Esra Erdoğan Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Esra Erdoğan kimdir?, Esra Erdoğan kaç yaşında?, Esra Erdoğan evi nerede?, Esra Erdoğan nerelidir? Esra Erdoğan ev adresi?, Esra Erdoğan kaç yaşında?, Esra Erdoğan nerede oturuyor?, Esra Erdoğan nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Esra Erdoğan hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1981 senesinde doğan Esra Erdoğan şu an için 40 yaşında ve burcundandır. Esra Erdoğan doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise olarak devam ettirmektedir.

Esra Erdoğan Kimdir? – Esra Erdoğan Evi Nerede? – Esra Erdoğan Nerede Oturuyor?

Esra Erdoğan Kimdir?, evi nerede?

Esra Erdoğan, 1981 senesinde İstanbul’da doğmuştur. Annesi Emine Erdoğan, babası T.C. 27. Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ahmet Burak Erdoğan (d.1979) , Necmettin Bilal Erdoğan (d.1980), Sümeyye Erdoğan (d. 1985) adlarında kız kardeş ve abileri mevcuttur.

İstanbul’da Kadıköy İmam hatip lisesinden mezun olduktan sonra, Üniversiteyi ABD‘de Indiana Üniversitesi‘nde okudu. 2003 senesinde mezun oldu. Ardından California’da Berkeley Üniversitesi‘nde lisansüstü eğitim aldı

2010 senesinde Esra Erdoğan Albayrak, Ümraniye Belediyesi’nce yürütülen okula ve okuma-yazma kurslarına gidemeyen engellilere evlerinde eğitim verilmesini öngören “Biz Gönüllüyüz, Biz Öğretiriz” kampanyası kapsamı içinde gönüllü öğretmen oldu

Esra Erdoğan, 2007 senesinde Çalık Holding‘e Genel Müdür olarak atanan Berat Albayrak ile 11 Temmuz 2004 tarihinde Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Merkezi’nde evlendi. Ahmet Akif Albayrak (d. 29 Aralık 2006), Emine Mahinur Albayrak (d.2009), Sadık Eymen Albayrak (11 Aralık 2015), Hamza Salih Albayrak (29 Haziran 2020) adında 4 çocuğu mevcuttur.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın kıydığı nikahın şahitliğini Ürdün Kralı Kral II. Abdullah, Pakistan Cumhurbaşkanı Pervez Müşerref, Romanya Başbakanı Adrian Nastase, Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül yaptı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan‘ın damadı olan Çalık Holding Üst Yöneticisi (CEO) Berat Albayrak 2013 yılı sonu itibari ile görevinden ayrıldı.

31 Ekim 2012 tarihinde yapılan Yeşilay’ın 69. olağan genel kurulu toplantısında 12 kişilik yönetim kurulu içine Esra Erdoğan (Albayrak) da seçilmiştir.
Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker