Biyografi

Engin Günaydın Kimdir? Evi Nerede?

Engin Günaydın Kimdir? – Engin Günaydın Evi Nerede? – Engin Günaydın Nereli?

Engin Günaydın kimdir?, Engin Günaydın kaç yaşında?, Engin Günaydın evi nerede?, Engin Günaydın nerelidir? Engin Günaydın ev adresi?, Engin Günaydın kaç yaşında?, Engin Günaydın nerede oturuyor?, Engin Günaydın nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Engin Günaydın hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 29.Ocak.1972 senesinde doğan Engin Günaydın şu an için 49 yaşında ve Kova burcundandır. Engin Günaydın doğum yeri ise Tokat olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Tiyatro OyuncusuDizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Engin Günaydın Kimdir?, evi nerede?

1972 doğumlu ünlü tiyatro oyuncusu. “Bir Demet Tiyatro“da zabıta İrfan kişiliği ile kendisini seyircilere sevdirmiş fakat şüphesiz büyük çıkışını “Avrupa Yakası“nda Burhan Altıntop karakteri ile yakalamıştır.

Engin Günaydın, 29 Ocak 1972’de Tokat‘da dünyaya geldi.

Lisede, her sene yapılan okullar arası tiyatro müsabakasında aldığı ödül sonrası, jüri üyelerinin Günaydın’ı konservatuara gitmesi yönündeki ısrarlarıyla oyunculuk yaşamının ilk tohumları atılmış oldu.

Hacettepe ÜniversitesiKonservatuar bölümüne girdi. 1992 senesinde, okulun 2. senesinde Mimar Sinan Üniversitesi konservatuar bölümüne geçiş yapmasıyla İstanbul‘a geldi.

İstanbul’a ilk geldiğimde gözümde çok korkutucuydu. Uzun süre evden çıkamadım. Korkuyla alakalı değil ama çıkmak istemiyordum. Sonra geze geze, sevgilin ola ola alışıyorsun ve öğreniyorsun İstanbul’u. Benim en büyük mücadelem burada, evimi aramak oldu. Burası bana ait diyemedim hiç. 14 senedir burada yaşıyorum, 12. evim.

1997 senesinde, “Otogargara“nın setinde gülünçlik yaparken, şans eseri aldığı teklifle “Bir Demet Tiyatro” dizisinde rol alma şansı yakaladı. Uzunca bir süre, seyircilerin izlemekten zevk aldığı, birden çok eleştirmen tarafından da bi hayli beğeni alan zabıta İrfan kişiliğini canlandırdı. 2001‘de Zeki Demirkubuz‘un yönettiği “Yazgı” filminde Necati rolündeydi.

2003 senesinde “Hadi Uç Bakalım” ve “Alacakaranlık” dizilerinde oynadı. 2004 senesinde Okan Bayülgen‘in şov programı olan Zaga ekibine girdi. Aynı sene “Size Baba Diyebilir miyim?” adlı dizide rol almasının bunun yanında, “Yazı Tura” filminde Sencer kişiliğini canlandırıyordu.

Tolga Çevik, Erkan Can, Settar Tanrıöğen çocuk sahibi ve üçüde bunun çok güzel bir duygu olduğunu söylüyor. Ben çocuk istemiyorum. Tamamıyla o dünyaya girmek demek, çalışmamak demek. Tiyatronun çöküşü beni çok üzüyor ve ben ölmeden tiyatroyu düzeltmek istiyorum. ‘Hücreler’ benim en göz alıcı projem olacak. Tiyatro dünyasını canlandırmak benim gizli hedefim. Sinemayla alakalı çalışmalar yapmam lazım. 45-50 yaşına kadar çalışmam gerek. Anneme de söz etmiştik bundan. O da ’15 yaşına geri döndün. Yaş olarak büyümüyorsun, küçülüyorsun’ diyor.

2005 senesinde, Gülse Birsel‘in kendisini farketmesiyle, asıl çıkışını yapacağı “Avrupa Yakası” dizisi ekibine katıldı. Peker Açıkalın ve Günaydın’ın diziye katılmasından sonra katlanarak artan reytingler, birden çok sinema eleştirmeninin şu soruyu sormasına sebep oluyordu: “Avrupa Yakası” mı bu ikiliyi ünlü etmişti, yoksa onlar mı diziyi?

Şu sıralar “O hikayedeki mal benim” adlı stand up şovu sahneleniyor. İstanbul Plus dergisinin Temmuz 2006 sayısına verdiği röpörtajda; Boğazda dolaşmayı, ormanda yürüyüş yapmayı, kişilikli binalara bakmayı, denizi yakında zamandan yada uzaktan seyretmeyi, Cihangir’de Symrna ve Porte’de yemek yemeyi sevdiğini söylüyor.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu