Biyografi

Eva Maya Kimdir? Nerelidir?

Eva Maya Kimdir? – Eva Maya Evi Nerede? – Eva Maya Nereli?

Eva Maya kimdir?, Eva Maya kaç yaşında?, Eva Maya evi nerede?, Eva Maya nerelidir? Eva Maya ev adresi?, Eva Maya kaç yaşında?, Eva Maya nerede oturuyor?, Eva Maya nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Eva Maya hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 28.Eylül.1979 senesinde doğan Eva Maya şu an için 42 yaşında ve Terazi burcundandır. Eva Maya doğum yeri ise Macaristan olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise ModelDizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Eva Maya Kimdir?, evi nerede?

Eva Maya, 28 Eylül 1979 tarihinde Jeoloji uzmanı babasının mesleği gereği Macaristan’da doğmuştur. Esasen Rus’dur. Çocukluğu Moskova’da geçmiştir. Moskova Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldu.

16 yaşından beri mankenlik yapan Eva Maya, bir çok dünya markasına Paris Vizyon Ajansı bağlı olarak fotomodellik ve mankenlik yapmıştır. Akrabalarını ziyaret için Türkiye’ye geldi ve burada kaldı. 1999 senesinden beri de Türkiye‘de yaşayan Eva Maya, ‘Emel’ adını alıp Türk vatandaşı olmuştur.

Eva Maya, Haldun Dormen‘den müzikal tiyatro eğitimi aldı. Erol Günaydın‘ın yazdığı, Cemal Reşit Rey’in müziklerini yaptığı, Haldun Dormen‘in yönettiği 2008 senesinde “Yaygara 70” isimli tiyatro oyunda Vera kişiliğini canlandırdı.

2007 senesinde başrollerini Hülya Avşar, Müjdat Gezen, Mustafa Alabora, Osman Yağmurdereli, Doğa Rutkay ve Volkan Severcan‘ın paylaştığı ‘Bir İhtimal Daha Var‘ adlı filmde oynadı.

2008 senesinde başrolünde Mustafa Üstündağ’ın oynadığı “Muro: Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine” adlı sinema filminde Natalie kişiliğini canlandırdı.

2009 senesinde Datça’da gösteri yapan bir sirkte sunuculuk yaptı.

7 Ağustos 2019 tarihinde yapılan Ruhi Anılan projesi Fame model of Turkey lansmanında 12 işinde uzman manken ile birlikte baş manken olarak sahneye çıktı. Gece boyu DJ Eros ve Eva Maya ikilisi davetlilere unutulmaz anlar yaşattı.

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları :
2008 – Yaygara 70 : Erol GünaydınHaldun Dormen tiyatrosu

Filmleri ve Dizileri :
2009 – Avrupa Yakası (6. Sezon) (Konuk Oyuncu) (Tv Dizisi)
2008 – Muro: Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine (Natalie) (Sinema Filmi)
2008 – Memur Muzaffer (Olga) (Tv Dizisi)
2008 – Görev Kıbrıs (Sinema Filmi)
2007 – Avrupalı (Parlementer) (Sinema Filmi)
2007 – İhtimal Daha Var (metres) (Sinema Filmi)
2005 – Sensiz olmuyor (Eva) (Tv Dizisi)
2000 – Ayrılsak da Beraberiz (Tv Dizisi)
2000 – Eyvah Babam (Tv Dizisi)
2000 – Süper Kurşunsuz (Tv Dizisi)
2000 – Rumuz Amerika (Tv Dizisi)
2000 – Hanım Ağa (Tv Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün