Tavsiyeler

En İyi Wi-Fi Sinyal Güçlendirici 2021 Tavsiye ve Yorumlar

En İyi Wi-Fi Sinyal Güçlendirici 2021 Tavsiye ve Yorumlar, arayışı içine giren okurlarımız için En İyi Wi-Fi Sinyal Güçlendirici 2021 Tavsiye ve Yorumlar ile alakalı en iyi olanı siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. En İyi Wi-Fi Sinyal Güçlendirici 2021 Tavsiye ve Yorumlar ile alakalı en fazla tercih edilenler ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

En İyi Wi-Fi Sinyal Güçlendirici 2021 Tavsiye ve Yorumlar

İçindekiler

En kaliteli WiFi sinyal kuvvetlendirici hangisi? İçerisinde olduğumuz teknoloji çağında, internete kablosuz olarak bağlanan cihazların sayısı olağanüstü derece arttı. Aslını söylemek gerekirse bu beklenen bir gelişmediyse fakat 20-30 sene önce bu durumu birilerine açıklasaydınız sizinle en iyi ihtimalle dalge geçerlerdi. Diğer yandan bir çok uğraşın da internete taşınmasıyla birlikte, uzaktan bağlantı kurmanızı sağlayan cihazlar daha da mühim denilebilir.

Bir diğer nokta ise modemler bu bağlantıyı sağlarken, eğer dikkatli alınmadılarsa evin veya ofisin her tarafına internet bağlantısını beklenen ölçüde iletmiyor. Sinyallerin stabil biçimde geçmesine engel olan duvarlar, kapılar, koridorlar ise modemlerin performansını düşürüyor. İşte bu noktada WiFi sinyal kuvvetlendirici olarak adlandırılan cihazlar devreye giriyor ve sizi kurtarıyor diyebiliriz.

WiFi Sinyal Güçlendirici Nasıl Çalışır? Nasıl Kullanılmalı?

WiFi sinyal kuvvetlendiricilerin ana görevi yukarıda da dediğimiz gibi modemden gelen sinyalleri alarak, tekrardan internet isteyen cihaza iletmektir. Lakin sinyal kuvvetlendiriciler modemden aldığı internetin hızını bir miktar düşürebiliyor. Yani sizin modeminiz, size 300 Mbps’e kadar internet iletiyorsa sinyal kuvvetlendiricilerde bu değer düşüyor diyebiliriz.

Peki nasıl kullanmalısınız? İlk olarak yapmanız gereken, WiFi sinyal kuvvetlendiriciyi, modem ile interneti iletmek istediğiniz en uzak noktanın ortasına kurmaktır. Bu yapmanız gereken en mühim iştir diyebiliriz. Sonuçta yine modemden uzak bir noktaya bu aygıtları yerleştirirseniz istediğiniz performansı alamayacaksınız.

WİFi sinyal kuvvetlendiricilerin bir de kurulumu yapılması gerekiyor. Bunun en basit yolu ise modeminiz ve sinyal kuvvetlendiriciyi WPS ile bağlamanız. Kurulumu yaparken modem ve sinyal kuvvetlendirici üzerinde bulunan WPS butonlarına basarak eşleşmeyi sağlayabiliyorsunuz. Gördüğünüz üzere kullanımı ve kurulumu bi hayli basit.

En İyi WiFi Sinyal Güçlendirici

Evet WiFi sinyal kuvvetlendiriciler ile ilgili bilmeniz gereken her noktayı siz değerli okurlarımıza aktardığımızı düşünüyoruz. Şimdi de en iyi WiFi sinyal kuvvetlendirici hangisi, en fazla yorum alan modeller nelermiş, bir bakalım.

  • En İyi WiFİ Sinyal Güçlendirici ve Önerisi
    • Xiaomi Mi Wifi Pro Sinyal Yakınlaştırıcı

Yukarıdaki listede de gördüğünüz üzere 4 farklı ürünü araştırmaya koyulduk. Lakin en iyi WiFi sinyal kuvvetlendirici modelinin Xiaomi Mi WiFi Pro olduğunu düşünüyoruz. Gelin neden iyi bir bakalım!

Xiaomi Mi Wifi Pro Sinyal Yakınlaştırıcı

en iyi wifi sinyal guclendiri

En kaliteli WiFi sinyal kuvvetlendirici listemizin, en iyisi olduğunu düşündüğümüz Mi WiFi proyu inceleyeceğiz. Zaten araştırmaya koyuldukten sonra, büyük ihtimalle bu modeli alacaksınız. Çünkü yüz binlerce birinin satın aldığı ve tatmin kaldığı bir sinyal kuvvetlendirici. Gelin şimdi gözlemleyelim, performansı ve özellikleri nasıl?

Kutuyu açtığınızda, karşınıza yalnızca sinyal kuvvetlendirici çıkıyor. Birde kullanma kılavuzu yer alıyor.

Cihazı kutusundan çıkardığınızda yapmanız geren ilk şey, cihazı bir prize bağlamak. Cihazı prize taktıktan sonra, cihazın üst bölümünde turuncu bir ışık yanıyor. Bu ışık, cihazın internete bağlanmak için hazır olduğu manasına geliyor.

Ardından telefonunuza, Xiaomi’nin Mi Home uygulamasını telefonunuza indireceksiniz. Ardından uygulama aracılığıyla, kuvvetlendiriciyi modeminize bağlıyorsunuz ve turuncu yanan ışık maviye dönüyor.

Performansına incelediğimizde hemen hemen herkesin derdine derman olduğunu göze çarpıyor. İster 2 katlı bir evde oturun ister 3 katlı, cihaz ciddi anlamda iyi performans gösteriyor. Yani modeminizin yanındayken aldığınız internet hızını, sinyal kuvvetlendiriciyi kullandığınızda, uzak odalardan bile alabilirsiniz.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Aslını söylemek gerekirse daha fazla ürünü inceleyecektik fakat piyasadaki en iyi WiFi sinyal kuvvetlendiricinin, Xiaomi Mi WiFi Pro olduğuna biz ikna olduk. Siz de ufak bir araştırmadan sonra ikna olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün