Biyografi

Faruk Eczacıbaşı Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Faruk Eczacıbaşı kimdir?, Faruk Eczacıbaşı kaç yaşında?, Faruk Eczacıbaşı evi nerede?, Faruk Eczacıbaşı nerelidir? Faruk Eczacıbaşı ev adresi?, Faruk Eczacıbaşı kaç yaşında?, Faruk Eczacıbaşı nerede oturuyor?, Faruk Eczacıbaşı nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Faruk Eczacıbaşı hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1954 senesinde doğan Faruk Eczacıbaşı şu an için 67 yaşında ve burcundandır. Faruk Eczacıbaşı doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise İş adamı olarak devam ettirmektedir.

Faruk Eczacıbaşı Kimdir? – Faruk Eczacıbaşı Evi Nerede? – Faruk Eczacıbaşı Nerede Oturuyor?

Faruk Eczacıbaşı Kimdir?, evi nerede?

Eczacıbaşı Ailesi’nin diğer üyeleri ile beraber Eczacıbaşı Holding’in sahiplerindendir. 2015 senesinde Forbes’in açıkladığı listeye göre 1,4 milyar dolarlık şahsi serveti ile Türkiye’nin 14. zenginidir. Dünyada da 1324. Zengindir.

Faruk Eczacıbaşı, 1954 senesinde İstanbul’da doğmuştur. Tam adı Faruk Eczacıbaşı’dır. Babası Eczacıbaşı Holding’in kurucusu Nejat Eczacıbaşı, annesi Beyhan (Ergene) Eczacıbaşı’dır. Bülent Eczacıbaşı (d.1949) adında abisi mevcuttur.

İstanbul’da Alman Lisesi’de okuyup mezun oldu. Üniversiteyi Almanya’da Berlin Teknik Üniversitesi’nde işletme dalında okudu ve yine aynı üniversitede yüksek lisansını yaptı.

Faruk Eczacıbaşı, 1980 senesinde üniversiteden yüksek lisansını bitirip Türkiye’ye döndüğünde Eczacıbaşı Holding’de Planlama Bölümünde çalışmaya başladı. Amerika Birleşik Devletlerinde bir süre American Hospital Supply Co.’ da deneyim kazandıktan sonra Eczacıbaşı Topluluğu’nda çeşitli düzeylerde görev aldı. 1984 senesinde Padeko İlaç ve Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de Genel Müdür, Eczacıbaşı İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de Plan ve Projeler Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Halen Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Faruk Eczacıbaşı, Eczacıbaşı Topluluğu’nun, “Eczacıbaşı Bilgi İletim” şirketinin yöneticiliğini üstlendi ve Topluluğun “e-dönüşümü” sürecini yönetmektedir.

1995 senesinde kurulan Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) aracılığıyla, çeşitli araştırma raporlarının hazırlanmasında ve bu husustaki politikaların şekillendirilmesinde çalıştı ve bu vakfın başkanlığını yaptı.

Bu çerçevedeki çeşitli faaliyetleri içerisinde, e-Dönüşüm Türkiye Eylem Planı çerçevesinde oluşturulan e-Dönüşüm İcra Kurulu’nda çalıştı. TÜSİAD’la birlikte, özel sektörün kamuya verdiği tek ödül olan e-Türkiye Ödülleri’nin kurulması ve sürdürülmesinde etkin rol oynadı. Avrupa Birliği Müktesebatı’nın Üstlenilmesine İlişkin Türkiye Ulusal Programı’nın uygulanması çalışmalarına katıldı. Türkiye’de e-ticaret ve e-devlet uygulamalarının güvenli hale gelmesini sağlayacak yasal ve teknik koşulları sağlayan ilk şirketin kurulmasına öncülük etti. İnternet denetimine karşı, AB ölçütlerinin benimsenmesi yönünde kamuoyuna önderlik yaptı. Halen TBV Başkanlığı görevini sürdüren Eczacıbaşı, Türkiye’nin teknoloji haritasının çıkarılmasına yönelik çalışmalar gerçekleştiriyor.

Faruk Eczacıbaşı bunun bunun yanında, 1999 senesinden beri Eczacıbaşı Spor Kulübü Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Faruk Eczacıbaşı, Füsun Eczacıbaşı ile evlidir. Sinan Eczacıbaşı ve Murat Eczacıbaşı adlarında iki çocuğu mevcuttur.

2015 senesinde Forbes’in açıkladığı listeye göre 1,4 milyar dolarlık şahsi serveti ile Türkiye’nin 14. zenginidir. Dünyada da 1324. Zengindir.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün