Biyografi

Faruk Süren Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Faruk Süren kimdir?, Faruk Süren kaç yaşında?, Faruk Süren evi nerede?, Faruk Süren nerelidir? Faruk Süren ev adresi?, Faruk Süren kaç yaşında?, Faruk Süren nerede oturuyor?, Faruk Süren nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Faruk Süren hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 28.Temmuz.1945 senesinde doğan Faruk Süren şu an için 76 yaşında ve Aslan burcundandır. Faruk Süren doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise İş adamı olarak devam ettirmektedir.

Faruk Süren Kimdir? – Faruk Süren Evi Nerede? – Faruk Süren Nerede Oturuyor?

Faruk Süren Kimdir?, evi nerede?

Galatasaray Spor Kulübü eski başkanı

Faruk Süren, 28 Temmuz 1945 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Tam adı Faruk Erol Süren’dir. Faruk Süren’in dedesi Atatürk‘ün de diş hekimliğini yapan Arşak Sürenyan (Adil Süren) ve babası da eski tüccar ve iş adamı Fuad Süren‘dir. Annesi Leyla Süren (Molvan)’dir. Reha adında kardeşi mevcuttur.

Liseyi Almanya‘da okudu. Ardından üniversite tahsilini İktisadi Ticari İlimler Akademisi’nde (yeni adı Marmara Üniversitesi) bitirdi.

Faruk Süren, 16 Mart 1996 tarihinde Alp Yalman‘dan Galatasaray Başkanlık görevini devraldı. 2001 yılına kadar bu görevine devam etti. Görev yaptığı 5 yıl içinde futbol takımına tam 14 kupa kazandırdı. Dört defa art arda Türkiye Ligi şampiyonluğu, üç defa Türkiye Kupası, üç TSYD Kupası, iki Cumhurbaşkanlığı Kupası, bir UEFA Kupası ve bir Süper Kupa şampiyonluğu bu döneme sığdı.

2000 senesinde Fatih Terim‘den sonra Mircea Lucescu‘yu takımın başına geçiren Faruk Süren 2001 senesinde yapılan olağanüstü kongrede aday olmayarak Galatasaray defterini kapadı.

Almanca, İngilizce ve Fransızca bilen Faruk Süren, Hatice Süren ile evlidir ve iki çocuğu mevcuttur.

Faruk Süren, sahibi olduğu on üç şirketle iş dünyasının en güçlülerindendi. Ancak 2001 senesinden sonra işler Faruk Süren için hiç de istediği gibi gitmedi. 13 şirketinden geriye kalan 4 şirketiyle bankalara olan borçlarını ödemeye çalıştı. Hayali ihracat iddiaları ile suçlandı.

Faruk Süren, halen aile şirketleri olan Transtürk Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı konumundadır.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün