Biyografi

Erol Bilecik Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Erol Bilecik kimdir?, Erol Bilecik kaç yaşında?, Erol Bilecik evi nerede?, Erol Bilecik nerelidir? Erol Bilecik ev adresi?, Erol Bilecik kaç yaşında?, Erol Bilecik nerede oturuyor?, Erol Bilecik nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Erol Bilecik hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 26.Kasım.1962 senesinde doğan Erol Bilecik şu an için 59 yaşında ve Yay burcundandır. Erol Bilecik doğum yeri ise Antakya olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise İş adamı olarak devam ettirmektedir.

Erol Bilecik Kimdir? – Erol Bilecik Evi Nerede? – Erol Bilecik Nerede Oturuyor?

Erol Bilecik Kimdir?, evi nerede?

12 Ocak 2017 tarihinde TÜSİAD‘ın 18nci başkanı olarak seçildi.

Erol Bilecik, 26 Kasım 1962 tarihinde Antakya’da ev hanımı bir anne ve mobilyacılıkla uğraşan esnaf bir babanın en küçük çocuğu olarak doğmuştur. Babası Abbuş Bilecik’dir. Beş yaş büyük bir abisi ve yedi yaş büyük bir ablası mevcuttur. İlkokulu İnönü ilkokulunda, ortaokul ve lise eğitimini Antakya Lisesi’nde bitirdi. 1987 senesinde İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden mezun olarak Türkiye’nin ilk bilgisayar mühendisleri içerisinde yer aldı.

1987 senesinde Alman teknoloji şirketi Nixdorf Computer’de sistem analisti olarak çalışmaya başladı.

1989 senesinde 3 arkadaşıyla birlikte İndeks Bilgisayar A.Ş.’yi kuran Erol Bilecik, şirketin genel müdürlük görevini de üstlendi. Türkiye genelinde bilgisayar firmalarına, ihtiyaç duydukları tüm ürünleri sağlama maksadıyla faaliyet gösteren İndeks Bilgisayar A.Ş., 150’den fazla dünya markasının ürünlerini Türkiye’deki bireysel ve kurumsal tüketicilerle buluşturuyor. 600 personele ve 8.000’den fazla iş ortağına sahip olan Index, 2001 senesinden beri bilişim teknolojileri sektöründe önder şirketler grubu olarak faaliyet gösteriyor.

Erol Bilecik, Index Grup bünyesindeki İndeks Bilgisayar A.Ş., Despec A.Ş., Datagate A.Ş., Neteks A.Ş, Neotech A.Ş., Teklos A.Ş. ve Homend A.Ş.’nin CEO’su olarak görev yapıyor.

Erol Bilecik, Index Grup şirketlerinden; İndeks Bilgisayar’ın 2004 senesinde, Datagate Bilgisayar’ın 2006 senesinde, Despec Bilgisayar’ın ise 2010 senesinde Borsa İstanbul’a kote olmasını sağlayarak, bu şirketleri halka açık şirketlere dönüştürdü. Bilecik bunun bunun yanında grup şirketleri vasıtasıyla sektöre ve Türkiye’ye üç kez yabancı stratejik ortak ve sermaye girişi sağladı.

Erol Bilecik bunun bunun yanında 2001-2004 senelerı içerisinde, Türk bilgisayar sektöründeki en eski sivil toplum kuruluşlarından biri olan Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği’nin (TÜBİSAD), 2011-2014 senelerı içerisindeysa İTÜ Mezunlar Konseyi ve İTÜ Mezunları Derneği’nin başkanlık görevlerini yürüttü.

Bilecik, 2016 senesinde TÜSİAD Yönetim Kuruluna seçildi. Erol Bilecik hâlihazırda Türkiye Bilişim Vakfı (TBV), 1907 Fenerbahçe Derneği ve 2014 senesinde kurulan Girişimcilik Vakfı’nda (GİRVAK) Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarına sürüyor.

Erol Bilecik, Hatay’da eğitime yaptığı bağışlar ve katkılar dolayısı ile 15 Temmuz 2010 tarihinde TBMM tarafından, illerde bireysel olarak halka karşılıksız hizmet etmeyi amaç edinmiş bireylere verilen Üstün Hizmet madalyası ile ödüllendirildi.

Erol Bilecik, 1986 senesinde İnci hanım ile evlendi. Kaan Bilecik (d.1990) ve Naz (d.1999) adlarında 2 çocuğu mevcuttur.

12 Ocak 2017 tarihinde yeniden aday olmayan Cansen Başaran Symes’in yerine Erol BilecikTÜSİAD‘ın 47. Genel Kurulu’nda 146 oyun 144’ünü alarak TÜSİAD‘ın 18nci başkanı olarak seçildi.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün