger Things, Hawkins’de geçmektedir. Hawkins, İndiana’nın kurgusal kasabasıdır.

   12 yaşındaki Will, bir anda ortadan kaybolur. Arama çalışmaları dört bir koldan sürerken, umutlar da ağır ağır tükenmeye başlar. Tam bu sırada gizemli bir kız görülmektedir. Bu kız da tıpkı Will gibi ortadan kaybolmuş ve seneler sonra geri dönmüştür. Küçük kız, Will’in bulunabilmesi için adeta bir umut ışığı olmuştur.

   Yakınlarda bulunan Hawkins Ulusal Laboratuvarı ise görünürde ABD Enerji Bakanlığı için faydalı araştırmalar yapan bir yerdir ve çok göze batmamaktadır. Lakin işler göründüğü kadar masum değildir ve burada doğaüstü deneyler de yapılmaktadır. Bu nedenle farkında olmadan, bambaşka bir boyutun kapısı açılır. 

Mindhunter

 • IMDb: 8,6
 • Google: %92

  Dünyanın en fazla izlenen filmlerinden  Fight Club ve Seven gibi iki tanınmış filmde imzası bulunan David Fincher’in yönetmeni olduğu Mindhunter, bunun yanı sıra gerçek bir hikayeyi anlatan ve aynı isimli bir romandan çevirilmiştir.

   FBI ajanı Holden Ford’un başına bir şey takılır ve bu aslında büyük bir soruna işaret etmektedir. İnsanlar, katillerle empati kurmazlar ve bundan dolayı olaylara onların gözünden bakamazlar. Ona göre empati yapmak ve cinayetin katile göre nedenlerini anlamak polis teşkilatını bi hayli rahatlatacaktır. Bunun yanında psikolojik analizler de toplum refahının artmasına imkan sağlanabilir. Holden Ford, bu çalışması için gerekleri yerlerden izin alır ve çalışmaya koyulur.

   Suçlu psikolojisini merak edenler için en iyi Netflix dizileri içinde bulunan Mindhunter, size değişik bir bakış açısı kazandırabilir.

Sex Education

 • IMDb: 8,3
 • Google: %95

   En kaliteli Netflix dizileri içinde drama ve komedi türünde  bi hayli beğeni alan yapımlardan birisi olan Sex Education, enteresan konusuyla IMDb ve Google’da yüksek puanlar almayı başardı. İngiliz yapımı olan dizi ilk bakışta sıradan popüler  gençlik dizilerinden birisiymiş izlenimi yaratsa da aslında herkese kendisini sevdirecek cinsten.

   3 lise öğrencisinin başından geçen hadiselerin anlatıldığı Sex Education, her ne kadar cinsel içerikliymiş gibi dursa da aslında cinsel tabuları yıkmayı ve cinselliğin utanılmaması gereken bir şey olduğunu duyurmak maksadıyla ortaya çıkmıştır.

   16 yaşındaki Otis Milburn, bi hayli çekingen ve içine kapanık bir çocuktur. Annesinin seks terapisti olmasında bunun azımsanmayacak da bir payı mevcuttur doğrusu. Maeve Wiley ise okulun popüler ve bunun yanı sıra da hırçın kızlarından birisi. Otis zamanla, annesinden aldığı bilgiler aracılığıyla Wiley’i etkilemeyi başarır. İletişimleri güçlenen bu ikili, kısa bir sürede, Otis’in annesi aracılığıyla okulda seks partnerliği yapmaya başlarlar. Para kazanmaya başlayan gençler, işlerin kısa bir sürede tersine döneceğini biraz geç de olsa fark ederler.

Better Call Saul

 • İMDb: 8,7
 • Google: %93

   Şimdiden en iyi Netflix dizileri arasına girmeyi başaran Better Call Saul, Breaking Bad’den tanıdığımız ve kötü bir karakter olmasına rağmen bi hayli bi hayli beğeni alan avukat Saul Goodman’ın öyküsünü anlatır. Breaking Bad’in öncesini konu alan dizi, Saul Goodman’ın nasıl ahlak yoksunu bir avukata dönüştüğünü ele alır.

   Better Call Saul, Breaking Bad’in başlamasından 6 yıl öncesine kadar gider. Kronolojik olarak ilerleyen sezonlardan her birisi değişik bir olayı anlatır. Dizinin bu kadar sevilmesinde şüphesiz Breaking Bad’in payı büyüktür. Breakin Bad dizisi hayranları için bir diğer  güzel özellik ise diziden hatırladıkları birden fazla kişiliğin yine Better Call Saul’de karşılarına çıkacak olmasıdır.

   Sürprizler dolu olan bu dizi, kesinlikle göründüğü kadar basit değil. Aynı zamanda başarılı bir drama dizisi olan yapımda karakterlerin ne kadar derin olduğunu fark edeceksiniz.

Ozark

 • IMDb: 8,4
 • Google: %93

   Netflix’in en iyi dizileri içinde aksiyonlu ve gerilim dolu yanıyla öne çıkan Ozark, suç ve drama türünü sevenler için kesinlikle izlenmesi gerekenler içinde. 2017’de çıkan dizi, çıkar çıkmaz hemen hemen izleyen herkesten övgüler almayı başardı ve unutulmazlar içinde yerini aldı.

   İkinci bir işi olan Marty, Meksika’nın en büyük uyuşturucu kartellerinden birisinde, kara para aklama işi yapmaktadır. Bu zamana kadar bu iki işi dengeli bir biçimde götürmeye başaran Marty, yaşamında her şeyin müthiş gittiğini zanneder ve hadiselerin iç yüzünün farkına varamaz.

   İşler Marty için tehlikeli bir müşterinin büyük kayıplar yaşamasıyla başlar. Bundan dolayı patronlarıyla arası açılan ve onların insafına kalan Marty, karısının yanına taşınmaya karar verir. Ozark’a taşınan Marty, burada işlerin daha kolay bulunacağını düşünür fakat soğuk ve kasvetli bu şehirde hiçbir şey istediği gibi gitmeyecektir.

Community

 • IMDb: 8,5
 • Google: %88

   Community, ilk kez 2009-2015 senelerı içinde NBC kanalında seyircisiyle buluştu. Tam da pandemi zamanında Netflix’te yayınlanmaya başlamasıyla tekrardan eski popülerliğine ulaştı. Özellikle absürt komedi türünü sevenlerin beğenerek izlediği Community, puanlarına ve izlenme oranlarına bakılırsa en iyi Netflix dizileri içinde yer almayı hakediyor.

   Sıradan bir kolej dizisinin çok üzerinde olan yapım, enteresan bir konuya sahip. Avukatlık diploması iptal edilen ve tekrar üniversiteye gönderilen Jeff Winger, kendisi gibi bir çok sahte diplomalı öğrenci ve öğretmenle tanışır. Birçok garip ve uyumsuz tipin bir arada olduğu bir çalışma grubu kuran Jeff Winger, bi hayli sıradışı bir öğrenim yaşamına adım atar. Hem de sil baştan.

La Casa De Papel (Money Heist)

 • IMDb: 8,3
 • Google: %96

   İlk 2 sezonuyla hemen hemen dünyanın her yerine ulaşan ve en fazla izlenen dizilerden olan La Casa De Papel, derin mesajları olan ve bi hayli aksiyonlu bir dizi. Dizinin ilk sezonlarında, İspanya Merkez Bankası’nı soyan kırmızı tulumlu çete, çaldıkları para ile kaçmaya çalışır. Dizinin burada bittiği düşünülse de dünya üzerinde birden patlayan La Casa De Papel hayranlığı sebebiyle 3. Sezonun çekilmesi kararlaştırılır. Özellikle Berlin ve Tokyo karakterleri, geniş hayran kitlelerine ulaşmayı başardı.

   3.sezonda bu kez çetenin bir üyelerinden birisi, polis aracılığıyla yakalanır. Profesör ve ekibi, acımasız olarak gördükleri İspanyol Polisi’nin elinde dostlarını bırakmak istemezler. Yeniden toplanan çete üyeleri, yeni takım dostlarına alışmakta biraz zorlansa da kısa bir sürede eski enerjilerini yakalar. Hedef bu sefer daha büyüktür: İspanyol Darphanesi’ni soymak ve burada para pasmak.

   İzlerken gerilimi doruklarda yaşayacağınız La Casa De Papel: Money Heist, en iyi Netflix dizileri içinde olmayı bi hayli fazla hak ediyor.

Dead To Me

 • IMDb: 8
 • Google: %92

   3 Mayıs 2019’da yayınlanmaya başlayan ve bi hayli büyük alkış alan Dead To Me, Jen ve Judy isimli iki kadın arkadaşın hayat karşısındaki tutunma çabasını anlatır. Kederin ve acının bir an olsun hayatlarını terk etmediği bu iki ismin kayıplarıyla nasıl baş ettiğini görürüz.

   Judy, 8 hafta önce nişanlısını, Jen ise 3 ay önce kocasını kaybeden iki kadındır. Yakınlarını kaybeden bireylerin katıldığı bir yas programında tanışan bu iki kadın, dostluğa ilk adımını atarlar. Kadınların birlikte, omuz omuza oldukları zaman her kuvvetliğün üstesinden gelebileceklerini de gösteren dizi, keskin ve alaycı diliyle izleyiclerin beğenesini kazandı.

   Diziyi en iyi Netlix dizileri arasına sokan özelliklerden birisi de şüphesiz dizinin yaratıcısı olan Liz Feldman’ın kendi tecrübelerinden yola çıkmış olmasıdır. Bunun yanında Dead To Me’nin gerçekçi yanı da ilk bakışta hemen göze çarpıyor.

American Crime Story

 • IMDb: 8,4
 • Google: %88

   Suç ve biyografi türündeki Netflix dizi önerimiz olan American Crime Story, Amerika’daki gerçek cinayetleri konu alır. Bu cinayetlerin hepsinin ortak özelliği, epeyce bir yankı uyandırmış olmalarıdır.

   İlk sezonu 10 bölümden bir araya gelen dizide, ilk kez Simpson davası ele alınır. Amerikan Futbol Ligi’nde siyahi bir futbolcu, eski sevgilisi ve erkek arkadaşını öldürme suçlamasıyla yargılanmaktadır. Gerçek bir hikayeden uyarlanması sebebiyle bi hayli dikkat çeken ilk sezon, bazı tartışmaları da bununla birlikte getirir. Çünkü bu olay meydana geldiğinda Amerika’daki siyahiler ırkçılık yapıldığı iddiasıyla bir süre ayaklanır. Olay bastırılsa da tartışmalar bugün bile sürdürmektedir.

Queer Eye

 • IMDb: 8,5
 • Google: %95

   Querr Eye, hem en iyi Netflix dizileri içinde, hem de en fazla konuşulan yapımlarından birisi olarak karşımıza çıkar. Alanlarında uzman 5 eşcinsel erkekten bir araya gelen Fab5, ufak değişimlerle bireylerin hayatlarına dokunmayı amaç edinir. Fab5, Küçük düzeltmelere ve iyileştirmelere ihtiyaç duyan insanlara ulaşır ve bu bireylerin hayatlarına daha mutlu bir biçimde devam edebilmelerini sağlar.

   Bu 5 eşcinsel erkeğin farklı uzmanlık alanları mevcuttur. Jonathan Van Ness, kişisel bakım, Karamo Brown, kültür, Antoni Porowski, yemek ve şarap, Bobby Berk, dekorasyon, Tan France ise moda alanlarında uzman kişilerdır.

   Querr Eye, bunun yanı sıra 5 sezon Bravo’da yayına giren  Queer Eye for the Straight Guy’ın yenilenmiş ve biraz da değişiklik yapılmış formatıdır.

The Witcher

 • IMDb: 8,2
 • Google: %95

   The Witcher, Netflix’in Amerikan yapımı ve fantezi türündeki dizisidir. Dizinin aynı isimli bir de kitabı bulunur.

   Cadıların ve yaratıkların egemen olduğu bir dünya çapında, canavar avlayarak hayatta kalmaya çalışan Rivyalı Geralt’ın, bunun yanı sıra kendisi de bir cadıdır. Vengerbergli Yennefer, büyücü, Prenses Ciri ise dünyayı değiştirmeye yetecek gizemdedir. Prenses Ciri, Nilfgaard Krallığı’nın dünyayı ele gerçirme planlarının önündeki tek engeldir. Nilfgaar Krallığı, bir taraftan Prensess Ciri’yi ararken, bir taraftan da işgallerine sürdürmektedir. Yennefer, Ciri ve Geralt güçlerini birleştirerek Nilfgaar Krallığı’na karşı mücadele etmenin yollarını ararlar.

   Dizi çıktığı tarihten bu yana popülerliliğini kaybetmeyip, yüksek izlenme sayılarına ulaşmıştır. Bu popülerliği ve en iyi Netflix dizileri içinde yer almasını, dizinin kadrosunda bulunan bulunan ve Süperman serisinden tanıdığımız Hanry Cavill’in katkısı büyüktür.

Hannibal

 • IMDb: 8,5
 • Google: %89

   Netflix dizi önerileri içinde bulunan Hannibal, aslında ilk defa NBC kanalında, 2013 senesinde yayınlandı. 3 sezon ve 39 bölümden bir araya gelen dizi, beklenmedik bir finalle ekranlara veda etti ve seyircilerini hayal kırıklığına uğrattı. Şu aralar dizinin tüm bölümleri Netflix’te bulunmakta ve en iyi Netflix dizileri içinde bulunmaktadır.

   Red Dragon isimli kitaptaki karakterlerden bir araya gelen dizide, Dr. Hannibal Lecter, alanında bi hayli başarılı ve uzman bir psikiyatristir. Görenleri ilk bakışta etkileyen Dr. Hannibal’ın yolu, Will Graham ile kesişir. Will Graham ise FBI için suç profilleri çıkarmakla meşguldür. Will Graham’ın aradığı son katil ise son derece enteresan biridir. Bu nedenle Dr. Hannibal Lecter’dan yardım isten Graham, kuvvetli bir takım olduklarına inanır. Lakin Dr. Hannibal Lecter ile ilgili gerçekleri öğrenince işler bi hayli karmaşıklaşacaktır.

Halt and Catch Fire

 • IMDb: 8,4
 • Google: %90

   Çok yüksek reytingler elde edemese de, dönem dizileri türünde olduğundan dikkat çekmeyi başardı. AMC aracılığıyla yapılan Halt and Catch Fire, şimdilerden 30 yıl öncesinde geçmektedir. İnternet devrimini konu alan dizi, Cardiff Electric isimli bir teknoloji şirketinin dev şirketlere kafa tutuşunu anlatıyor. Eski bir IBM çalışanını işe almasıyla hem rekabet, hem de hikaye başlar.

   Eğer popüler dönem dizilerinden hoşlanıyorsanız, Netflix’te Halt and Catch Fire’ın tüm bölümlerine varabilirsiniz.

New Girl

 • IMDb: 7,7
 • Google: %93

   Sitcom dizilerinden hoşlanıyorsanız New Girl tam size göre. FOX dizileri içinde en keyifli dizilerden birisi olan New Girl, kadın-erkek ilişkilerini ele almasından dolayı özellikle gençlerin seyretmekten keyif aldığı diziler içinde yer alıyor. Üstelik tüm bölümlerine Netflix üzerinden de ulaşabilmek, diziyi daha çekici hale getiriyor.

   Bu nedenle Netflix dizi önerileri arasına aldığımız ve en iyi Netflix dizileri listemizde yer verdiğimiz New Girl, Jessica Day ismindeki kahramanımızın yeni bir ev bulma arayışıyla başlıyor. Birbirinden keyifli ev dostları bulan Jessica Day’in ve dostlarının başından geçen gülünç ve keyifli olaylar dizinin merkezini oluşturuyor.

   Sitcom dizilerinden hoşlanmıyorsanız bile, sırf Zooey Deschanel’ın oyunculuğu için bile izlemeye değer olduğu bir çok kişi aracılığıyla söylenir.

Dark

 • IMDb: 8,8
 • Google: %95

   En kaliteli Netflix dizileri listemizin olmazsa olmazların bir tanesi tabi ki Dark. Özellikle bilim-kurgu dizileri sevenlerin öve öve bitiremediği Alman yapımı dizi, gerilim türündeki dizileri sevenler için de izlenmeden geçilmeyecek türden. Özellikle oyunculuk performansları, görselleri, efektleri ve konusuyla en popüler bilim-kurgu dizilerinden olmayı hak ediyor.

   Felsefi bir boyutu da bulunan dizi, zaman geçsin diye izlenilecek diziler içinde yer almıyor. Bölümleri dikkatle takip etmeniz gerekir. İnsan doğasının, zamanın karmaşası ve etkileriyle savaşını içerir. Almanya’nın Winden Kasabası’nda kaybolan iki çocukla birlikte başlayan hikaye, gizli tutulan dört aile ve sırlarıyla birlikte, zamanda yolculuğa kadar uzanıyor.

    3 yıl boyunca devam eden dizi, bazı seyircilerden, sahnelerin bir kısmını anlamadıkları için negatif yönde eleştirilmiştir.

The Last Dance

 • IMDb: 9,1
 • Google: %95

   Mini bir spor belgesel dizisi olan Last Dance, Chicago Bulls basketbol takımını merkeze alır. ESPN’in en fazla izlenen belgeseli olan Amerikan yapımı The Last Dance, 91-98 senelerı içinde efsane kadrolu Chicago Bulls takımını ve efsane oyuncu Michael Jordan’ı anlatıyor.

   Özellikle 6. Şampiyonluğun incelendiği mini belgeselde, şampiyonluk yolunda ne emekler verildiği ve yapılan sıkı antrenmanlar anlatılıyor. İnişler-çıkışlar ve rekabetlerin de  olduğu bu seride, en fazla zafer anları beğenildi.

The Umbrella Academy

 • IMDb: 8
 • Google: %95  

   The Umbrella Academy, son zamanların en bi hayli beğeni alan fantastik dizilerinden birisi. Yer yer Heroes dizisini andırsa da özgünlüğünü yakalamış ve kendi kimliğini başarıyla oluşturmuş dizi. Toplam iki sezondan oluşuyor ve 20 bölüm mevcut. Netflix’in kendi yapımı olan The Umbrella Academy, en iyi Netflix dizileri içinde yer almayı sonuna kadar hak ediyor.

    Dizinin konusu, 1989 senesinde, dünyanın bambaşka yerlerinde, hamile olduğunun bile farkına varmayan 43 kadının doğurduğu süper güçlere sahip bebeklerin etrafında şekilleniyor. Süper güçlere sahip bu bebeklerin ne yazık ki bir kısmı hayatta kalamaz ve ölür. Bir kısmı da terk edilir.

    Sir Reginald Hargreeves ise bi hayli zengin bir girişimcidir ve bu çocuklardan 7 tanesini evlat edinir. Luther, Diego, Allison, Klaus, 5 Numara, Ben ve Vanya’dan bir araya gelen bu 7 çocuk özel eğitimlerden geçer. Şemsiye Akademisi(Umbrella Academy)’nde eğitildikten sonra özel kabiliyetleri ve büyük hadiselerin üstesinden gelmeleri sebebiyle ün kazaırlar. Zamanla bu durumdan sıkılan çocuklar evi birer birer terk etmeye başlar ve yalnızca Luther, babasıyla yalnız kalır. İkinci sezonda ise babalarının ölümüyle birlikte kardeşler, babalarının ölüm nedenlerini alıştırmaya başlar.

   Netflix’in en iyi fantastik dizilerinden olan The Umbrella Academy, macere dolu kurgusuyla sizleri bekliyor.

The Good Place

 • IMDb: 8,2
 • Google: %93

   Gelmiş geçmiş en iyi sitcom dizilerinden birisi olan Friends gibi projelere ev sahipliği yapan NBC’de yayınlanmaya başlayan The Good Place, sitcom sevenler aracılığıyla bi hayli sevildi. Aynı zamanda son dönemlerin en fazla izlenen sitcomlarından da birisi olan dizi, ölüme ve ahirete değişik bir bakış açısı getiriyor.

   Dünyadaki yaşamında pek de Tanrı’nın istediği gibi bir insan olamayan Eleanor, öldükten sonra kendisini Good Place isimli bir kasabada bulur. Buraya farkında olmadan gönderildiğini düşünen Eleanor, bunu etrafındakilerle paylaşmaz. Lakin git gide kasabanın da yerleşmiş düzenini alt üst etmeye başlar. Komşuları olan Chidi, Tahani ve Jason ile birlikte maceralar onları beklemektedir.

   Farklı kurgusu ve bakış açısıyla birlikte, güzel oyunculuk performanslarıyla en iyi Netflix dizileri arasına yerleşen dizi, 4 sezondan oluşmakta.

Schitt’s Creek

 • IMDb: 8,5
 • Google: %94

   Kanada yapımı komedi dizisi Schitt’s Creek, 2020 yılı Emmy Ödülleri’ne adeta damgasını vurdu. 9 ödül alan yapım IMDb’de ise hemen hemen 45 bin kez oylandı. 7 Nisan 2020’de ekranlara veda eden dizi, başarılarla dolu bir yayın yaşamı geçirdi. Bu sürede bir çok hayran da kazandı tabi ki. En kaliteli Netflix dizileri listemizde komedi türü dizilerin en bi hayli beğeni alanleri içinde yer alıyor.

   Schitt’s Creek, bunun yanı sıra Emyy birincisi adıyla da anılır. Zengin bir ailenin çöküşünü ve ardından eski günlerine geri dönmek için giriştikleri hadiseleri anlatan dizi, bi hayli keyifli ve gülünç sahneler içinde yer alıyor. Kanada’nın en zengin video kiralama şirketlerinden birinin sahibi olan Johnny Rose ve ailesi, şirketin diğer yöneticileri aracılığıyla dolandırılır. Ailenin elinde maddi olarak hiçbir şey kalmaz. Lakin unuttukları bir şey mevcuttur. Schitt’s Creek Kasabası. Oğullarına doğum günlerinde aldıkları bu kasaba, para etmedği için devlet bu mülke el koymaya gerek duymaz. Kalacak yerleri olmayan aile, son çare olarak buraya giderler ve tekrar zengin olmanın yollarını ararlar.

   En kaliteli sitcom dizi önerisi arayanlar için güzel bir Netflix dizi önerisi olacak olan Schitt’s Creek, 6 sezondan oluşuyor.

The Great British Baking Show

 • IMDb: 8,6
 • Google: %92

   Yemek ve aşçılık programlarından hoşlanıyorsanız bu seri tam size göre. Bir grup amatör fırıncı, bir araya getirdikları ürünleri jürinin karşısına çıkarıyor. İlk bakışta dünyanın en iyi yemek programlarından olan Masterchef’e benzese de format olarak aralarında büyük farklar var.

   Tur şeklinde ilerleyen yarışmada her turda bir yarışmacı elenir. En son finale kalanlar içinde yapılan yarışmayla kazanan belirlenir. Birleşik Krallık ve İrlanda da yarışmanın başlamasıyla birlikte pastacılık sektörüne de ilgi arttı. Hatta dükkanlardaki pastacılık ve fırın malzemelerinin satışında patlamalar meydana geldiği bilgisi yer alıyor.

   Sektörün usta isimlerinin jüri koltuğunda olması programın bu kadar sevilmesinde büyük, rol oynuyor. Bu nedenle The Great British Baking Show, en iyi Netflix dizileri listemizde yer alıyor.

Bodyguard

 • IMDb: 8,1
 • Google: %95

   En kaliteli fantastik diziler içinde gösterilen Game Of Thrones’un Robb Stark’ı olarak anılan Richard Madden’in başrolünde olduğu dizi, yayına girdiği tarihten bu yana başta İngiltere olmak üzere İrlanda ve Avrupa’da izlenme rekorları kırdı. İlk bölümünü hemen hemen 10 milyon birinin izlediği Bodyguard, hem polisiye türünü sevenler, hem de gerilim türünü sevenler için bi hayli iyi bir Netflix dizi önerisi.

   Afganistan’daki görevinden yeni dönen ve gazi olan Çavuş David Budd, çocukları ile annesini ziyaret edip tekrar Londra’ya dönerken, trende şüpheli bir şahıs dikkatini çeker. Şüphelerinde haklı olan Çavuş, şüpheli kişiyin üzerinde bomba olduğunu anlar ve trendeki görevli ile birlikte hareket ederek kimsenin yara almadan kurtulmasını sağlar. Ülkede “1 Ekim Olayı” olarak da anılan bu hadise geniş yankılar uyandırır.

   Güvenlik düzeysinin en üste çıkarılmasının ardından Çavuş David Budd, içişleri bakanının özel koruması olarak terfi edilir. İçişleri bakanı ise çavuşun Afganistan’da katıldığı savaşın en büyük destekçilerinden biri olma özelliğini taşır. Savaşın nedenlerini ve kimlerin çıkarlarına hizmet ettiğini sorgulamaya başlayan Çavuş Budd ile bakan içinde çatışmalar kaçınılmaz olacaktır. Bu çatışmalar da yeni maceraları bununla birlikte getirir.

   Altın Küre ödüllü dizinin sezon finali tam 17 milyon kişi aracılığıyla izlendi. Özellikle polisiye dizileri sevenler için en iyi Netflix dizileri listemizde bulunan yapım, kesinlikle kaçırılmaması gerekenler dizilerden birisi.

The Queen’s Gambit

 • IMDb: 8,6
 • Google: %97

   Son zamanların en fazla izlenen ve konuşulan dizilerinden birisi olan The Queen’s Gambit, Walter Tevis’in aynı isme sahip romanının bir uyarlaması olarak karşımıza çıkmakta. Küçük yaşında ailesini kaybeden Belt Harmon’un yaşamının anlatıldığı dizide, başrol koltuğunda Anya Taylor-Joy oturuyor.

   Öksüz kalan Belt Harmon, kaldığı yetiştime kurumundaki çalışanlardan birisinden satranç oynamayı öğrenir. Zamanla bir satranç dahisi olan Belt, yenilmez bir oyuncu haline gelir. Gerçek bir hikayeden esinlenildiği söylenen dizide gerçek satranç dahisi Bobby Fischer ile Belt Harmon içindeki benzerlikler dikkat çekici. Satranç ustası Dylan Loeb McClain’e göre dizinin 1958-1968 senelerını kapsayan dönemi, bunun yanı sıra Fischer’in de kariyerinin zirve noktası. İşin enteresan kısmı ise Fischer’in kadın satranç oyuncularını berbat olarak nitelendirmesi.

   Yapım yılı 2020 olmasına rağmen şimdiden en iyi Netflix dizileri içinde bulunan yapım, dönem dizisi sevenlerin de bunun bunun yanında beğenerek izleyeceği diziler içinde.

The Crown

 • IMDb: 8,7
 • Google: %94

    Netflix’in dönem dizileri içinde bulunan dizide, İngiltere’nin İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra yaşadığı zorlukları görürüz. Dünyanın büyük bir çoğunluğunu etkileyen savaşın ardından İngiltere’de de hiçbir şey eskisi gibi değildir. Büyük bir tahribatla yüz yüze kalan ülkede, her alanda yıkım yaşanmaktadır.

   Siyasi olarak da karışıklık içinde bulunan ülkede, tahta 2. Elizabeth geçer. 2. Elizabeth’in tahtta kaldığı süre boyunca yaşadıklarını anlatan The Crown, 20. Yüzyılın siyasi ve sosyal yönüne de ışık tutar. 6 sezon ve 21 bölümden bir araya gelen yapım, en iyi Netflix dizileri içinde yer alıyor.

The Haunting of Bly Manor

 • IMDb: 7,4
 • Google: %88

   Netflix’in bi hayli beğeni alan ve en fazla izlenen dizilerinden birisi olan The Haunting of Hill House’un 2. Sezonu olan The Haunting of Bly Manor’da bu kez değişik bir hikaye anlatılıyor. 1. Sezondan tanıdığımız Henry Thomas ve Kate Siegel, 2. sezonda da bizimle.

   Bir kadın mürebbiye olarak 2 kardeşe bakmak için ıssız bir İngiliz kasabasındaki malikâneye gelir. Evde kötü ruhların olduğunu ve hayaletler gördüğünü söyleyen mürebbiyenin etrafında şekilleniyor hikaye. Gerilim ve korku dizilerini seviyorsanız, Bly Malikânesi tam size göre.

Cobra Kai

 • IMDb: 8,6
 • Google: %97

   Efsane Karete Kid dizisinin devamı şeklinde olan Cobra Kai, ilk başta Youtube Premium aracılığıyla çekiliyor. 3. sezondan bu yana ise dizi Netflix’e geçiyor. IMDb’de 41 bin kişi aracılığıyla oylanan ve 8,6 puan alan dizi en iyi Netflix dizileri içinde yer alıyor.

   Karete Kid filmindeki All Valley Karate Turnuvası’ndan tam 30 yıl sonrasını anlatan Cobra Kai, Johnny ve Daniel’i tekrardan seyirci ile buluşturuyor. Her ikisi de 30 yıl önce olduklarından çok değişiklaşmışlardır. Hem olgunlaşıp, hem de başka işlerle meşgul olan ikili içindeki rekabet tekrardan kızışacak. 

Bridgerton

 • IMDb: 7,3
 • Google: %96

   Yine Netflix’in en iyi dönem dizilerinden birisiyle karşınızdayız. Özellikle kullanılan kostümlerle dikkatleri üzerine çeken dizi, dönem dizisi sevenlerden tam puan almayı başardı. İzleyiciler dizinin bi hayli etkileyici olduğunu ifade ederken oyuncuların performanları da göz doldurdu.

   Daphne Bridgerton, Bridgerton Ailesi’nin en büyük kızıdır ve gerçekten sevdiği bir adamla evlenmek ister. Birden fazla damat adayı Daphne’yle evlenmek ister fakat ağabeyi damat aylarının hepsini teker teker elemiştir. Bunun yanı sıra Leydi Whistledown aracılığıyla adı lekelenen Daphne Bridgerton ile Hastings Dükü içinde bir çekim olur.

   Kaçamak aşklar aracılığıyla heyecanın da hep en yüksek olduğu dizi ile İngiltere sosyetesini yakında zamandan tanıma şansını elde ediyoruz.

Lupin

 • IMDb: 7,6
 • Google: %95

   Geçtimiz senelerin en poplüler dizilerinden birisi olan La Casa de Papel ile yer yer benzerlikler gösteren dizi, ünlü karakter Arsen Lüpen’in yaşamından esinlenilerek çekilmiş. 1. sezonu 5 bölümden bir araya gelen dizinin, 2. sezonu merakla bekleniyor.

    Yeni bir dizi olmasına rağmen başarılı kurgusu ve oyunculuklarıyla en iyi Netflix dizileri içinde bulunan Lupin, kibar hırsız Assane Diop’un intikam öyküsünü anlatır. Assane Diop’un babası, zengin bir aile aracılığıyla büyük bir haksızlığa uğrar. Babası, işvereni aracılığıyla hırsızlık gibi son derece aşağılayacı bir suçla suçlanır. Bunu gururuna yediremeyen babası, hapishane yaşamına son verir ve Assane’yi yetim bırakır.  Assane Diop da bunu onların yanına bırakmaz ve intikam planları yapmaya başlar.

   Üstün hırsızlık kabiliyetleri ve karizmasının yardımıyla bütün bu yaşananları Pellegrini Ailesi’nin yanına bırakmamaya kararlıdır.

The Sinner

 • IMDb: 7,9
 • Google: %91

   Birinci sezonu 2017 senesinde yayına giren dizi, Netflix’in gerilim türündeki en iyi dizilerinden birisi. Her sezonunda sıradan bireylerin işledikleri cinayetleri ve bunların nedenlerini konu edinir. Merak ve heyecanın hep en yüksek noktada tutulduğu The Sinner, bu yönüyle izleyiclerden büyük beğeni aldı.

   Birinci sezonda sıradan bir anne olan Cora Elizabeth Tannetti, çocukları ve eşiyle birlikte vakit geçirmek için plaja gider. İşler buradan sonra karmaşık bir hal alır. Normal bir insan olan Cora, plaja gittikten sonra büyük bir değişime uğrar. Öfkesinin nedenini kendisi de anlayamaz. Bilinci yerinde değildir ve bu sırada bir cinayet işler. Kendine geldiğinde öldürdüğü kişiyi tanımadığını ifade eden Cora, hapse girmek zorunda kalır.

   Diğer iki sezonda da buna benzer cinayetlerin olduğu ve nedenlerinin araştırıldığı dizi, hadiselerin iç yüzünü düşünürken, zamanın nasıl geçtiğini unutturacak kadar sürükleyici.

Sherlock 

 • IMDb: 9,1
 • Google: %96

   En çok bilinen dedektif dizilerinden birisi olan Sherlock, epey yüksek bir IMDb puanına sahip. Bunun bunun yanında bi hayli büyük seyirci kitlelerine ulaşan dizi Netflix’in en fazla izlenen dizileri içinde. Yakın gelecekte 5. sezonunun yayına girmesi beklenirken, hayranları da merakla gelecek haberleri bekliyor. Birçok ögenin aynı anda olduğu dizi, bu yüzden geniş kitlelere ulaşabiliyor. Macera, gizem, aksiyon, dram gibi ögeleri içinde içinde yer alıyor.

   Olayları ve karmaşık durumlar çözme kabiliyeti ile ünlenen Sherlock Holmes, umutsuz durumlarda bile hadiselerin aydınlatılmasına büyük katkılar sağlamıştır. Hikayenin başında Sherlock, Dr. Watson ile aynı eve çıkmaya karar verir. Bunun üzerine mahallede ev tutan ikili, birlikte yaşamaya başlarlar. İşler bu andan bu yana olağanüstü bir hal almaya başlar. Mahallede birden bire gizemli cinayetler ortaya çıkmaya başlar. Bölgede çalışmalar yürüten polis ise olay çözme kabiliyetine güvendiği Sherlock’tan yardım ister ve maceralar başlar.

   Türkiye’de de bi hayli bi hayli beğeni alan ve izlenen dizilerden birisi olan Sherlock, en iyi Netflix dizileri içinde geniş kitlelere ulaşabilen yapımlar içinde.

Chilling Adventures of Sabrina

 • IMDb: 7,5
 • Google: %93

   Yarı cadı, yarı insan olan Sabrina, 16.yaş gününde tam bir cadı olabilmek için şeytanla anlaşma yapması gerekir. Sabrina tam anlamıyla cadı olduğunda ise ne yakın dostlarını, ne de çok sevdiği erkek arkadaşını bir daha göremeyecek. Bundan dolayı merasimden kaçan Sabrina, tüm cadıların hedefi haline gelir. Bu seçimi yüzünden kötü kişilerle mücadele içinde olacak olan Sabrina’nın maceraları bi hayli gerilimli.

   Yayına girmeye hazırlanırken iptal edilen diziye Netflix el uzatıyor ve dizi Netflix bünyesinde yayına giriyor. Böylelikle Netflix’in en iyi fantastik dizilerinden birisi haline geliyor.

Anne With An E

 • IMDb: 8,7
 • Google: %98

   Biraz olsun hayata olan umudunuzu arttırmak istiyorsanız en iyi Netflix dizilerinden olan Anne With An E, içinizi ısıtma garantili bir dizi. Anne ve babasının yaşamını kaybetmesiyle kimsesiz kalan Anne isimli kişiliğin hayata tutunma macerasının anlatıldğı dizide, çocuk yaştaki oyuncuların performansları göz dolduruyor. Anne’nin masum ve sevgi dolu kalbi karşısına çıkan bütün zorlukların üstesinden gelmeye yetiyor. Green Gables Kasabası’nda, yaşlı bir kadın ve onun erkek kardeşinin yanına yerleşen Anne, yeni evine ve kasabasına alışmaya çalışır. Bu zamanda bazı olumsuzluklar da karşısına çıkar.

   Netflix’in her yaştan seyirciye hitap ettiği bu dizisi, dram ağırlıklı ve bi hayli da duygu yüklü. Dram sevenlerin en iyi diziler listesinden bulunan yapım, 3 sezondan oluşuyor. Dizinin en bi hayli beğeni alan yanlarından birisi, Anne’nin sınırsız hayal gücü.

House Of Cards

 • IMDb: 8,7
 • Google: %91

   En kaliteli Netflix dizilerinden olan House Of Cards, politika içeren dizileri sevenlerin bi hayli beğendiği bir yapım. Gözünü koltuk hırsı kaplayan politikacı Francis Underwood, kendisine vadedilen dışişleri bakanlığı pozisyonuna başkası getirilince bir plan uygulamaya koyar. Demokratik Partili Francis Underwood’un planını uygulamaya çalışırken yaşadıkları bi hayli dikkat çekici.

Prison Break

 • IMDb: 8,3
 • Google: %95

   En çok bilinen dizilerden birisi olan Prison Break, tüm sezonlarının Netflix’te yayına girmesinın ardından en iyi Netflix dizileri içinde da kendine yer buluyor. FOX aracılığıyla 2005 senesinde yayına giren dizi, aksiyon ve macera sevenler için olmazsa olmazlar içinde. Efsaneleşen dizi ile alakalı replikler, üzerinden 16 sene geçmesine rağmen hala sosyal platform sitelerinde karşımıza çıkmakta. Dizinin 6.sezonunun yayınlanacağı haberlerinin çıkması üzerine takipçilerini meraklandıran yapım, haberin yalanlanmasıyla sevenlerini hayal kırıklığına uğrattı.

   En kaliteli yabancı diziler içinde bulunan Prison Break’de, Lincoln işlemediği bir suç yüzünden hapis yatmaktadır. Suçu ise başkanın kardeşini öldürmek olan Lincoln, idam cezası ile yargılanmaktadır. Kardeşini idam cezasından kurtarmak isteyen Michael, bir banka soygununa katılarak abisinin kaldığı hapishaneye girmek ister. Bu planında başarılı olan Michael’in sıradaki planı, abisi ve yardım aldığı birkaç mahkumla birlikte hapishaneden kaçmaktır.

   Aynı zamanda iyi bir mühendis olan Michael, bütün ayrıntı kısmı en ince ayrıntısına kadar düşünmüştür. Sırtına hapishanenin krokisini çizen Michael, abisini idam gününden önce kurtarmak zorundadır. Bunun için en mühimsi de o güne kadar kurguladığı planını eksiksiz uygulaması gerekmektedir.

   Toplam 5 sezon ve 92 bölümden bir araya gelen dizi, en iyi yabancı diziler içinde yer alır ve dünya çapında en fazla izlenen dizilerden biridir.

Snowpiercer

 • IMDb: 7,1
 • Google: %82

   Listemizin son sırasında en iyi Netflix dizilerinden olan Snowpiercer yer alıyor. Başarısız ve tehlikeli bir deneyin neticesinde tüm gezegen, bir buz küresine dönüşür. Küresel ısınmanın son noktaya ulaştığı bu felakette, dünya üzerindeki yaşam büyük ölçüde biter. Son bir sığınak kalmıştır. O da dünya üzerinde kesintisiz bir biçimde ileryen tren. 1001 vagonlu bu trende yolcular, bitmek tükenmek bilmeyen bir yolculuğun içindedirler.

   Sadece kar ve buzla değil, tren içindeki sınıfsal değişikliklarla da savaşan kıç taraftaki yolcular, insanca yaşamanın yollarını aramaktadırlar. Farklı ve yaratıcı konusuyla en iyi diziler içinde bulunan Snowpiercer, insanlığın vahşiliğini gözler önüne serecek.

Evet sevgili 15sey.com okurları, siz değerli okurlarımız için en iyi Netflix dizileri hangileri, Netflix dizi önerileri neler ve en fazla izlenen Netflix yapımlarını bir araya getirdik. Umarız dizi keyfinize bir miktar yardımcı olabilmişizdir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün