Biyografi

Evangeline Lilly Kimdir? Evi Nerede?

Evangeline Lilly Kimdir? – Evangeline Lilly Evi Nerede? – Evangeline Lilly Nereli?

Evangeline Lilly kimdir?, Evangeline Lilly kaç yaşında?, Evangeline Lilly evi nerede?, Evangeline Lilly nerelidir? Evangeline Lilly ev adresi?, Evangeline Lilly kaç yaşında?, Evangeline Lilly nerede oturuyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Evangeline Lilly hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 03.Ağustos.1979 senesinde doğan Evangeline Lilly şu an için 42 yaşında ve Aslan burcundandır. Evangeline Lilly doğum yeri ise Alberta, Kanada olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Evangeline Lilly Kimdir?, evi nerede?

Evangeline Lilly, 1979 doğumlu Kanada’lı aktris. Lilly, 2004 senesinde yayınlanmaya başlayan Lost adlı dizide Katherine ‘Kate’ Austen kişiliğini canlandırıyor.

Nicole Evangeline Lilly, 3 ağustos 1979’da ev ekonomisi öğretmeni bir baba ile güzellik uzmanı bir annenin iki kızından ilki olarak Alberta, Kanada’nın Fort Saskatchewan kasabasında dünyaya geldi. Koyu hristiyan inanca sahip olan ailesinin o küçükken televizyonları yoktu.

14 yaşına kadar çeşitli çocuk projelerinde gönüllü olarak çalışan Lilly, British Columbia Üniversitesi’nde uluslar arası ilişkiler bölümünde okurken bir dünya kalkınması ve insan hakları komitesi kurdu ve yürüttü. 18 yaşındayken kısa bir süre Filipinler’de misyonerlik yapan Lilly, bu sırada otlardan yapılmış bir kulübede yaşadı.

Lilly, Ford Modellik Ajansı tarafından İngiliz Kolombiyası’nda Kelowna caddelerinde keşfedildi. Modellik yapmak istemediğinden önceleri bu fikre sıcak bakmasa da daha sonra üniversite masraflarını karşılamak için Ford’un oyunculukla ilgilenen bir koluyla anlaşmaya vardı.

Birçok LiveLinks Chatline televizyon reklamında oynadı, G4 kanalında yayına giren vidyo oyunları programı Judgment Day’de yeraldı. 2003 yapımı Freddy vs. Jason’da liseli bir kız olarak göründü. Smallville’in bir bölümünde havuz sahnesinde ve 2004’de ABC’de yayına giren korku dizisi Kingdom Hospital’de göründü. Lilly, konuştuğu ilk rolü Lost dizisinde yakaladı.

Lost dizisinde oynaması kararlaştırıldığında uzun süre çalışma vizesi alamadığı için amerika’ya giremeyen Lilly, başka bir oyuncu düşünülmeye başlandığı sırada bu problemi aştı ve 1 gün gecikmeyle çekimlere katılmayı başardı. Lost dizisinden 2004 senesinde 80.000 dolar kazanan Lilly, Entartainment Weekly tarafından 2004’ün çıkış yapan yıldızı seçildi. Çekimleri Havaii’de yapılan dizide önceleri yüzme bilmeyen Lilly, şunları söylemişti:

Eskiden sudan korkardım. Bundan dolayı yüzme dersleri aldım ve şimdi gerçekten okyanusu çok seviyorum. Okyanus çok sıcak, barışçıl ve misafirperver. Artık okyanusta olmadığım her gün benim için eksik bir gün.

J.J. Abrams‘ın dizisi Lost‘da Matthew Fox, Evangeline Lilly, Josh Holloway, Michael Emerson, Dominic Monaghan, Yunjin Kim, Daniel Dae Kim, Elizabeth Mitchell, Ian Somerhalder, Maggie Grace, Naveen Andrews, Jorge Garcia, Terry O’Quinn, Emilie De Ravin, Michelle Rodriguez gibi oyuncular rol aldı.

2006’da FHM Dergisi’nin En Seksi 100 Kadın listesinde 8. sırada yeraldı ve 2005’de 2. olduğu Maxim’in Hot 100 listesinde 2006’da 67.sıraya düştü. Evangeline, kendisine yöneltilen bir soruya cevap olarak seks ve çıplaklık içeren sahnelerde yer almayacağını dile getirdi.

Ağaçlara basit bir şekilde tırmanmasından dolayı Lost’daki oyuncu dostları tarafından Monkey, ve Eva diye çağrılan Lilly, bunun yanında da hristiyan inancıyla tanınıyor. Bir röportajında bununla alakalı bir soruyu şöyle yanıtlamıştı:

popular kültürle iç içiçe değilim, televizyonum yok ve televizyon seyretmiyorum.

Lost’un 1. ile 2. sezon içindeki zamanda Ruanda’daki yoksullara yardım etmek için oraya giden Lilly, bunun yanında genç kızları tecavüzcülere karşı kendilerini savunmaları için eğiten Just Yell Fire adlı bir vidyonun promosyonuna yardım etti.

Bir zamanlar uçuş görevlisi olan ve çok iyi Fransızca konuşabilen Evangeline, Kanada’lı hokey oyuncusu Murray Hone ile 2003–2004 senelerı arası evliydi. Lilly’nin bir süredir birliktelik yaşadığı Lost dizisindeki rol arkadaşı Dominic Monaghan ile nişanlandı ve 2004-2009 senelerı içerisinde birlikte yaşadılar.

2010 senesinde Norman Kali ile evlendi. Kahekili (d.2011) adında bir oğlu mevcuttur.

Filmleri ve Dizileri :
2018 – Ant-Man and the Wasp (Hope van Dyne / Wasp) (Sinema Filmi)
2017 – Little Evil (Sinema Filmi)
2015 – Ant-Man (Hope) (Sinema Filmi)
2014 – Hobbit: Beş Ordunun Savaşı (Tauriel) (Sinema Filmi)
2013 – Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakl… (Tauriel ) (Sinema Filmi)
2012 – Hobbit: Beklenmedik Yolculuk (Tauriel) (Sinema Filmi)
2011 – Çelik Yumruklar (Bailey Tallet) (Sinema Filmi)
2008 – Ölümcül Tuzak (Connie James) (Sinema Filmi)
2008 – The 60th Primetime Emmy Awards (Kendisi) (TV Filmi)
2008 – Afterwards (Claire) (Sinema Filmi)
2005 – Çılgın Haftasonu (Simone) (Sinema Filmi)
2004 – 2010 – Lost (Kate Austen ) (TV Dizisi)
2003 – Stealing Sinatra (Sinema Filmi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün