Biyografi

Evgeni Plushenko Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Evgeni Plushenko kimdir?, Evgeni Plushenko kaç yaşında?, Evgeni Plushenko evi nerede?, Evgeni Plushenko nerelidir? Evgeni Plushenko ev adresi?, Evgeni Plushenko kaç yaşında?, Evgeni Plushenko nerede oturuyor?, Evgeni Plushenko nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Evgeni Plushenko hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 03.Kasım.1982 senesinde doğan Evgeni Plushenko şu an için 39 yaşında ve Akrep burcundandır. Evgeni Plushenko doğum yeri ise Solnechny, Rusya olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Sporcu olarak devam ettirmektedir.

Evgeni Plushenko Kimdir? – Evgeni Plushenko Evi Nerede? – Evgeni Plushenko Nerede Oturuyor?

Evgeni Plushenko Kimdir?, evi nerede?

Artistik buz patencisi

Rus buz patencisi. 2006 Olimpiyat şampiyonu, 2002 ve 2010 Olimpiyat ikincisidir. Yedi kez Rusya şampiyonu, dört kez Grand Prix Finalleri şampiyonu, yedi kez Avrupa şampiyonu, üç kez Dünya şampiyonudur.

Evgeni Plushenko, 3 Kasım 1982 tarihinde Rusya’da, Solnechny’de Tatiana Vasilievna Plushenko, Victor Plushenko çiftinin oğlu olarak doğmuştur. Daha sonra ailesi ile Volgograd’a (eski Stalingrad) taşındı. Babası bir marangoz olan Evgeni Plushenko, 4 yaşında buz patenine başladı. 11 yaşına geldiğinde Volgograd’da çalıştığı buz pateni pisti kapatıldı. O vakitler antrenörlüğünü Mihail Makoveyev yapıyordu. Öğrencisinin kabiliyetinin farkında olan Makoveyev, onu Sankt-Peterburg’a ünlü antrenör Aleksey Mişin’e götürdü. Mişin, o sıralarda, 1994’te Kış Olimpiyatlarına katılan Aleksey Urmanov ile genç bir patenci olan Aleksey Yagudin’i çalıştırıyordu.

Bütün aile Saint Petersburg’a yerleşebilecek durumda değildi. Pluşenko, yalnız başına Mişin’in yanına gitti. Bir yıl sonra annesi de Saint Petersburg’a gelmişti ama marangoz olan babası Viktor ve kız kardeşi Elena Volgograd’da kalmıştı. Basit bir apartman dairesine yerleşen Pluşenko ve annesi, bir süre sonra bu mütevazı hayat şartlarının bile üstesinden gelemeyeceklerini anladılar. Mişin aileye yardım etmeye başladı. Pluşenko’nun yeteneğime inanan Mişin, aylık 60 dolar civarındaki ev kirasının ödenmesine yardımcı oldu. 13 yaşına geldiğinde bütün üçlü jumpları atabiliyordu. Rusya Şampiyonasında jumplarının kalitesi ve Biellmann spini ile dikkatleri üzerinde toplamıştı. Dörtlü toeloop da çalışmaya başlamıştı. 14 yaşındayken İsveç’te bir yaz çalışması esnasında ilk kez dörtlü toeloop atmıştı.

Evgeni Plushenko, 1996-1997 sezonunda Dünya Gençler Şampiyonasını Timothy Goebel‘in önünde kazandı. Sonraki sene, 1997/1998 sezonda Pluşenko Skate America ve Cup of Russia yarışmalarında ikinci oldu ve böylece 1998 senesindeki ISU Grand Prix Finali’ne katılmaya hak kazandı. 1998’de Avrupa Şampiyonasını 2’nci sırada bitirerek Gümüş madalya, Dünya Şampiyonasında da 3’üncü olarak Bronz madalya sahibi oldu. Bu yarışmaları kazandığı parayla Saint Petersburg’da bir apartman dairesi satın alan Plushenko, bunun bunun yanında Volgograd’da yaşayan kız kardeşine ve kocasına para yardımı yaptı.

Evgeni Plushenko, 1999 senesinde, dörtlü toeloop-üçlü toeloop-ikili rittberger kombinasyonu yaparak paten dünyasını şaşırttı. Rakibi Yagudin’i geçerek Rusya şampiyonu oldu. 16 yaşındaydı ve Rusya Şampiyonluğunu kazanan en genç patenci unvanını elde etti. Bu jump kombinasyonu o tarihten beri Plushenko’nun simgesi oldu ve aşağı yukarı her serbest programına bu kombinasyonla başladı.

2017 senesinde buz pateni kariyerini noktaladığını açıkladı.

2006 senesinde tekli kayma ve 2014 senesinde takım müsabaları dalında Olimpiyat Oyunları şampiyonu olan Plyuşenko, 2001, 2003, 2004 senelerında dünya; 2000, 2001, 2003, 2005, 2006, 2010 ve 2012 senelerında ise Avrupa şampiyonu oldu. Plyuşenko bunun bunun yanında, yedi kez Rusya, dört Grand Prix Finalleri şampiyonluğu var.

Evlilikleri :

1.eşi: 18 Haziran 2005 tarihinde Maria Ermak ile St Petersburg’da evlendi. Şubat 2008 senesinde boşandı. Egor Evgenievich Plushenko (d.2006) adında bir çocuğu mevcuttur.
2.eşi: 12 Eylül 2009 tarihinde güzellik salonları ve moda butiklerinin sahibi Müzik Yönetim Şirketi’nin yapımcısı ve yönetmeni Yana Rudkovskaya ile evlendi. Alexander Plushenko (d. 2013) adında bir çocuğu mevcuttur.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün