Biyografi

Faruk Demir Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Faruk Demir kimdir?, Faruk Demir kaç yaşında?, Faruk Demir evi nerede?, Faruk Demir nerelidir? Faruk Demir ev adresi?, Faruk Demir kaç yaşında?, Faruk Demir nerede oturuyor?, Faruk Demir nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Faruk Demir hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 01.Şubat.1963 senesinde doğan Faruk Demir şu an için 58 yaşında ve Kova burcundandır. Faruk Demir doğum yeri ise Hanak, Ardahan olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise SiyasetçiŞarkıcı olarak devam ettirmektedir.

Faruk Demir Kimdir? – Faruk Demir Evi Nerede? – Faruk Demir Nerede Oturuyor?

Faruk Demir Kimdir?, evi nerede?

31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde CHP Ardahan Belediye Başkan adayı oldu ve seçildi.

Faruk Demir, 1 Şubat 1963 tarihinde Ardahan’ın Hanak beldesinde doğmuştur. ilkokulu ve ortaokulu Ardahan Hanak’ta bitirdi. 1982 senesinde İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Şan bölümüne girdi ve mezun oldu.

Faruk Demir, 1987 senesinde TRT‘nin açmış olduğu yetişmiş ses sanatçısı sınavında başarılı olarak Türk Halk Müziği ses sanatçısı unvanıyla TRT‘de çalışmaya başladı ve 1999 yılına kadar devam etti. TRT’de çalıştığı senelerda Anadolu’nun çeşitli yörelerinde kültürel araştırma ve derleme çalışmalarının bunun yanında TRT Ankara Televizyonu ve TRT’nin diğer kanallarında uzun seneler Program danışmanlığı ve sunuculuk yaptı. Bu çalışmalarını 1987’den 1999 yılına kadar aralıksız sürdürdü.

Faruk Demir, TRT ekranlarında Kuşaktan Kuşağa, Yüreğimizin Dili Türkülerimiz, Türküye Merhaba gibi çeşitli Türk Halk Müziği programlarında sunuculuk ve danışmanlık yaptı. Aynı senelerda, kendi bestelerinin de bulunduğu Güneşim Ol ve Ardahan’ın Yollarında isimli iki albüm çıkardı.

Faruk Demir, 1999 senesinde DSP‘den milletvekili adayı oldu ve 21.dönem Ardahan Milletvekili olarak TBMM’ne girdi. Parlamentoda İnsan Hakları Komisyonu kullanıcı hesabı TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanlığı ve Türkiye-Singapur Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanlıkları yaptı.

Faruk Demir, Başkent Üniversitesi televizyonu Kanal B’nin müzik direktörlüğünü ve aynı kanalda Pazar günleri 21.00 – 23.00 arası yayına giren Yurdun Sesi programının yayın ve sunuculuğunu yaptı.

Faruk Demir, 2015 yılı CHP Ardahan Milletvekili aday adayı oldu.

Faruk Demir, evlidir ve bir çocuğu mevcuttur.

Dört dönem MESAM (Türkiye Musiki Eserleri Sahipleri Meslek Birliği) Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Faruk Demir, 2010 senesinde MESAM Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi ve Temmuz 2011 yılına kadar bu görevini başarıyla sürdürdü. Sözleri Aşık Mahzuni Şerif‘e ait olan Mustafa Kemal ATATÜRK‘e yazılan “sarı saçlım mavi gözlüm” adında türküyü tekrar hayat kazandırmıştır.

ARVAK’ta (Ardahan İli Kalkınma Vakfı) Mütevelli Heyeti Üyesi olan Faruk Demir, bunun yanında uzun seneler Vakfın Yönetim Kurulu Başkanlığını da üstlendi.

31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde CHP Ardahan Belediye Başkan adayı oldu ve seçildi.

Albümleri :
1995 – Ardahan’ın Yollarında
1996 – Güneşim Ol
2006 – Türkülerim Yarım Kaldı
2008 – Sarı Saçlım Mavi Gözlüm (Maxi Single)
2009 – Sarı Saçlım Mavi Gözlüm-Nerdesin Dost

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün