Biyografi

Esra Bilgiç Kimdir? Evi Nerede?

Esra Bilgiç Kimdir? – Esra Bilgiç Evi Nerede? – Esra Bilgiç Nereli?

Esra Bilgiç kimdir?, Esra Bilgiç kaç yaşında?, Esra Bilgiç evi nerede?, Esra Bilgiç nerelidir? Esra Bilgiç ev adresi?, Esra Bilgiç kaç yaşında?, Esra Bilgiç nerede oturuyor?, Esra Bilgiç nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Esra Bilgiç hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 14.Ekim.1992 senesinde doğan Esra Bilgiç şu an için 29 yaşında ve Terazi burcundandır. Esra Bilgiç doğum yeri ise Ankara olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Esra Bilgiç Kimdir?, evi nerede?

Esra Bilgiç, 14 Ekim 1992 tarihinde Ankara’da doğmuştur.

177 cm boyunda olan Esra Bilgiç Hacette Üniversitesi Arkeoloji bölümü ve Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde eğitim aldı.

Esra Bilgiç’ in ilk televizyon deneyimi “Diriliş: Ertuğrul Gazi” adlı dizide Ertuğrul Gazi’yi canlandıran Engin Altan Düzyatan’ın eşi rolünde Halime Hatun kişiliğini canlandırdı. Dizi için at binme dersleri aldı.

8 Aralık 2014 tarihinde TRT 1’de başlayan “Diriliş: Ertuğrul Gazi” adlı dizide Engin Altan DüzyatanErtuğrul Gazi’yi canlandırırken Esra Bilgiç, Halime Hatun kişiliğini canlandırdı. Diğer rollerde ise Kaan Taşaner, Didem Balçın, Serdar Gökhan, Hülya Darcan, Levent Öktem, Hakan Vanlı, Serdar Deniz, Turgut Tunçalp, Mehmet Çevik, Cavit Çetin Güner, Hande Subaşı ve Osman Soykut gibi isimler rol aldı.

Esra Bilgiç, 21 Ekim 2017 tarihinde Beşiktaşlı futbolcu Gökhan Töre ile dünya evine girdi. Düğünde çiftin nikah şahitliğini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan ile Beşiktaş kulüp Başkanı Fikret Orman yaptı.

Filmleri ve Dizileri :
2014 – 2017 – Diriliş: Ertuğrul Gazi (Halime Hatun)(Dizi)

Halime Hatun (Haime) Kimdir?
Türkmen bir ailenin çocuğudur. Ertuğrul Gazi’ nin eşi ve Osman Bey’ in annesidir. 1281 senesinde vefât eden Hâime Hânım’ın mezarı Söğüt’te kocası Ertuğrul Gazi’nin türbesinin bahçesindedir.

Gazi Sarı-Batı Savcı Bey(vefâtı: 1288), Gündüz Alp (vefâtı: 1306), ve Osman Gazi (1258-1326) adlarında üç oğlu vardı.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün