Bilgi

Erdoğan’dan Önemli Açıklama! Kanal İstanbul’un Temeli Haziran Ayında Atılacak

Erdoğan’dan Önemli Açıklama! Kanal İstanbul’un Temeli Haziran Ayında Atılacak, arayışı içine giren okurlarımız için Erdoğan’dan Önemli Açıklama! Kanal İstanbul’un Temeli Haziran Ayında Atılacak ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Erdoğan’dan Önemli Açıklama! Kanal İstanbul’un Temeli Haziran Ayında Atılacak sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Erdoğan’dan Önemli Açıklama! Kanal İstanbul’un Temeli Haziran Ayında Atılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’un fethinin 568. yıldönümünde 587 metre olan yüksekliği ile Avrupa’nın en yüksek temeli olan Çamlıca Kulesi’nin açılışını gerçekleştirdi ve mühim açıklamalarda bulundu. Haziran ayının son haftasında Kanal İstanbul’un temelini atacaklarını ifade eden Erdoğan, Kanal İstanbul’un üzerinde 6 köprü görüleceğini ve bunun etrafında iki şehir inşa edileceğini dile getirdi. Bu iki şehir ile birlikte ise İstanbul’un bambaşka bulunacağı Cumhurbaşkanı aracılığıyla belirtildi.

Sıfır Araç Zammı 1 Haziran Sıfır Otomobil fiyat aralıkları zamlandı! İşte Zamlı araç fiyat aralıkları

Sıfır Araç Zammı 1 Haziran Sıfır Otomobil fiyat aralıkları zamlandı! İşte Zamlı araç fiyat aralıkları

Fatih Sultan Mehmet aracılığıyla İstanbul’un fethedilişinin 586. senesinde mega kentin çok mühim bir yapıveyaha kavuştuğu belirtildi. 2018 senesinde yapımına başlanan ve 587 metrelik yüksekliği ile Avrupa’nın zirvesi olan Çamlıca Kulesi’nin açılışı Erdoğan aracılığıyla yapıldı.

Erdoğan yapmış olduğu konuşmada şehre yeni bir güzellik katacağına inandığı ve şehrin mühim bir sembolü olan Çamlıca verici tesisinin resmen hizmete açılmak üzere bir arada olduklarını dile getirdi. Konu ile alakalı olarak hayırlı uğurlu olmasını dilediğini ifade eden Recep Tayyip Erdoğan, dün Taksim Camii’nin açılışını gerçekleştirdiklerini bugün ise buranın açılışını yaptıklarını açıkladı.

Önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı, proje üzerinde Binali Yıldırım ile uzun süre durup hayata geçirmiş olduklarını dile getirdi. Yaklaşık olarak 100 radyonun buradan ortak yayın yapmasının da ayrı bir başarı olduğu belirtildi. Çamlıca’da görüntü kirliliğine iletişim yayını faaliyetinde son verildiği de söylenildi ve bu durumun başka illerde de planlandığı haberi kamuoyu ile paylaşıldı. Bunun bunun yanında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kimin çevreci olduğunun ortada olduğunu dile getirdi ve AK Parti’nin çevre kirliliğinin ispatını yatırımlar ile ortaya koyan bir parti olduğunu kelimelerine ekledi.

İstanbul’un güzel coğrafyanın kalbi konumunda olduğunu ifade eden Erdoğan, Anadolu’da yaşayan her insanın burası ile bire irtibatı olduğunu da dile getirdi. İstanbul’un 81 ilin bayraktarlığını yapan bir şehir olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı, nüfusunun ülkenin beşte biri olduğunu da dile getirdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün