Biyografi

Fatih İşbecer Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Fatih İşbecer kimdir?, Fatih İşbecer kaç yaşında?, Fatih İşbecer evi nerede?, Fatih İşbecer nerelidir? Fatih İşbecer ev adresi?, Fatih İşbecer kaç yaşında?, Fatih İşbecer nerede oturuyor?, Fatih İşbecer nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Fatih İşbecer hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.Mayıs.1976 senesinde doğan Fatih İşbecer şu an için 45 yaşında ve Boğa burcundandır. Fatih İşbecer doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise olarak devam ettirmektedir.

Fatih İşbecer Kimdir? – Fatih İşbecer Evi Nerede? – Fatih İşbecer Nerede Oturuyor?

Fatih İşbecer Kimdir?, evi nerede?

Pozitron’un kurucu genel müdürü ve Galatasaray futbol kulübü genel sekreteridir.

Fatih İşbecer, Mayıs 1976 senesinde İstanbul’da doğmuştur. Galatasaray Lisesinden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Fatih İşbecer 1993 senesinde Galatasaray Lisesi’nde öğrenciyken AFS bursu ile öğrenci değişim programıyla Amerika’da Florida’ya gitti. Orada kaldığı zaman zarfında gördüğü teknoloji devriminin Türkiye’ye de yayılacağını farketti. Bundan dolayı 1997 senesinde İstanbul Teknik Üniversitesi’nde öğrenciyken girişimciliğe soyunup üniversiteden 5 arkadaşıyla teknoloji odaklı projeler üretmeye başladı. İlk girişimi Pentagraph’ı kurarak şirketlere web çözümleri satmaya başladı.

Bu sektördeki geleceği şirketlere yazılım odaklı çözümlerde gören Fatih İşbecer, bu doğrultuda kendisinin de kurumsallaşması gerektiğini düşündü ve 2000 senesinde Pozitron’u kurdu. Önceleri geliştirdiği donanım ve network güvenlik projeleri ile sesini duyuran Pozitron, 2005 senesinden beri teknolojide daha da odaklanmak için mobil yazılımlara yönelmeye karar verdi. 2005 senesinde Fırat İşbecer ve Mete Balcı’nın katılımıyla bir mobil teknoloji şirketine dönüştü.

Türkiye ve dünya çapında bir çok ilke imza atar. Dünyanın ilk mobil spor bahis uygulaması Cepte Bilyoner, Türkiye’nin ilk ve dünyanın en kapsamlı mobil bankacılık uygulamalarından İŞCEP, Türk Hava Yolları’nın Fly Turkish projeleri hem Pozitron’a hem de Fatih İşbecer’e bir çok alanda ödüller kazandırmıştır.

2007 senesinde, Türkiye’nin ilk mobil bankacılık odaklı telefon uygulaması İŞCEP’i Türkiye İş Bankası için geliştirdi. Bu proje ile ülkeler arası alanda da sesini duyuran Fatih İşbecer, 2007 senesinde Endeavor derneği tarafından Türkiye’de yılın girişimcilerinden seçildi.

Fatih İşbecer’in Pozitron şirketi, Türk Hava Yolları, eBay, ING, BNP Paribas bünyesinde faaliyet gösteren TEB, GlaxoSmithKline, Hepsiburada, Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi, Bankalararası Kart Merkezi gibi müşterileri portföyüne ekledi. Ayrıca Pozitron’un Ortadoğu’daki üyelerinin içerisinde Ortadoğu’nun en büyük 15 bankası içerisinde bulunan ANB ve Katar’ın en büyük katılım bankası QIB da yer alıyor.

Ayrıca 2010 senesinde ABD başkanı Barack Obama tarafından gerçekleştirilen Girişimcilik etkinliğine Türkiye’den davet edilen 5 girişimciden biri olmayı başarmıştır.

MIT ve Stanford gibi dünyanın en seçkin üniversitelerinde girişimcilik ve mobil teknolojiler alanında konuşmalar yaptı.

Pozitron ise mobil bankacılık ürünü ile 2008 senesinde Harvard Business School’un gerçekleştirdiği Küresel İş Planı yarışmasını kazandı. Şirket, Avrupa’nın dördüncü en büyük havayolu olan Türk Hava Yolları için yakın zamanda mobil bilet uygulamasını gerçekleştirdi.

Pozitron’un Kurucu Genel Müdürlüğü görevini yapan İşbecer, Türkiye’nin mobil geleceğini şekillendirmek için projeler daha da ilerletmeye sürüyor.

Fatih İşbecer, bunun yanında Endeavor Derneği danışma kurulu ve TÜBİSAD yönetim kurulu üyesidir.

Fatih İşbecer, 2014 senesinde Pozitron adlı şirketini 100 milyon dolarlık bir anlaşmayla mobil para alanında dünyanın mühim oyuncularından biri olan Monitise şirketine sattı.

Fatih İşbecer, 23 Mayıs 2015 tarihinde Galatasaray Spor Kulübü Olağan Seçim Genel Kurul Toplantısı neticesinde başkan olarak seçilen Dursun Aydın Özbek’in listesinde seçilerek Galatasaray futbol kulübü genel sekreteri olarak görevlendirilmiştir.

8 Haziran 2016 tarihinde Galatasaray Kulübü yönetim kurulu kullanıcı hesabı ve başkan vekilliği görevinden istifa etti.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün