Fahri Kasırga Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Fahri Kasırga kimdir?, Fahri Kasırga kaç yaşında?, Fahri Kasırga evi nerede?, Fahri Kasırga nerelidir? Fahri Kasırga ev adresi?, Fahri Kasırga kaç yaşında?, Fahri Kasırga nerede oturuyor?, Fahri Kasırga nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Fahri Kasırga hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 20.Ocak.1953 senesinde doğan Fahri Kasırga şu an için 68 yaşında ve Kova burcundandır. Fahri Kasırga doğum yeri ise Çayeli, Rize olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Hukuk AdamıBürokrat olarak devam ettirmektedir.

Fahri Kasırga Kimdir? – Fahri Kasırga Evi Nerede? – Fahri Kasırga Nerede Oturuyor?

Fahri Kasırga Kimdir?, evi nerede?

11 Eylül 2014 tarihinden beri Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteridir.

Fahri Kasırga, 20 Ocak 1953 tarihinde Rize Çayeli’nde doğmuştur. İstanbul Kabataş Erkek Lisesini bitirdikten sonra 1977 senesinde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

1978 senesinde Rize Hakim adayı olarak staja başladı. 1979 senesinde Hopa Cumhuriyet Savcılığı yaptı. 1979 Aralık ayında askerlik görevini ifa etmek üzere görevinden ayrıldı.

1979 Aralık ayında askerlik görevini yapmak üzere askere gitti. Askerlik dönüşü 1981 senesinde Erzurum-Olur Cumhuriyet savcı yardımcısı olarak tekrar vazifeye başladı. Ardından sırayla TrabzonÇaykara, SakaryaKarasu Cumhuriyet Savcılığı ve OrduFatsa, Diyarbakır ve uzun seneler Kocaeli Cumhuriyet başsavcılığı yaptı.

26 Kasım 2001 tarihinde başladığı Ankara Cumhuriyet Başsavcısı iken, 3 Ekim 2003 tarihinde AKP Hükümeti zamanında Adalet Bakanlığı Müsteşarlığı’na getirildi. HYSK Üyesi olarak görev yaptı.

Anayasa’nın 114’üncü maddesi gereğince 22 Temmuz 2007 Türkiye genel seçimleri öncesi istifa eden Cemil Çiçek’in yerine 7 Mayıs 2007 ile 29 ağustos 2007 tarihleri içerisinde “tarafsız Adalet Bakanı” olarak görev yaptı. Seçimler sonrası Bakanlık görevini yeni Bakan Mehmet Ali Şahin’e bıraktı. Ardından tekrar müsteşarlık makamına dönen Fahri Kasırga, 2008 senesinde kadar bu görevini sürdürdü. 2008 senesinde Adalet Bakanlığı Yüksek Müşaviri unvanıyla Başbakanlık Başdanışmanı oldu.

Fahri Kasırga, Aynur Kasırga ile evli ve Mehmet Serdar Kasırga, Talip Serkan Kasırga adlarında 2 oğlu mevcuttur. Aynı zamanda Türk Telekom Yönetim Kurulu üyesidir.

Fahri Kasırga, 20 Ocak 2014 tarihinde Efkan Ala‘nın İçişleri Bakanı olmasıyla boşalan Başbakanlık Müsteşarlığı’na atandı.

Fahri Kasırga’nın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı görevinde olduğu zamanda, Recep Tayyip Erdoğan hakkında açılan bir davayı temyiz etmeyerek beraat etmesini sağladığı iddia edilmişti.

Recep Tayyip Erdoğan‘ın Cumhurbaşkanı olmasının sonrasında, 11 Eylül 2014 tarihinde de Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği görevine getirildi.

15 Temmuz 2016 gecesi Yapılan Feto darbesi girişimi esnasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Nizamiyesi’nden zorla derdest edilerek, askeri bir ambulansla Akıncılar Üssü’ne götürüldü. Darbe girişiminin başarısız olmasının sonrasında kurtarıldı.
Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker