Biyografi

Fatih Erbakan Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Fatih Erbakan kimdir?, Fatih Erbakan kaç yaşında?, Fatih Erbakan evi nerede?, Fatih Erbakan nerelidir? Fatih Erbakan ev adresi?, Fatih Erbakan kaç yaşında?, Fatih Erbakan nerede oturuyor?, Fatih Erbakan nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Fatih Erbakan hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 01.Ocak.1979 senesinde doğan Fatih Erbakan şu an için 42 yaşında ve Oğlak burcundandır. Fatih Erbakan doğum yeri ise Ankara olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Siyasetçi olarak devam ettirmektedir.

Fatih Erbakan Kimdir? – Fatih Erbakan Evi Nerede? – Fatih Erbakan Nerede Oturuyor?

Fatih Erbakan Kimdir?, evi nerede?

23 Kasım 2018 tarihinde “Yeniden Refah Partisi” adıyla bir parti kurduklarını açıkladı.

Fatih Erbakan, 1 Ocak 1979 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Tam adı Muhammed Ali Fatih Erbakan’dır. Annesi Nermin Erbakan, babası başbakanlık da yapmış olan Necmettin Erbakan’dır. Zeynep Erbakan, Elif Erbakan adlarında iki kız kardeşi mevcuttur. İlkokulu Ankara’da okuduktan sonra ortaokulu Ankara Merkez İmam Hatip Ortaokulu’nda okudu. Lise eğitimini ise Ankara Ayrancı Lisesi’nde okuyarak mezun oldu.

Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği fakültesinden Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak mezun oldu. Mezun olduktan sonra yüksek lisans için İngiltere‘ye gitti. Londra‘da Royal Holloway Koleji’nde işletme alanında yönetim ve organizasyon doktorasına başladı fakat annesi Nermin Erbakan vefat edince Türkiye’ye döndü. Sonra da yüksek lisans eğitimini Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde yaptı. Devamında yine aynı üniversitede Yönetim ve Organizasyon dalında doktorasını yaptı. 2012 senesinde 30 bin liralık bedelini peşin yatırarak bedelli askerlik yapmış oldu.

Fatih Erbakan öğrencilik senelerında jöleli saçları, şık kıyafetleri, son model otomobilleri ve hız tutkusuyla sık sık gündeme geldi. Lise senelerından başlayarak defalarca babasının yanında kürsüye çıkıp baş parmağını havaya kaldırarak siyasete ısındı. 1998 senesinde ailesiyle birlikte Mekke‘ye gitti ve ikinci kez hacı oldu.

Fatih Erbakan, 2012 senesinde Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyesi oldu ve bunun yanında Genel başkan başdanışmanı olarak Saadet Partisi’nde görevine devam etti.

Fatih Erbakan, 23 Şubat 2003 tarihinde babasının siyasi yasağının bittiği gün Beyza Molu ile Çırağan Sarayı‘nda evlendi. İkiz kız çocukları mevcuttur.

17 Kasım 2013 tarihinde “Prof.Dr. Necmettin Erbakan Vakfı” kuruldu ve Genel Başkanı olarak da Fatih Erbakan seçildi.

23 Kasım 2018 tarihinde “Yeniden Refah Partisi” adıyla bir parti kurduklarını açıkladı.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün