Biyografi

Erdal Aksünger Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Erdal Aksünger kimdir?, Erdal Aksünger kaç yaşında?, Erdal Aksünger evi nerede?, Erdal Aksünger nerelidir? Erdal Aksünger ev adresi?, Erdal Aksünger kaç yaşında?, Erdal Aksünger nerede oturuyor?, Erdal Aksünger nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Erdal Aksünger hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 08.Ekim.1968 senesinde doğan Erdal Aksünger şu an için 53 yaşında ve Terazi burcundandır. Erdal Aksünger doğum yeri ise Çayırlı, Erzincan olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Siyasetçi olarak devam ettirmektedir.

Erdal Aksünger Kimdir? – Erdal Aksünger Evi Nerede? – Erdal Aksünger Nerede Oturuyor?

Erdal Aksünger Kimdir?, evi nerede?

CHP Genel Başkan Yardımcısı

Erdal Aksünger, 8 Ekim 1968 tarihinde Erzincan’ın Çayırlı beldesinde doğmuştur. Babasının adı Ali, annesinin adı Elif’tir. 1970 senesinde işçi olan babasının mesleği gereği İstanbul’a göç ettiler. Erdal Aksünger, sırasıyla Malatya Hekimhan, İskenderun ve İstanbul ‘ da olmak üzere ilkokulu üç ayrı okulda okumuştur. Ortaokul eğitimini İstanbul Güngören ilkokulunda tamamlamış, bu senelerda futbol oynamaya başlamıştır. Lise eğitimini İstanbul Bağcılar Lisesi’nde tamamlamıştır. Erdal Aksünger, aile geleneğinin dışına çıkarak, ticari hayatına ilk adımını lise ikinci sınıf öğrencisiyken bakkal dükkânı açarak atmıştır.

Liseyi bitirmesinin sonrasında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nü kazanmıştır. 3’üncü sınıftan beri okulu bırakıp Profesyonel futbol hayatına devam eden Erdal Aksünger, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. Üniversite senelerında ticaret hayatına devam eden Erdal Aksünger, üç arkadaşıyla birlikte Hollanda‘nın Kophke Tedarik Firması’nın Türkiye mümessilliğini yapmıştır

Erdal Aksünger, işinde uzman olarak futbol oynadı. Hollanda Kophke Tedarik Firmasının Türkiye Mümessilliğinin kurucusu ve ortağı oldu. Yabancılara gayrimenkul danışmanlığı yapan gayrimenkul yatırım şirketini, Genel Müdürü olduğu Gama Bilgisayar Ticaret Ltd. Şirketini ve İstanbul’da Multitec AŞ’yi kurdu. Aidata Bilgisayar Sistemleri Ticaret ve Sanayi AŞ’nin ortağı oldu.

Erdal Aksünger, 1992 senesinde İzmir’e yerleşmiştir. 1993 senesinde İzmir ‘de gayrimenkul yatırım şirketi kurmuş ve yabancı firmalara yatırım danışmanlığı yapmıştır. İki yıl sonunda bilişim sektörüne adım atmış, Gama Bilgisayar Ticaret Limitet Şirketi’ni kurmuştur. İstanbul, İzmir ve Denizli de faaliyet gösteren Gama Bilgisayar, Philips ve Siemens gibi dünya devlerinin Türkiye sevkiyatını yapmaktadır.

2004 senesinde İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeliği, 2005 senesinde İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyeliği, 2007 senesinde Anadolu Birliği Genel Başkan Yardımcılığı ve 2008 senesinde Bilim ve Sanat Eğitim Vakfı (BİLSES) Başkanlığı görevlerinde bulundu. Göztepe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

2006 senesinde Aidata Bilgisayar Sistemleri Ticaret ve Sanayi A.S.’ye ortak olmuş ve aynı yıl İstanbul ‘da Multitec A.Ş. ‘yi kurmuştur.

Erdal Aksünger, 12 Haziran 2011 tarihinde yapılan 24. Dönem TBMM. Seçimlerinde İzmir’den CHP milletvekili seçildi. 17-25 Aralık 2013 yolsuzluk ve rüşvet soruşturması sonrasında, Dört bakan hakkındaki yolsuzluk ve rüşvet iddialarını araştırmak için TBMM’de kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu üyesi ve Komisyonun Parti sözcülüğü görevinde de bulundu.

Avrupa Gazeteciler Derneği tarafından 2012 Yılı’nın En İyileri Ödül Töreninde, ve 2014 Yılı Telekomcular Derneği Ödül Töreninde Yılın Siyasetçisi Ödülüne layık görüldü.

Erdal Aksünger, Betül Hanım ile evlidir ve bir kızı, bir oğlu mevcuttur.

16-17 Ocak 2016 tarihleri içerisinde yapılan CHP‘nin 35. Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi’ne seçildi. Parti politikalarının uygulamasında en üst parti organı olarak çalışacak Merkez Yönetim Kurulu (MYK) kullanıcı hesabıne getirilerek, Genel Başkan Yardımcısı oldu
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün