Biyografi

Erdem Moralıoğlu Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Erdem Moralıoğlu kimdir?, Erdem Moralıoğlu kaç yaşında?, Erdem Moralıoğlu evi nerede?, Erdem Moralıoğlu nerelidir? Erdem Moralıoğlu ev adresi?, Erdem Moralıoğlu kaç yaşında?, Erdem Moralıoğlu nerede oturuyor?, Erdem Moralıoğlu nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Erdem Moralıoğlu hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1977 senesinde doğan Erdem Moralıoğlu şu an için 44 yaşında ve burcundandır. Erdem Moralıoğlu doğum yeri ise Montreal, Kanada olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Tasarımcı olarak devam ettirmektedir.

Erdem Moralıoğlu Kimdir? – Erdem Moralıoğlu Evi Nerede? – Erdem Moralıoğlu Nerede Oturuyor?

Erdem Moralıoğlu Kimdir?, evi nerede?

Moda tasarımcısı

Erdem Moralıoğlu, 1977 senesinde Kanada’da İngiliz bir anne ile Türk bir babanın oğlu olarak Montreal‘de doğmuştur. Sara adında ikiz kız kardeşi mevcuttur. Erdem Moralıoğlu’nın kimya mühendisi olan babası 30’lu yaşlarda iken Kanada’ya göç etmiştir. Baba tarafından aslen Antakya‘lıdır. Türkiye’de hiç yaşamadığını söyleyen Erdem Moralıoğlu fakat, babasını ziyaret etmek için sık sık Antakya ve İstanbul‘a geldiğini aktarmıştır. Montreal ve Birmingham’de büyüyen Moralıoğlu lisans derecesini Ryerson Üniversitesi‘nde moda üzerine yaptı. Daha sonra moda tasarımcısı Vivienne Westwood’un yanında staj yapmıştır.

Erdem Moralıoğlu’nun modayla olan ilişkisi ise 6 yaşında iken, ikiz kız kardeşinin bebeklerine elbise dikmesiyle başlamış. Sekiz yaşındayken televizyonda tanınmış modacı Karl Lagerfeld’in defilesini seyredip büyülenen Erdem, ‘’Hangi mesleği yapmak istiyorsun?’’ diye soranlara da son derece kararlı bir halde, yalnızca modacı olmak istediğini söylüyormuş.

Erdem Moralıoğlu, 2000 senesinde Londra‘ya taşınarak Royal College of Art‘da moda üzerine eğitim gördü. 2003 senesinde buradan yüksek lisans derecesini alan Moralıoğlu, New York‘a taşınıp Diane von Furstenberg ile çalıştı ve 2005’te tekrar Londra‘ya taşınarak markasını kurdu. İlk kapsül koleksiyonundaki başarısından ötürü 100 bin İngiliz sterlini değerindeki ‘ British Fashion Fringe’ ödülünün sahibi oldu. 2008 senesinde ise İngiliz Moda Konseyi tarafından verilen Fashion Forward ödülünü kazanmıştır. 2010 senesinde ise İngiliz Moda Konseyi ve Vogue İngiltere ile ortak gerçekleştirilen Vogue tasarımcı moda fonunda Erdem markasına 200 bin sterlin değerinde bir ödül kazandırmıştır.

2014 senesinde da British Fashion Council’in gerçekleştirdiği İngiliz Moda Konseyi Ödülleri gecesinde, ‘Yılın Tasarımcısı’ ödülüne layık görüldü. 2015 senesinde “Yılın Ödülleri’ töreninde ‘Yılın Adamı’ seçildi.

Moralıoğlu’nun tasarımları Los Angeles, Londra, New York ve Riyad‘da satılan Erdem Moralıoğlu, pazarlardan, eski fotoğraflardan, İsmail MerchantJames Ivory filmlerinden ilham almaktadır. Kıyafetlerini giyenler içerisinde Diana Ross, Michelle Obama, Kate Middleton, Keira Knightley, Sarah Jessica Parker, Sienna Miller, Lara Stone, Marion Cotillard, Michelle Williams, Julianne Moore, Anne Hathaway, Emma Stone, Claudia Schiffer, İngiltere eski başbakanıGordon Brown‘un eşi Sarah Brown, David Cameron‘un eşi Samantha Cameron mevcuttur.

Erdem Moralıoğlu, 2003 senesinden beri erkek arkadaşı mimar Philip Joseph ile beraber yaşamaktadır.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün