Tavsiyeler

En İyi Şeker Ölçüm Cihazı 2021 Tavsiyeler Yorumlar ve Markalar

En İyi Şeker Ölçüm Cihazı 2021 Tavsiyeler Yorumlar ve Markalar, arayışı içine giren okurlarımız için En İyi Şeker Ölçüm Cihazı 2021 Tavsiyeler Yorumlar ve Markalar ile alakalı en iyi olanı siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. En İyi Şeker Ölçüm Cihazı 2021 Tavsiyeler Yorumlar ve Markalar ile alakalı en fazla tercih edilenler ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

En İyi Şeker Ölçüm Cihazı 2021 Tavsiyeler Yorumlar ve Markalar

İçindekiler

En İyi Şeker Ölçüm Cihazı

Şeker hastalığı Türkiye’de en fazla rastlanan hastalıklardan birisi. Aile üyelerinden kalıtsal olarak geçmesinin bunun yanında, düzensiz ve sağlıksız beslenme sonucu bir çok insan sonradan da bu hastalıkla yüz yüze kalabiliyor. Evet yaygın olan bir hastalık olmasıyle birlikte, sonuçları da hiç açıcı değil. Bu nedenle düzenli ve sağlıklı bir beslenme şart. Sağlıklı ve yeterli beslenmeyle birlikte düzenli olarak kan şekerinizi de ölçmeniz gerekiyor. Sonuca gelecek olursak doğru şeker ölçüm sonuçları için, en iyi şeker ölçüm cihazı modellerinden birine sahip olmalısınız. İsterseniz doktorunuzun tavsiye ettiği bir cihazı medikallerden alabilirsiniz, isteğe göre de internetten alabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı aracılığıyla yayına giren verilere baktığımız zaman, 2017 senesinde Avrupa’da 32,7 milyon kişide diyabete rastlanmış ve bu oran Avrupa Birliği nüfusunun %6’sına tekabül ediyor. Bu kesinleşmiş verinin yanında, 12,8 milyon birinin de halen tanısının konulmadığı tahmin ediliyor. Türkiye’deki duruma bakacak olursak, ülkemizde de %11,9’luk bir şeker hastalığı oranıyla karşılaşıyoruz.

Zaten bu yazıyı yazmamın nedenlerinden birisi de annemin de şeker rahatsızlığı bulunması. Dayılarımda, annemin akrabalarında vs. bir çok aile üyemizde bu hastalık mevcut. İşte bu nedenten dolayı evimizde de şeker ölçüm cihazı mevcut. Evet ne kadar yaygın olan bir hastalık olduğunu anladık. Peki günlük şekerinizi ölçmeniz için en iyi şeker ölçüm cihazı hangisi, kullanıcıların şeker ölçüm cihazı önerileri neler gelin hep birlikte göz atalım!

İlginizi Çekebilir | En İyi Tansiyon Aleti

Kan Şekeri Ölçüm Cihazı Nasıl Kullanılır?

Şeker Ölçüm Cihazı Nasıl Kullanılır?

 1. İğneyi, Şeker Ölçüm Kalemine Yerleştirin

  Alacağınız şeker ölçüm cihazı büyük ihtimalle iğneli bir cihaz olacaktır. Lakin korkmayın, bu iğneyi parmağınıza batırdğınızda canınız çok fazla yanmaz. Lakin canınızın yamna durumu, iğnenin ucunu ayarlamanıza göre değişir.

 2. İğnenin Batma Uzunluğunu Ayarlayın

  Şeker ölçüm cihazlarının kalemlerinde, iğnenin batma uzunluğunu ayarlayabileceğiniz bir gösterge bulunur. Bu göstergenin değeri 1 ile 5 içinde değişmektedir. 1 değeri iğnenin uzunluğunun en az olması manasına gelmektedirken, 5 iğnenin gireceği yerin daha derin bulunacağını manasına gelmektedir.

 3. Test Şeridini Şeker Ölçüm Cihazına Yerleştirin

  Yukarıdaki adımları bitirdiktan sonra, cihaza teşt şeridini yerleştirmeniz gerekiyor. Test şeridini, cihazın şerit giriş kısmına yerleştirebilirsiniz.

 4. İğneyi Parmağınıza Doğru Götürün ve İğne Butonuna Basın

  Bu adımda yapmanız gereken ise, iğneyi yerleştirdiğiniz kalemi parmağınıza doğru götürmeniz ve ardından düğmeye basmanız. Düğmeye bastıktan sonra, iğne parmağınıza bir miktar girecektir ve birkaç damla kan akacaktır.

 5. Parmağınızdan Gelen Kanı Teş Şeridine Sürün

  Dediğimiz gibi parmağınızdan birkaç damla kan akacaktır. Akan kanı test şeridine sürmeniz lazım.

 6. Tebrikler Kan Şekerinizi Ölçtünüz!

  Test şeridine sürdüğinüz kanda bulunan şeker değerleri, şeker ölçüm cihazı aracılığıyla ekranda belirecektir.

Şeker Ölçüm Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kan şekeri bu kadar mühim bir hastalıkken alacağınız cihazda bazı özelliklere dikkat etmelisiniz.

Bunlardan ilk kan şekeri ölçüm cihazınızın markası. Alacağınız markanın çok kullanılan, çok satılan, tanınmış ve iyi bir marka olması gerekiyor. Sonuçta sağlığınız için çok mühim bir cihaz.

Ölçüm cihazınız iğneliyse, canınızı çok fazla yakmamaı, yaksa bile ölçüm için kan miktarı çok az olmalıdır.

Kan şekeri ölçüm cihazını, yaşlı insanlar kullanacaksa herhangi bir görme bozukluğuna karşı, ekranıda yazan sayılar iyi bir biçimde okunmalı.

Makinenizin doğru ölçüm yaptığından emin olun. Peki bu nasıl kontrolünü yapabilirsiniz? Şeker ölçüm cihazıyla art arda yapacağınız ölçümler neticesinde, ekranda beliren değerler farklı çıkıyorsa makinenin güvenilirliğinden şüphe edebilirsiniz.

En İyi Şeker Ölçüm Cihazı ve Öneriler

Evet sevgili okurlarımız, şeker ölçüm cihazı nasıl kullanılır ve şeker ölçüm cihazı alırken nelere dikkat edilmeli sorusuna yanıt verdik. Şimdi de kullanıcılar aracılığıyla en fazla tercih edilen kan şekeri ölçüm cihazları nelermiş bir bakalım

 • Şeker Ölçüm Cihazı Tavsiye
  • PlusMed Fast Test Seker Ölçüm Cihazı
  • VIVACHEK Vıvachec Eco Şeker Ölçüm Cihazı
  • Optima Şeker Ölçüm Cihazı
  • SD Codefree Kan Şeker Ölçüm Cihaz
  • DC Ime- Kan Şeker Ölçüm Cihazı
  • Care Plus On Call Plus Seker Ölçüm Cihazı

PlusMed Fast Test Seker Ölçüm Cihazı

seker olcum cihazi tavsiyesi

En kaliteli kan şekeri ölçüm cihazı listemizin ilk sırasında PlusMed marka bir cihaz yer alıyor. Cihazın öne çıkan özellikleri içinde, şekeri bi hayli hızlı ve kolay kullanımı yer alıyor.

Cihazı listeye koyma nedenlerimizden birisi de yüzlerce kişi aracılığıyla kullanılması. Cihazı kullanırken yukarıda dediğimiz gibi, parmak ucunuza iğneyi batırarak ölçüm yapıyorsunuz. Ardından kanı stripe sürüyorsunuz ve size ölçüm sonucunu gösteriyor.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

VIVACHEK Vıvachec Eco Şeker Ölçüm Cihazı

en iyi şeker ölçüm cihazi

Listemizin ikinci sırasında ise Vivachek marka bir cihaz yer alıyor. Yine bu şeker ölçüm cihazı da bir çok kişi aracılığıyla kullanılan bir cihaz.

Cihazın ayrıntı kısmına incelediğimizde, sonucun doğruluğunu arttırmak için bir çok teknoloji uygulanmış diyebiliriz. Striplerin içinde, daha doğru ölçüm yapılabilmesi için dengeleyici madde kullanılmış.

Diğer yandan ortam sıcaklığını neticesinde kan şekerinizin yanlış ölçülmesini engellemek adına ısıyı dengelemek için de %5 oranında ölçüm sonucunu düzenliyor.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Optima Şeker Ölçüm Cihazı

en iyi şeker ölçüm cihazı hangisi

Şeker ölçüm cihazı tavsiye listemizin 3. sırasında Optima yer alıyor. Cihazın diğer makinelere kıyasla daha iyi ayrıntı kısmının olduğunu aktarabiliriz. Öncelikle cihaz bireysel kullanım için üretilmiş. Yani evde 2 şeker hastası varsa ikisinin de farklı cihazları kullanması gerekiyor.

Eğer kan şekeri ölçüm sonuçlarını hafızada tutmanız gerekiyorsa, son 120 ölçümü hafızasında tutabiliyor. Bu şeker günlüğü tutmak isteyenler için çok iyi bir özellik. Diğer yandan cihaz 6 saniye içinde ölçüm yapabilir. Bu da artı bir özellik.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

SD Codefree Kan Şeker Ölçüm Cihaz

seker olcum cihazi en iyisi

Hafıza yönünden en iyi şeker ölçüm cihazının SD Codefree olduğunu aktarabiliriz. Çünkü son 500 şeker ölçüm sonucunu hafızasında tutabiliyor. Bu özelliklerin yanında yaptığınız ölçümlerin; 7 günlük, 14 günlük ve 30 günlük hemen hemenlarını da size belirtiyor.

Cihaz size gönderilirken, yanında 10 tane test şeridi, diğer adıyla test stribi, 10 tane lanset iğnesi ve 1 tane lanset kalemi yer alıyor.

Yukarıda dile getirdiğimiz özellikleri; yani son 500 ölçümü hafızasında tutmasını ve 7, 14, 30 günlük hemen hemen değerleri kullanılarına belirtmesi sebebiyle en iyi şeker ölçüm cihazı modellerinden birisi olduğunu aktarabiliriz.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

DC Ime- Kan Şeker Ölçüm Cihazı

seker olcum cihazi onerisi

All Time olan bu şeker ölçüm cihazı da onlarca şeker hastası aracılığıyla kullanılan bir cihaz. Yine iğneli olan cihazda ölçüm yapabilmek için, parmaklarınızdaki kanı kullanabilirsiniz.

Cihazı satın aldığınızda yanında 50 tane strip ile yani test şeridiyle size ulaşıyor. Kullanıcı yorumlarına incelediğimizde da başarılı bir cihaz olduğunu göze çarpıyor.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Care Plus On Call Plus Seker Ölçüm Cihazı

seker olcum cihazi hangisi en iyi
Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Evet sevgili okurlarımız, en iyi şeker ölçüm cihazı listemizin son ürününü inceleyip siz değerli okurlarımıza veda edeceğiz. Fiyat olarak ilk incelediğimiz modellere kıyasla biraz pahalı bir cihaz. Ama kullanıcılar üründen bi hayli tatmin.

Şeker ölçüm cihazını aldığınızda 50 tane strip ile size ulaşıyor. Diğer yandan kutudan iğne taşıma çantası da çıkıyor.

Yazımızın sonuna geldik! En kaliteli şeker ölçüm cihazı hangisi, kullanıcıların şeker ölçüm cihazı tavsiyeleri neler ve şeker ölçüm cihazı alırken nelere dikkat edilmeli sorularını yanıtladık! Umarız siz değerli okurlarımıza yararımız olmuştur.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün