Biyografi

Ertuğrul Kurdoğlu Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Ertuğrul Kurdoğlu kimdir?, Ertuğrul Kurdoğlu kaç yaşında?, Ertuğrul Kurdoğlu evi nerede?, Ertuğrul Kurdoğlu nerelidir? Ertuğrul Kurdoğlu ev adresi?, Ertuğrul Kurdoğlu kaç yaşında?, Ertuğrul Kurdoğlu nerede oturuyor?, Ertuğrul Kurdoğlu nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Ertuğrul Kurdoğlu hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.193220.Kasım.2013 senesinde doğan Ertuğrul Kurdoğlu şu an için 81 yaşında ve burcundandır. Ertuğrul Kurdoğlu doğum yeri ise Artvinİstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise İş adamı olarak devam ettirmektedir.

Ertuğrul Kurdoğlu Kimdir? – Ertuğrul Kurdoğlu Evi Nerede? – Ertuğrul Kurdoğlu Nerede Oturuyor?

Ertuğrul Kurdoğlu Kimdir?, evi nerede?

Ata Holding Yönetim Kurulu Başkanıydı. Dünyanın 4. Büyük barajı olan Atatürk Barajı inşaatı yapandır.

Ertuğrul Kurdoğlu, 1932 senesinde Artvin’de doğmuştur. İlk, orta, lise ve üniversite öğrenimini İstanbul’da tamamlayan Ertuğrul Kurdoğlu 1956 senesinin Haziran ayında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’nden mezun oldu.

Üniversiteden mezun olduktan sonra 5 ay kadar İller Bankası’nda çalıştı. 1958-1961 senelerı içerisinde Karayolları Samsun Bölgesi’nde Köprü Şefliği, 1961-1968 senelerı içerisinde Aras T.A.Ş.’de Şantiye Şefliği, ElazığBingöl Demiryolu, Karayolu, Delice-Sungurlu-Çorum karayolu inşaatında Şantiye Şefliği görevlerinde bulundu.

1969 Mart ayında kurduğu Seri İnşaat Tic.Ltd.Şti. ile 1969-1981 senelerı içerisinde Gülüşkür Palu yolu, Ovacık yolu, Urfa şehir içi geçişi, Afşin Elbistan yolu, Elbistan Termik Santralı alt yapı ve İdare binaları, Kırıkkale Rafineri, Alt yapı, Demiryolu inşaatı, Bina İnşaatları, Zonguldak-Ereğli, İsmetpaşa-Kurşunlu, Köyceğiz-Dalaman, Eski Foça-Yeni Foça Karayolları İnşaatı gibi birden fazla projeye imza attı.

Ertuğrul Kurdoğlu, daha sonra 1983 senesinde Palet, Seri, Enerji-Su firmaları birleşimiyle yaşanan Ata İnşaat Ltd.Şti. Atatürk Barajı inşaatı projesini de üstlendi. 10 yılda tamamlanması hedeflenen projenin 8 yılda dünyanın 4. Büyük barajı olarak ülkeler arası ölçülerde bir kalite standardı ile 1992’de devreye girmesi dünya çapında takdir topladı.

Ertuğrul Kurdoğlu’nun kurduğu Ata Holding, finans, teknoloji, gıda, lojistik, gayrimenkul geliştirme, yapı malzemeleri üretimi, moda, turizm ve dış ticaret alanlarında faaliyet gösteriyor.

Ertuğrul Kurdoğlu, bunun yanında, Burger King, Sbarro, Popeyes, Arby’s markalarının Türkiye lisans hakkı sahibi olan TAB Gıda, Fasdat Gıda Dağıtım, Ekur İnşaat, Ekmek Unlu Gıda, Ata Key, Ata Sfakat, Ata İnşaat, Ata Yatırım, Escada, Tradesoft, Entegre Harç gibi şirketlerin de aralarında bulunduğu Türkiye’nin ileri gelen kuruluşlarının kurucuları içerisinde yer almıştır.

Yaşamı boyunca, “içinde bulunduğumuz dünyayı daha güzel bir yer haline getirmek gelecek nesillere karşı bizim sorumluluğumuzdur” anlayışıyla hareket eden Kurdoğlu’nun adına Anadolu’nun bir çok şehrinde okullar ve öğrenci yurtları yer alıyor.

MNG holdingin sahibi Mehmet Nazif Günal’ın ablası Yurdanur Günal ile evli olan Ertuğrul Kurdoğlu’nun hepsi yüksek tahsilli 2 erkek 1 kız çocuğu mevcuttur. Kızı Tuna Kurdoğlu Escada’nın başında, küçük oğlu Korhan Kurdoğlu Ata Yatırım’ın başında, büyük oğlu Erhan Kurdoğlu’da (d.1962) Burger King’in dahil 4 markanın olduğu TAB Gıda’yı idare ediyor.

Ertuğrul Kurdoğlu, 20 Kasım 2013 tarihinde İstanbul’da 81 yaşında yaşamını kaybetti.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün