Biyografi

Ertan Aydın Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Ertan Aydın kimdir?, Ertan Aydın kaç yaşında?, Ertan Aydın evi nerede?, Ertan Aydın nerelidir? Ertan Aydın ev adresi?, Ertan Aydın kaç yaşında?, Ertan Aydın nerede oturuyor?, Ertan Aydın nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Ertan Aydın hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 06.Haziran.1971 senesinde doğan Ertan Aydın şu an için 50 yaşında ve İkizler burcundandır. Ertan Aydın doğum yeri ise Karakale Köyü, Hanak ilçesi, Ardahan olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise AkademisyenMilletvekili olarak devam ettirmektedir.

Ertan Aydın Kimdir? – Ertan Aydın Evi Nerede? – Ertan Aydın Nerede Oturuyor?

Ertan Aydın Kimdir?, evi nerede?

Ankara Milletvekilidir. Pollmark Araştırma Şirketinin kurucularındandır.

Ertan Aydın, 6 Haziran 1971 tarihinde Ardahan‘da Hanak ilçesi Karakale Köyünde doğmuştur. İlköğrenimini Almanya‘da, orta ve lise öğrenimini İstanbul‘un Küçükçekmece beldesinde bitirdi. (ODTÜ) Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden mezun oldu. Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde yüksek lisans ve doktora yaptı. Çankaya Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden doçentlik unvanını aldı

Türk Telekom İnsan Kaynakları Başkanı Bahattin Aydın‘ın da abisidir.

2000 ve 2003 senelerı içerisinde Harvard Üniversitesi ve Dartmouth Üniversitesinde araştırmacı, 2004 ve 2011 senelerı içerisinde Çankaya Üniversitesinde Çankaya Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak bulundu. 2011 senesinde Doçent oldu.

Pollmark Araştırma Şirketinin kurucularından olan Ertan Aydın, 2012-2014 senelerı içerisinde Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan’ın Siyasi İşlerden Sorumlu Başdanışmanı olarak görev yaptı.

Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesinin sonrasında Başdanışmanlık görevine Ahmet Davutoğlu‘nun Başbakanlığı zamanında de devam etti.

Çok iyi düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Almanca bilen Ertan Aydın evlidir. 3 çocuğu mevcuttur.

7 Haziran 2015 tarihinde ve 1 Kasım 2015 tarihinde yapılan genel seçimlerde AKP’den Ankara milletvekili seçilerek TBMM’ne girdi.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün