Bilgi

Faizsiz 15 Bin TL Anında Kredi Fırsatı! Üstelik 6 Aya Kadar Ödeme Yok İşte Başvuru Şartları

Faizsiz 15 Bin TL Anında Kredi Fırsatı! Üstelik 6 Aya Kadar Ödeme Yok İşte Başvuru Şartları, arayışı içine giren okurlarımız için Faizsiz 15 Bin TL Anında Kredi Fırsatı! Üstelik 6 Aya Kadar Ödeme Yok İşte Başvuru Şartları ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Faizsiz 15 Bin TL Anında Kredi Fırsatı! Üstelik 6 Aya Kadar Ödeme Yok İşte Başvuru Şartları sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Faizsiz 15 Bin TL Anında Kredi Fırsatı! Üstelik 6 Aya Kadar Ödeme Yok İşte Başvuru Şartları

Devlet aracılığıyla gençlere sunulan hibe destekli, geri ödemesiz teşvikler, devlet destekleri ve diğer ek fısatlar gündemde çok fazla araştırılıyor. Kendi işlerini kurmak ve yönetmek isteyen vatandaşlar konuya yönelik ayrıntı kısmı takip ediyor. Peki işyeri açan gençler 2021 yılı devlet desteğini nasıl alacak? Hibe destekli, geri ödemesiz teşviklerin tutarları ne kadar? Açıklamalar haberimizin detay kısmında sizlerle…

3 ve 6 ay ertelemeli faizsiz 15.000 TL tam 60 ay vade fırsatıyla alınabiliyor. Eğer vatandaşlar bu zorlu zamanda kendi işlerini kurmak ve yönetmek isterlerse verilen kredi fırsatıyla hayallerinin büyük bir bölümünü gerçekleştirecekler. Devlet teşvikleri ve geri ödemesiz paralar çevredeki insanlar aracılığıyla yoğun bir alakayla takip ediliyor. İşsizlik oranlarının en aza indirilmesi adına işverenlere birden fazla sayıda teşvik sunan devlet işsiz bireylere de çeşitli kurumlar aracılığıyla kurs ve programlarla meslek öğretmeyi sürdürüyor. Bütün bu desteklerin bununla birlikte devlet bunun bunun yanında işsizlik sorununun çözüme kavuşturulması ve istihdamın arttırılması adına kendi işini kuracak olan bireylere çeşitli destek ödemeleri gerçekleştiriyor.

Devlet Destekli 15.000 TL Ödeme

Devlet destekli olarak gelecek olan 15.000 TL’ye varan faizsiz kredi destekleri kendi işlerini kurarak yönetmek isteyen vatandaşlar için sunulmaktadır. Pek çok değişik sektörde faaliyetlere girmek isteyen vatandaşlarımız için büyük müjde geliyor. Kredi koşulları ve kimlere verilecek olduğu ise çevredeki insanlar aracılığıyla yoğun bir alakayla takip ediliyor. 12 ay geri ödemesiz ve 60 ay vade fırsatıyla verilecek olan kredinin ayrıntı kısmı ise netlik kazandı.

Ülkemizde covid-19 salgınının başladığı andan bu yana hükümet kanadından vatandaşlara birden fazla destek sunuluyor. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığıyla vatandaşlara verilecek bu kredi ile artık tüm vatandaşlar iş sahibi olabilecek. Kendi işini kurmak ve yönetmek isteyen bireylere özel olarak 15 bin TL’ye varan 12 ay ertelemeli kredi fırsatları sunulacak. Bu fırsatlar yalnızca kendi işini kurmak ve başında bulunmak isteyen vatandaşlar için 12 ay ödemesiz ve faizsiz biçimde gerçekleştirilecek. Bu kredi desteğinden yararlanmak isteyenlerin uzun süredir bildikleri ve mesleki anlamda yeterli düzeyde bulunmaları gerekmektedir.

15.000 TL Faizsiz Kredi Fırsatı

Ozan Güven Oyunculuğa Geri Dönüyor!

Bu destek Aile Bakanlığı’nın ilçelerde faaliyet göstermekte olan birimleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından sağlanmaktadır. Vatandaşlar uzman oldukları, bildikleri ve mesleki anlamda yeterli durumda oldukları bir alanda iş kurmak istediğinde sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları 15.000 TL’ye kadar kredi fırsatı sunuyor. Bu kredilerde faizsiz bir biçimde uygulanıyor.

Koşullar Neler?

Yeni işyeri kuracak olan vatandaşların vergi istisnası ve prim desteklerinden yararlanmak için bazı koşulları sağlamaları gerekiyor. Bu koşullar;

– Sigorta prim desteğinden yararlanılması için gerçek kişi statüsünde bulunan girişimcilerin ilk defa sigortalı sayılıyor olması,
– İşe başlanıldığı tarihin yasal zamanda bildirilmesi,
– Mükellefiyetin başladığı tarihi müteakip olacak biçimde 18 yaşını tamamlamış ve 29 yaşını geçmemiş olması,
– Girişimcinin yapmış olduğu işin başında durması ve bu işi kendisinin yapıyor bulunması,
– Mevcut şirketin üçüncü dereceye kadar diğer bir akrabadan devir alınmaması,
– İşletmeye ardındandan ortak olmamak,
– Kosgep kurslarına katılmış ve Girişimcilik Sertifikası elde etmiş olması
– Aklındaki iş düşüncelerini gerçekleştirmek için iş planı ve proje hazırlıyor olması,
– Vergi dairesinden elde edilen “Genç Girişimcilere Kazanç İstisnası Belgesi”nin mevcut olması gerekmektedir.

Geri ödemeler 12 ay ödemesiz 48 ay vade ile 60 ay vadede yapılacaktır. Bu hususta en mühim nokta bu desteğin gerçekleştirilmesi sosyal yardımlaşma vakfının ekonomik durumuna bağlı oluyor. İlçe sosyal yardımlaşma vakıfları yerine il geneli hizmet sağlayan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına başvuruda bulunabilirsiniz.

Hibe Ve Geri Ödemesiz Teşvikler Nasıl Alınacak?

İşyeri kurmak için ilk kez sermayenin bulunması gerekmektedir. Bunun için kredi çekmek yahut Kosgep destek programlarından yararlanmak olabilecekdir. İşyeri kuracak olan gençlerimize hibe desteği sunuluyor. 2020 senesinde genç girişimciler işterlerini kurabilsinler ve işletmelerini yönetebilsinler diye vergi ve prim desteği sağlanıyor. 3 sene boyunca sağlanacak olan vergi desteğinden yararlanacak olan genç vatandaşlarımızın prim ödemeleri de 1 yıl boyunca devlet aracılığıyla karşılanmaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün