Bilgi

Enflasyon farkı memur maaşı zammı 2021 belli oldu! Memura fark emekliye çifte zam!

Enflasyon farkı memur maaşı zammı 2021 belirlendi! Memura fark emekliye çifte zam!, arayışı içine giren okurlarımız için Enflasyon farkı memur maaşı zammı 2021 belirlendi! Memura fark emekliye çifte zam! ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Enflasyon farkı memur maaşı zammı 2021 belirlendi! Memura fark emekliye çifte zam! sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Enflasyon farkı memur maaşı zammı 2021 belirlendi! Memura fark emekliye çifte zam!

Emekli ve memurların beklediği enflasyon sayıları bilgisi verildi. Temmuz ayında maaş zammı alacak olan memur ve emekliler enflasyon farkının ne kadar bulunacağını düşünüyordu. Mayıs ayı enflasyon sayılarının açıklanması ile birlikte şu an için milyonlarca memur ve emeklinin fark alacağı yaşandı. Peki enflasyon farkı memur maaşı zammı ne zaman netleşecek? Memurlar enflasyon farkı ne kadar alacak?

Temmuz ayı memur maaş zammı için heyecan dorukta nokta milyonlarca memur ve emekli yılda 2 defa Ocak ve Temmuz aylarında zam alıyor. Toplu anlaşmaye göre memur ve memur emeklilerinin zammı 2 yılda bir tespit edilirken bunun yanı sıra 6 aylık enflasyon sayıları tespit edilen sayıların üzerinde çıkması halinde aradaki fark maaşlara zam olarak yansıyor. SSK ve BAĞ-KUR emeklileri ise direk enflasyon endeksli olarak maaş zammı alıyor. Yani Ocak ve Temmuz dönemlerinde geri dönük 6 aylık enflasyon rakamı BAĞ-KUR ve SSK emekli maaşlarını yakında zamandan ilgilendiriyor. Toplu anlaşma ise SSK ve BAĞ-KUR emeklisi için geçerli olmuyor. Peki temmuz ayı enflasyon farkı ne kadar oldu? Enflasyon farkı memur maaş zammı 2021 belirlendi mu?

enflasyon-farki-memur-maasi-zammi-2021-belli-oldu-memura-fark

OCAKTA YÜKSEK ZAM GELMİŞTİ

Ocak 2020 itibariyle SSK ve BAĞ-KUR emeklisi vatandaşlar 6 aylık enflasyon farkına göre %8 36 zam almıştı. Memur ve memur emeklileri ise Toplu anlaşma gereği 2020’nin ikinci 6 ayı için yüzde 4 zam almıştı. Lakin 2020 senesinin ikinci yarısında enflasyon farkı 8.36 çıkınca memur ve memur emeklileri için ise yüzde 4.36’lık bir fark oluşmuştu. Ocakta yüzde üç Toplu anlaşma artışı yapılan memur ve memur emeklileri yüzde 4.36 enflasyon farkı ile birlikte yüzde 7.36 zam almıştı.

enflasyon-farki-memur-maasi-zammi-2021-belli-oldu-memura-fark-emekliye-cifte-zam-2

2021 MAYIS AYI ENFLASYON RAKAMLARI AÇIKLANDI

2 Haziran’da başladı! Taşıt, konut, ihtiyaç kredisinde faiz oranları dibe vurdu

Türkiye İstatistik Kurumu aracılığıyla 2021 mayıs ayı enflasyon sayıları dün bilgisi verildi. Memur ve emekliler için kritik verilerden birisi olan mayıs ayı enflasyon sayıları yüzde 0.89 çıktı. Ocak ayında yüzde 1.68 yüzde Şubat ayında yüzde 0.91 Mart ayında yüzde 1.08 ve nisan ayında Yüzde 1.68 Altan enflasyon Mayıs ayında yüzde 0.89 olarak gerçekleşti. Haziran ayı enflasyon sayılarının da belli olması ile birlikte 2021 Temmuz enflasyon farkı ortaya çıkacak. Memur ve emekliler toplu anlaşmadan Doğan haklarının yanında bu farkı da maaş zammı olarak alacak. SSK ve BAĞ-KUR emeklileri için ise doğrudan enflasyon farkı etkili olacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün