Biyografi

Ergun Babahan Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Ergun Babahan kimdir?, Ergun Babahan kaç yaşında?, Ergun Babahan evi nerede?, Ergun Babahan nerelidir? Ergun Babahan ev adresi?, Ergun Babahan kaç yaşında?, Ergun Babahan nerede oturuyor?, Ergun Babahan nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Ergun Babahan hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1960 senesinde doğan Ergun Babahan şu an için 61 yaşında ve burcundandır. Ergun Babahan doğum yeri ise İzmir olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Gazeteci olarak devam ettirmektedir.

Ergun Babahan Kimdir? – Ergun Babahan Evi Nerede? – Ergun Babahan Nerede Oturuyor?

Ergun Babahan Kimdir?, evi nerede?

Ergun Babahan, 1960 senesinde İzmir’de doğmuştur. ilkokul, ortaokul ve liseyi İzmir’de bitirdiktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Ardından Amerika’da Stanford Üniversitesi ve Maryland Üniversitesi, College Park’ta eğitim gördü.

İzmir’de Yeni Asır gazetesinde gazeteciliğe başladı. Daha sonra Sabah Gazetesinde yazı işleri müdürlüğü ve genel yayın yönetmen yardımcılığı yaptı. Yeni Binyıl gazetesinde genel yayın yönetmenliği yaptı. 2002 senesinde Akşam Gazetesinde Ankara Temsilciliği görevinde bulundu. Ve 2002 senesinde tekrar Sabah Gazetesi’nde çalışmaya başlayarak genel yayın yönetmenliğini üstlendi. 31 Aralık 2008 tarihinde Sabah Gazetesi’nden istifa etti.

Ergun Babahan, 2009 senesinde Star Gazetesinde köşe yazarlığı yapmaya başladı. 2011 genel seçimleri öncesinde Devlet Bahçeli aleyhine yazdığı yazı yüzünden yüzlerce Ülkücü tarafından Star gazetesi binası önünde protesto edildi.

2012 senesinde Sosyal paylaşım platformu Twitter’da Fethullah Gülen ve Cemaate yönelik yazdığı mesajları yüzünden Star Gazetesi’ndeki işine son verildi. 2014 senesinde sahibi Akın İpek olan Millet Gazetesinin kurulması ile birlikte orada işe başlayarak köşe yazarlığına devam etti.

26 Ağustos 2016 tarihinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Şavşat’tan Artvin‘e giderken dağlık bölgede yapılan silahlı saldırıdan sonra “Faşizme destek veren herkes bedelini ödeyecektir. Buna Kılıçdaroğlu da dahil. Bu halen başlangıç!” diye attığı tweet büyük tepki topladı. Mesaj sonrası Babahan hakkında gözaltı kararı alındı.

Ergun Babahan, 1988 senesinde gazeteci ve televizyoncu Sunay Babahan ile evlendi. Mehmet adında oğlu ve Ayşe adında bir kızı mevcuttur.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün