Bilgi

Esnafa ilaç olacak o ödemeler başlıyor! Başvuran esnaflar faydalanacak, kaçırmayın

Esnafa ilaç olacak o ödemeler başlıyor! Başvuran esnaflar faydalanacak, kaçırmayın, arayışı içine giren okurlarımız için Esnafa ilaç olacak o ödemeler başlıyor! Başvuran esnaflar faydalanacak, kaçırmayın ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Esnafa ilaç olacak o ödemeler başlıyor! Başvuran esnaflar faydalanacak, kaçırmayın sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Esnafa ilaç olacak o ödemeler başlıyor! Başvuran esnaflar faydalanacak, kaçırmayın

Son dakika haberi ile esnafa müjde gibi gelecek açıklamalar yapıldı. Ticaret Bakanı Mehmet Muş pandemi sürecinde ekonomik anlamda zor dönemler geçiren esnafları mutlu edecek haberi verdi. Esnafın pandemi nedeni ile verilecek olan 5 bin ve 3 bin TL hibe desteği ödemeleri başlıyor. Peki esnafa hibe desteği ödemesi ne zaman yapılacak? Esnafa hibe desteği ödemeleri ne zaman hesaplara geçecek?

Son dakika ödeme haberleri gelmeye sürdürmekte. Ticaret Bakanı Mehmet Muş yaptığı açıklama ile esnafa pandemi sürecinde hibe desteği ödemelerinin başlayacağını açıkladı. Daha önce yapılan açıklamalarda esnaflara 3 ve 5 bin TL olmak üzere iki ayrı pakette Pandemi hibe desteği verileceği açıklamalmuştu. Ticaret Bakanı Mehmet Muş güzel haberi bugün verdi esnafa hibe desteği ödemelerinin yarından bu yana başlayacağını açıkladı. Peki kimler hibe desteğinden faydalanabilir? Hangi esnaf grubu hangi paketten yararlanacak?

esnafa-ilac-olacak-o-odemeler-basliyor-basvuraN

Hemen başvuran alıyor! Nakit 40 bin TL'ye kadar alınıyor, hesaba geçiyor

Hemen başvuran alıyor! Nakit 40 bin TL’ye kadar alınıyor, hesaba geçiyor

ESNAFA PANDEMİ HİBE DESTEĞİ ÖDEMELERİ YARIN BAŞLIYOR

Koronavirüs salgını dolayısı ile uzun süreden beri kepenk kapatmak zorunda kalan esnaflar ekonomik anlamda zor günler geçiriyordu. Esnafların yüzünü güldürecek haber ise Ticaret Bakanı Mehmet Muş’tan geldi. Bakan Muş yaptığı bilgilendirmede hibe desteğine başvuran esnaflara Yarından bu yana ödemelerin yapıldığını açıkladı.

ESNAFA HİBE DESTEĞİ ÖDEMELERİ NASIL YAPILACAK?

Pandemi hibe desteği ödemelerinden esnaflar 2 paket şeklinde faydalanabiliyor. 3 bin ve 5 bin TL hibe desteği ödemesi alacak olan esnafların başvuru yapmaları gerekiyordu. Ticaret Bakanı Mehmet Muş başvuru yapan esnaflara başvuru sıralamasına göre yarından bu yana ödemelerin yaşanacağını açıkladı. Esnafların hibe desteği ödemeleri bakanlığa açıkladıkleri banka hesap numaraları aracılığı ile yapılacak. Başvuru sıralamasına göre yapılacak olan ödemeler de ilk başvuru yapanların ödemeleri Öncelikli olacak.

esnafa-ilac-olacak-o-odemeler-basliyor-basvuran-esnaflar-faydalanacak

3000 TL HİBE DESTEĞİ HANGİ MESLEK GRUPLARINA VERİLECEK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir önceki günlerde yapılan kabine toplantısı ardından hibe desteği müjdesini esnaflara vermişti. Esnaflara yapılacak olan hibe desteği ödemeleri iki farklı paketten oluşuyor. 3 bin TL hibe desteği almaya hak kazanacak esnafların meslek grupları şu biçimde;

“Oyuncu ajansları, sürücü, gemici, dil, muhasebe kursları, kurs ve etüt merkezleri, yazılım ve bilgisayar dersi veren kurslar, mankenlik, modelistlik, stilistlik kurslarının faaliyetleri, özel kreşler, çocuk kulüpleri, tiyatro dekor ve malzemelerinin kiralanması, dikiş, nakış, güzellik, kuaförlük, berberlik kurslarının faaliyetleri, kendi hesabına çalışan valeler, hamallık hizmetleri, yazar, bestekâr, heykeltıraş, ressam, karikatürcü, gravürcü, ebru sanatçısı, pizzacılar, tezgahlar ve pazar yerleri”

5 BİN TL HİBE DESTEĞİ KİMLERE VERİLECEK?

5 bin TL hibe desteği alacak olan esnaf grubu da belirlendi. İşte 5000 TL hibe desteği alacak esnaflar;

“ Tez, yazım büroları, dans pistleri, diskotekler, nikah salonları, kaplıca, spa merkezleri, atış poligonları, gazino, gece kulübü, taverna, diskotek, sinemalar, düğün, balo ve kokteyl salonlarının işletilmesi, plaj alanlarının işletilmesi, fayton ve bisikletle yolcu taşımacılığı, hamam, sauna gibi yerlerin faaliyetleri, zayıflama salonu, masaj salonu, solaryum gibi yerler, form tutma ve vücut geliştirme salonlarının faaliyetleri, eğlence parkları, spor tesislerinin işletilmesi, bilardo salonlarının faaliyetleri, öğrenci ve işçi yurtları, pansiyonlar ve odası kiralanan evlerde yapılan konaklama faaliyetleri, büro destek hizmetleri, bar, meyhane ve birahanelerde içecek sunum faaliyetleri vb.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün