Bilgi

Evde Kaş Boyama Nasıl Yapılır-Kaş Boyama Zararlımı

Evde Kaş Boyama Nasıl Yapılır-Kaş Boyama Zararlımı, faydalı bilgiler bölümümüzde Evde Kaş Boyama Nasıl Yapılır-Kaş Boyama Zararlımı başlığı altında bilgileri sizlerle paylaşmak istedik. Evde Kaş Boyama Nasıl Yapılır-Kaş Boyama Zararlımı ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

Evde Kaş Boyama Nasıl Yapılır-Kaş Boyama Zararlımı

Evde kaş boyama nasıl yapılır, saç boyası ile kaş boyama, kaş boyası nasıl yapılır, kaş boyama zararlımı, saç boyasıyla kaş boyamanın zararları vb.. kadın makaleleri için bilgisayfam.net

Kaş boyama, kaşları ve altındaki cildi renklendirmek için yarı kalıcı kaş boyasının kullanılması işlemidir. Evde kaş boyama nasıl yapılır? Tüm detaylar bu paylaşımımızda.

Kaş Boyası Nasıl Yapılır

Renkli kaşlar, kullandığınız kaş boyasının türüne bağlı olarak bir aya kadar tesirini sürdürebilir.
Kaş boyama hemen hemen görünmez olan seyrek kaşlar için bi hayli hızlı ve kolay bir çözümdür. Kaş kıllarını ve bunların altındaki bebek tüylerini renklendirir ve hatta altındaki cildi de hafifçe renklendirebilir. Bu normalde görünmeyen kaşları belirginleştirir ve daha kalın yapar, özellikle yüzünüze daha iyi bir çerçeve sunar !
Kaş boyası evde kendiniz yapmayı denemek isteğe göre, online olarak mevcut olan en iyi kaş boyama setlerini tercih etmelisiniz. Ayrıca bir kaş tonunu seçip tek başınıza uygulamak için gerekli ip uçlarını bilmelisiniz.

Kaş Boyama Nedir

Kaş boyama, kaşlarınızı belirginleştirme ve arada bir de altındaki deriyi boyama işlemidir. Göze zarar vermeyen bir kaş boyası ve kına bazlı saç boyası ile de yapılabilir.
Kaş renklendirmenin bu kadar tercih edilmesinin nedeninin basit bir işlem olmasından ortaya çıktığını aktarabiliriz. Ayrıca boyama işleminden sonra iki kat daha fazla kaşlarınız varmış gibi oluyor.
Hemen hemen herkes (kaş boyası alerjisi olmadığını varsayarak) kaş renklendirme işlemi yapabilirken, bazıları için mucizevi olabilir. Kaşların daha dolgun görünmesine olanak sağlıyor. Sarışınlar, gri kaşları olanlar ve her kaş için gerçekten ezber bozan bir şey!

Kaş Boyama Zararlımı

Kaş boyama zararlı mı sorusu çok merak edilir. Kaşları renklendirme, göz etrafında kullanılmak üzere özel olarak formüle edilmiş ürünler seçildiğinde tamamen güvenlidir, fakat alerji riski olduğunu da aktarabiliriz.
Eğer kaş boyası alerjiniz varsa yahut kaşlarınızı önceden hiç boyamadıysanız, basit bir önerimiz var: Bu tür reaksiyonları test etmek için işlemden önce bir yama testi yapılabilir.

Kaş Boyama Ücreti

Tüm kuaför hizmetlerinde olduğu gibi, profesyonel kaş boyama maliyeti de şehirden şehire ve salondan salona değişecektir. Ünlü bir kaş stilistine gitmek, yüzlerce TL ‘ye mal olurken, yerel kuaförler de yalnızca 40/50 TL ‘dir. Maliyeti etkileyecek diğer bir faktör, kaş aldırma gibi başka hizmetleri de ilave edip eklemediğinizdir .

Kaş Boyasının Etkisi Ne Kadar Sürer

Kaş renginizin ne kadar dayanacağı, seçtiğiniz ürüne ve bakım sonrası bakıma ne kadar bağlı olduğunuza bağlıdır.
• Makyaj tarzı kaş boyalarının 3-7 gün sürer.
• Normal göze zarar vermeyen bir boya ile profesyonel kaş renklendirme 2-4 hafta sürer, fakat ciltteki herhangi bir renk tonunun yok olması yalnızca birkaç gün sürer.
• En son, kına bazlı kaş renklendirme en uzun süre dayanıklı metottur. Derideki dövme benzeri leke 1-2 hafta, kaş kıllarındaki boya ise 4-6 hafta süre kalır.

Evde Kaş Boyama Nasıl Yapılır

Kaşların çok fazla açılması, tamamen turuncu kaşlar gibi sorunlar ile yüz yüze kalmamak için güvenilir kaş boya markası ve doğru rengi seçtiğinizden emin olmalısınız. Bu tür poblemlerin, kaşlarınızı kendi kendinize boyadığınızda ve özellikle de yanlış renk seçerseniz ortaya çıkması daha da olasıdır. Bunu kendiniz evde yapmaya kararlıysanız, size yol gösterecek bazı ipuçlarımız var. İşte evde kaş boyama nasıl yapılır ipuçları;
• İlk kez yapacaksanız ve biraz gerginseniz, profesyonel bir kaş boyası yerine kaş renklendirme makyaj ürünü satın almanızı öneririz. Makyaj kaş boyama tekniği genelde birkaç gün sürer, bundan dolayı bir hata yaparsanız en azından uzun sürmez.
• Neyi umduğunuzu düşünün. Çoğu kaş boyası yalnızca kılları renklendirir, bundan dolayı kaşlarınızın rengi çok açıksa, harika bir seçimdir.
• Bunun yanında, kaşlarınız seyrekse yahut açık bölgelere sahipseniz, kına kaş boyası gibi deride leke bırakacak bir kaş boyası seçmek daha iyidir.
• Bir renk seçmeye gelince, kaş renginize benzer fakat daha açık bir ton seçin.
• Siyah kaşlarınız varsa, koyu kahverengi bir renk olabileceken işe yarayacaktır. Eğer koyu kahverengi kaşlarınız varsa , bir orta yahut doğal kahverengi boya tonu seçin. Sarışınsanız, sarı bir ton seçmek şarttır.

Saç Boyasıyla Kaş Boyamanın Zararları


Saç boyası ile kaş boyanır mı yahut saç boyasıyla kaş boyamanın zararları nelerdir sorularına siz değerli okurlarımız için yanıt aradık ve işte kaş boyasının ayrıntı kısmı;

• Bazı kaş boyaları başlamadan önce boya ve açıcı karıştırmayı gerektirirken, diğerleri yalnızca tek boyadır. Seçtiğiniz belirli ürün için talimatları okuduğunuzdan emin olun.
• Her zaman temiz bir ciltle ve en azından kaşlarınızın etrafında makyaj olmadan başlayın.
• Özellikle hem cildi hem de kılları renklendiren bir ürün seçtiyseniz, renk tonunuzla ne tür bir kaş şekli oluşturmak istediğinize dair bir plan yapın . Kaşlarınızın etrafına bir taslak çizebilir ve ardından çizgilerin dışına çıkmadan boyayı uygulayabilirsiniz.
• Cildinize herhangi bir renk gelmesini önlemek için kaşlarınızın etrafına vazelin sürün. Bir bariyer oluşturacak ve cildinizi lekelerden koruyacaktır.
• Hazır olduğunuzda, boya ile birlikte verilen aplikatörle yahut temiz bir kaş fırçası ile uygulayın (ince açılı fırça en iyisidir). İşlem, bir kaş jeli uygulamaya benzer , fakat kaş boyası renk tonlarında, özellikle daha inatçı gri kaşlar söz konusu olduğunda, her bir kılı her yönden tamamen kaplamak için ekstra dikkatli olmanız gerekir. Bunu sağlamak maksadıyla önce kaşların önünden başlayıp uçlara kadar sürerek boyayı uygulayın ve ardından kaşın uzama yönünün tersine boyayı uygulamak için kuyruktan arkaya doğru ikinci, dikkatli bir uygulama yapın.
• Kaşlarınız kaş boyasıyla kaplandıktan sonra, cildinizdeki lekeleri temizlemek ve kaşlarınızın temiz olduğundan emin olmak için nemli pamuklu bir çubuk kullanın. Ardından, satın aldığınız belirli renk tonuna bağlı olarak 3 dakika ile iki saat içinde değişen sürede renk tonunun tesirini göstermesini bilave edin.
• Zaman geçtikten sonra kaşlarınızı silebilirsiniz. Nemli bir pamuklu ped ile hafifçe silinmelidir. Sonra ılık su ile yıkayın.

Kaş Boyama Sonrası Bakım

Boyama sonrası prosedürleri takip etme hususunda genelde kötüyseniz, kaşlarınızı boyadıktan sonra yapacak çok şey olmadığını bilmekten mutlu olacaksınız. İster profesyonel olarak ister evde yapılsın, bu hizmetin en iyi yanı son derece DÜŞÜK bakım gerektirmesidir.
Kaşlarınızı boyadıktan sonra, yüzünüzü yıkarken kaşlarınızı ovmaktan kaçınmanızı öneririm.
Kaşlarınızı cilt temseyirciyle ovmak yerine takip edebileceğiniz harika bir ipucu ise olabilecekse makyaj temseyirci mendil kullanmanız .

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün