Biyografi

Fatih Altaylı Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Fatih Altaylı kimdir?, Fatih Altaylı kaç yaşında?, Fatih Altaylı evi nerede?, Fatih Altaylı nerelidir? Fatih Altaylı ev adresi?, Fatih Altaylı kaç yaşında?, Fatih Altaylı nerede oturuyor?, Fatih Altaylı nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Fatih Altaylı hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1963 senesinde doğan Fatih Altaylı şu an için 58 yaşında ve burcundandır. Fatih Altaylı doğum yeri ise Van olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise YazarGazeteci olarak devam ettirmektedir.

Fatih Altaylı Kimdir? – Fatih Altaylı Evi Nerede? – Fatih Altaylı Nerede Oturuyor?

Fatih Altaylı Kimdir?, evi nerede?

Teke Tek adlı siyaset programı ve aynı adı taşıyan gazete köşesinde siyaset ağırlıklı olmak üzere gündemi yorumlayan köşe yazarı, gazeteci. Best FM’in kurucuları içerisinde bulunan, çeşitli gazetelerde Genel Yayın Yönetmeni olarak çalışmış olan Altaylı, 2009 senesinden beri Habertürk gazetesinde Genel Yayın Yönetmeni olarak çalışmakta ve kişisel web sitesinden yazılarını yayınlamaktadır.

Fatih Altaylı, 1963 senesinde, Van’da dünyaya geldi. Lise eğitimini İstanbul’da bulunan Galatasaray Lisesi’nde tamamlamasının sonrasında Cumhuriyet Gazetesi’nde spor muhabiri olarak gazetecilik mesleğine adım attı. Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi’nde bir süre devam ettikten sonra okulu bırakarak Basın Yayın Yüksekokulu’na geçti. Fakat diplomasını almadan bu okuldan da ayrıldı. İleriki senelerda siyaset üzerine yazdığı yazılarla tanınacak olsa da, spor yazılarını da bazen köşesine taşımayı ihmal etmedi.

Türkiye’nin en popüler özel radyolarından birisi olan Best FM’in 1993 senesindeki kurucuları içerisinde bulunan Altaylı, 1995 senesinde Show T.V. bünyesine geçerek bu şirkette radyo yayınları ve haber programlarını hayata geçirdi. Kendisiyle özdeşleşecek olan Teke Tek programını ilk olarak 1995 senesinde Kanal D’de hayata geçirdi. Gündemi seçkin konukları ile beraber yorumladığı Teke Tek kısa zaman zarfında en fazla takip edilen siyaset programlarından birisi halini aldı ve de yayın yaşamını Kanal D, ATV ve Kanal 1’de devam ettirdi. Teke Tek salı günleri Habertürk kanalında yayınlanmaya devam ederken, Murat Bardakçı ile Fatih Altaylı’nın beraber sunduğu Teke Tek Özel ise, Perşembe günleri gene aynı kanalda yayınlanmayı sürdürdü.

1996 senesinde Show T.V.’den ayrılarak Doğan Medya Grubu’nun bünyesinde olan Hürriyet’e geçiş yapan Altaylı, uzun bir süre boyunca bu gazetede köşe yazarlığı yaptı. Köşe yazarlığının bunun yanında Radyo D’nin genel kordinatörü olarak da görev alan başarılı gazeteci, 2002 senesinde Kanal D’nin Haber Genel Yayın Yönetmeni olarak çalışmaya başladı.

2001 senesinde Galatasaray Spor Kulübü’nde asbaşkanlık yaptı. Sabah Gazetesi’nde Genel Yayın Yönetmenliği görevlerinde bulunmasının sonrasında T.S.M.F.’nin Sabah’a el koyması sebebiyle 2007 senesinde gazeteden istifa etti. Bir süre şahsi web sitesinden yazılarını sürdürdükten sonra, 2009 senesinde yeni kurulan Habertürk gazetesine Genel Yayın Yönetmeni olarak atandı. Halen bu gazetedeki görevini sürdükmekte olan Altaylı, bunun bunun yanında Habertürk T.V. kanalında Teke Tek ve Teke Tek Özel programlarını sunmaya devam ediyordir.

Fatih Altaylı, Şaka yapmayı sever. Bazen ağır şakalar yapar. Evine düşkündür. Karısına aşıktır. Kızına hastadır. İçki içmeyi pek sevmez. Yemek yemeyi çok sever. Otomobillere hayrandır. Onları bir sanat eseri olarak görür. Saat tutkusu mevcuttur. Model otomobil yapmayı sever. Resim yapar devamlı. Dünyanın her yerini görmek ister. İşini ciddiye alır, kendini ciddiye almaz. Saçlarının azalmasını sorun eder. Yeni takmaya başladığı yakın gözlüğüne alışamadığı için ya elinde sallar ya kaybeder. Evinde ailesiyle vakit geçirir. Siyasetçilerle asla içten olmaz. İş dünyasıyla da olmaz. En yeni arkadaşı 20 yıllıktır.

Yazar Hande Altaylı ile evli olan Fatih Altaylı, Zeynep (d.2005) adında bir kız çocuğu sahibidir.

Fatih Altaylı, TİKAD (Türkiye İş Kadınları Derneği) ve Avrupa Gazeteciler Cemiyeti tarafından 2006 senesinde ortaklaşa verilen “Eğitime Katkı Onur Ödülü” sahibidir.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu