Biyografi

Erkan Yeşilova Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Erkan Yeşilova kimdir?, Erkan Yeşilova kaç yaşında?, Erkan Yeşilova evi nerede?, Erkan Yeşilova nerelidir? Erkan Yeşilova ev adresi?, Erkan Yeşilova kaç yaşında?, Erkan Yeşilova nerede oturuyor?, Erkan Yeşilova nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Erkan Yeşilova hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 19.Mart.1982 senesinde doğan Erkan Yeşilova şu an için 39 yaşında ve Balık burcundandır. Erkan Yeşilova doğum yeri ise Sarıkamış, Kars olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Sporcu olarak devam ettirmektedir.

Erkan Yeşilova Kimdir? – Erkan Yeşilova Evi Nerede? – Erkan Yeşilova Nerede Oturuyor?

Erkan Yeşilova Kimdir?, evi nerede?

Erkan Yeşilova, 2018 senesinde yapılacak olan başkan seçimlerinde Türkiye Kayak Federasyonu Başkanlığına aday olmuştur.

Erkan Yeşilova, 19 Mart 1982Kars Sarıkamış’ta doğmuştur. Bursa’da ikamet etmektedir. Kendisi gibi Kayak Ve Snowboard Öğretmeni olan babasının adı Alaaddin Yeşilova’dır. Bursa Erkek Lisesinden mezun oldu. 2001 senesinde başladığı Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Bölümünden 2007 senesinde mezun oldu.

Erkan Yeşilova 5 yaşında kayağa başladı ve 11 yaşında “Milli Takım”a çağrıldı. 12 yaşında ilk Milli formayı giydi. Bu güne kadar 159 kere Türkiye’yi temsil etti. 9 kere Uluslararası yarışmalarda kürsüye çıktı. 8 kere Slalom derecesine Türkiye şampiyonu oldu. 3 kere Dünya Şampiyonasına katıldı. Türkiye Şampiyonalarında sayısız başarıları var. 3 Üniversite, 1 de Yaz Olimpiyatlarına katıldı. 3 kere Çim kayağı Türkiye şampiyonu ve Dünya gençler 13. sü oldu. Kariyerinde bir de cable wakeboard Türkiye Şampiyonluğu bulunmaktadır.

Snowboard, tenis ve kayak antrenörü ve bunun bunun yanında kayak öğretmenliği yapmaktadır.

Erkan Yeşilova, 2006 senesinde Erkan Hoca Kayak Okulu’nu açmıştır. Erkan Yeşilova bunun yanında Türkiye Kayak Fedrasyonu Alt Disiplin Milli Takımlar Direktörlüğü yapmıştır.

4 yıl, FIS (Uluslar Arası Kayak Federasyonu) Avrupa’da eğitim bursunu kazandı, 1 yıl VISA team de yer aldı.

Dağ Grup Spor, Eğlence ve Turizm A.Ş Yönetim Kurulu Başkanıdır. Bünyesinde bulunan, B16SK, S36SK,B35SK kulüplerinin yönetim kurullarında aktif görev almaktadır.

Bursa 16 Gençlik ve Spor Kulubü Yönetim Kurulu Başkanı olan Erkan Yeşilova, 2009 senesinden beri Uludağ’da Grand Yazıcı Snowboard ve Kayak Okulu işletmeciğini yapmaktadır. Bunun bunun yanında Funky Park & Bowling Eğlence Merkezleri işletmeciliğini de üstlenmiştir.

Mayıs 2014 ayında Türkiye Kayak Federasyonu Milli Takımlar Teknik Direktörü görevine getirildi, 2 sezon görev yaptı.

Erkan Yeşilova, 2018 senesinde yapılacak olan başkan seçimlerinde Türkiye Kayak Federasyonu Başkanlığına aday olmuştur.

İlgilendiği Sporlar :
Kayak
Tenis
Wakeboarding
Grasski
Snowboarding

ERKAN YEŞİLOVA NELER YAPACAK? .
.

Bütün sporcuları yakinen takip etmekteyim. 2016 dünya klasmanında 943. sırada bulunan sporcumuz bir sene içinde 1364. sıraya gerilemiştir. Küçük bütçelere sahip olan diğer ülke sporcuları ileriye giderken, büyük bir bütçeye sahip olan ülkemiz sporcularının gerilemesi beni derinden üzmüştür.

Göreve geldiğimiz takdirde;
• Yönetimde her bölgeye eşit temsil hakkı verecek ve her bölgenin derdini, görüşlerini, önerilerini ya da projelerini o yörenin temsilcilerinden dinleyeceğiz.
• Tamamen sporsal odaklı bir sistem geliştirerek; tesis, turizm, ihale ve ticaret ile alakalı alanları bünyemizden çıkarıp, spor ve sporculara odaklanacak bir sistem oluşturacağız.
• Camiamızın adresini dahi bilmediği ve içine çok ciddi bütçelerin harcanıp ciddi kiraların ödendiği; İstanbul ofisini kapatarak ciddi tasarruf yapacağız.
• Ankara ofisini geliştirip bütün operasyonları tek ama kuvvetli bir yapıdan yönetip, amaç dışı personel kullanımını da engelleyerek bütçemizi koruyacağız. .
• Spor dışı amaçları olan seyahat, konaklama ve restorant masraflarını ortadan kaldıracağız. .
• Ülke ekonomisini sarsacak tesisleşme politikasından kurtulup var olan kayak merkezlerimizin güçlendirilmesi ile alakalı politikalar sergileyeceğiz. .
• Kayak merkezlerinde kullanılmayan, atıl kalmış ya da gereksiz bir halde yerleştirilmiş bütün materyalleri ülke kayağına hizmet verebilecek noktalara taşıyarak ölü yatırımların canlanmasını sağlayacağız. .
• Çok ciddi bütçelere kurulan ama Türk kayağına hiçbir faydası olmayan kayak bakım merkezini daha kullanılır bir hale getirip ülke ekonomisine kazandıracağız.
• Yüksek sayılarla ülkemize getirilen yabancı antrenörlerin ülkemizdeki hüsranlarını seyretmek yerine; gençlerimizin eğitiminde yabancı antrenörleri tercih ederek eğitim programlarını başarı ile bitiren gençlerimizi Milli Takımlar’ımızın başına getireceğiz ve sporcularımıza daha verimli olabilecek bireyleri yetiştirmiş yer alacağız. Kendi insanımıza yatırım yaparak uzun ve sürdürülebilinir bir grafik yakalayacağız. .
• Sporsal anlamda kısa-orta-uzun vadeli projelerimizle Türk kayağının daha güzel yerlere gelmesini sağlayacağız. .
• Ülkenin her kayak yapılan merkezinde kayak okulları kuracağız. Kurmakla yetinmeyip, her anlamda takiplerini ve denetimlerini sağlayarak randımanlı bir halde çalışmalarını sağlayacağız. Sporcu havuzumuzu olabilecek mertebe genişleteceğiz. .
• Sporcu kalitemiz ve düzeymiz yeterli düzeylere geldikten sonra, ülkedeki yarışma takvimlerini revize edeceğiz.
• Bünyemizde bulunan bütün yarışları kayıtsız şartsız ücretsiz yaparak ülke ekonomimize ve federasyon bütçemize katkı
sağlayacağız. Hem devletimizin olanaklarının kullanıldığı hem de devletimize faturalandırıldığı ve birilerinin bu
yolla zengin olduğu sistemi sonlandırıp yarışlarımızı kendi öz kaynaklarımız ile ücretsiz yapacağız.
• Gereksiz olan ve ülke kayağına katkısı olmadığı gibi yalnızca zarar veren yarışma sistemini değiştirip,
buradan arttıracağımız bütçe ile bölge takımlarına katkı sağlayacağız.
• Her geçen gün dünya platformunda kan kaybeden Türk kayağını, yapacağımız programlar ile
bugünkü konumunun katbekat üzerine taşıyacağız.
• Bütün bölgelere, hakemlere, antrenörlere, kulüplere, sporculara ve yöneticilere aynı mesafede durarak
adil bir tavır sergileyeceğiz.

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün