Biyografi

Fatih Mehmet Maçoğlu Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Fatih Mehmet Maçoğlu kimdir?, Fatih Mehmet Maçoğlu kaç yaşında?, Fatih Mehmet Maçoğlu evi nerede?, Fatih Mehmet Maçoğlu nerelidir? Fatih Mehmet Maçoğlu ev adresi?, Fatih Mehmet Maçoğlu kaç yaşında?, Fatih Mehmet Maçoğlu nerede oturuyor?, Fatih Mehmet Maçoğlu nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Fatih Mehmet Maçoğlu hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 20.Aralık.1968 senesinde doğan Fatih Mehmet Maçoğlu şu an için 53 yaşında ve Yay burcundandır. Fatih Mehmet Maçoğlu doğum yeri ise Çemberlitaş köyü, Ovacık, Tunceli olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Siyasetçi olarak devam ettirmektedir.

Fatih Mehmet Maçoğlu Kimdir? – Fatih Mehmet Maçoğlu Evi Nerede? – Fatih Mehmet Maçoğlu Nerede Oturuyor?

Fatih Mehmet Maçoğlu Kimdir?, evi nerede?

Tunceli ili Türkiye Komünist Partisi (TKP) Belediye Başkanıdır.

Fatih Mehmet Maçoğlu, 20 Aralık 1968 tarihinde Tunceli ili Ovacık ilçesi Çemberlitaş köyünde doğmuştur. 1977-1985 senelerı içerisinde Ovacık Yatılı İlköğretim Bölge Okulunda okudu. Sonra Bingöl 60. Yıl Sağlık Meslek Lisesinden mezun oldu.

1989-1992 senelerı içerisinde Konya ili Bozkır ilçesinin Hisarlık kasabasında sağlık memuru olarak çalıştı. 1992 yılı Aralık ayında Tunceli Pertek Pınarlar sağlık ocağına tayin oldu. 2007 yılına kadar burada görev yaptı.

Açıköğretim Fakültesi Laborant ve Veterinerlik kısmını okudu.

1996 senesinde Sağlık ve Sosyal Emekçiler Sendikasının aktif kullanıcı hesabıni ve işyeri temsilciliğinde bulundu.

2007 senesinden 2014 yılına kadar Tunceli Devlet Hastanesi’nin Acil Polikliniğinde görev yaptı. 2014 Yerel Seçimleri için Kamu görevinden istifa ederek Tunceli’nin Ovacık beldesinden belediye başkan adayı oldu.

Fatih Mehmet Maçoğlu, Gülistan Maçoğlu ile evli ve iki çocuk babasıdır.

Fatih Mehmet Maçoğlu, 2014 Türkiye yerel seçimlerinde Türkiye Komünist Partisi‘nden aday olarak Tunceli ili Ovacık ilçesi Belediye Başkanı seçilmiştir. 30 Mart 2014 tarihinde görevine başlamıştır.

Fatih Mehmet Maçoğlu devlet hazinesine ait 650 dönüm araziye nohut, kurufasülye ve patates ektirmiş, yaptığı bilgilendirmede ise elde edilen gelirle ilçedeki yoksul ailelere yardım ettiklerini ve 78 öğrenciye aylık 200 lira burs sağladıklarını söylemiştir. 3 bin nüfuslu ilçede kitap okuma oranını yükseltmek için belediye binası içinde, içinde 10 bin kitap bulanan 2 kütüphane açtı.

Fatih Mehmet Maçoğlu, 31 Mart 2019‘da yapılacak yerel seçimlerinde Türkiye Komünist Partisinden (TKP) Tunceli belediye başkanlığına aday oldu.

Fatih Mehmet Maçoğlu, 31 Mart 2019‘da yapılan yerel seçimlerde Türkiye Komünist Partisinden (TKP) Tunceli Belediye başkanı seçildi.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün