Biyografi

Ethem Özışık Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Ethem Özışık kimdir?, Ethem Özışık kaç yaşında?, Ethem Özışık evi nerede?, Ethem Özışık nerelidir? Ethem Özışık ev adresi?, Ethem Özışık kaç yaşında?, Ethem Özışık nerede oturuyor?, Ethem Özışık nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Ethem Özışık hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 22.Kasım.1977 senesinde doğan Ethem Özışık şu an için 44 yaşında ve Yay burcundandır. Ethem Özışık doğum yeri ise Almanya olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Senarist olarak devam ettirmektedir.

Ethem Özışık Kimdir? – Ethem Özışık Evi Nerede? – Ethem Özışık Nerede Oturuyor?

Ethem Özışık Kimdir?, evi nerede?

2021 senesinde yayına giren, (MİT) Milli İstihbarat Teşkilatı‘nda çalışan özel bir ekibin iş hayatı ile birlikte özel yaşamını da konu edinen “Teşkilat” adlı televizyon dizisinin konusunu yazdı.

Ethem Özışık, 22 Kasım 1977 tarihinde Almanya’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini İzmit’te bitirdi. 1996 senesinde girdiği Marmara Üniversitesi Radyo Tv Sinema bölümünden 2005 senesinde mezun oldu.

Sinema ve edebiyata merakı olan Ethem Özışık, birkaç yıl başka işlerde çalıştıktan sonra bir arkadaşı vasıtasıyla sevdiği işi yapma imkânı bulmuş; senaristliğe başlamıştır.

Ethem Özışık‘ın yazdığı ilk senaryo 2012 senesinde gösterime giren gençlik dizisi “Sudan Bıkmış Balıklar” oldu. Yapım zamanında çok ilgi görmediği için kısa bir süre geçmesinin sonrasında yayın hayatına son verildi.

2015 – 2017 senelerında Kanal D ekranlarında yayına giren ve başrollerini İlker Kaleli, Burçin Terzioğlu ve Musa Uzunlar‘ın paylaştığı “Poyraz Karayel” dizisinin konusunu yazdı.

2017 – 2019 senelerı içerisinde Star TV‘de gösterilmeye başlayan, yapımcılığını Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın üstüne aldığı, konusunu Ethem Özıșık‘ın kaleme aldığı, yönetmenliğini Yağız Alp Akaydın‘ın yaptığı ve bir Özel Kuvvet Timi’nin öyküsünü konu alan “Söz” adlı dizinin oyuncu kadrosunda Tolga Sarıtaş, Deniz Baysal, Aybüke Pusat, Nihat Altınkaya, Meriç Aral, Serhat Kılıç, Mehmet Özgür, Sarp Akkaya, Eren Vurdem, Çağan Atakan Arslan (Soldier) gibi isimler mevcuttur.

Ethem Özışık, senaryo yazmaya devam ederken öte yandan da İstanbul Film Akademi’de senaryo dersleri vermektedir.

2021 senesinde konusunu yazdığı “Maraşlı” dizisinde başrolde Burak Deniz, Alina Boz, Serhat Kılıç, Kerem Atabeyoğlu, Rojda Demirer, Saygın Soysal oynadı.

2021 senesinde yapımcılığını Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın yaptığı, konusunu Ethem Özışık’ın yazdığı, yönetmenliğini Yağız Alp Akaydın’ın yaptığı, konusu (MİT) Milli İstihbarat Teşkilatı‘nda çalışan özel bir ekibin iş hayatı ile birlikte özel yaşamını da konu edinen “Teşkilat” adlı televizyon dizisinde Çağlar Ertuğrul, Deniz Baysal, Mesut Akusta, Ezgi Eyüboğlu, Tuncer Salman, Ezgi Şenler, Mehmet Usta, Nihat Altınkaya, Yavuz Bingöl, Serdar Yeğin başrollerde oynadı.

Kitapları :
2017 – Poyraz Karayel-Bir Mucize Olsun

Ödülleri :
2015 – Pantene Altın Kelebek Ödülleri – En İyi Senaryo Ödülü (Poyraz Karayel)

Filmleri ve Dizileri :
Senaryo:
2021 – Teşkilat (Tv Dizisi)
2021 – Maraşlı (Tv Dizisi)
2020 – Yarım Kalan Aşklar (Tv Dizisi)
2017 – 2019 – Söz (Tv Dizisi)
2017 – Yüz Yüze (1 bölüm) (Tv Dizisi)
2015 – 2017 – Poyraz Karayel (Tv Dizisi)
2013 – Arkadaşım Max (Tv Dizisi)
2013 – 2014 – Sana Bir Sır Vereceğim (Tv Dizisi)
2012 – Sudan Bıkmış Balıklar (Tv Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün